Code Center جاهای دیدنی دبی | شادابتور: عکس | کلیپ | موزیک
خانه / مطالب خواندنی / جاهای دیدنی دبی

جاهای دیدنی دبی

دبی یکی از نقاط پر بازدید در امارات متحده عربی است. این شهر دارای فروشگاه‌ها و مراکز خرید بسیاری است. دبی به خاطر جاذبه‌هایی همچون برج خلیفه( بلندترین ساختمان در جهان) و مراکز خریدی که با دامنه‌های اسکی سرپوشیده تکمیل می‌شود، مشهور و شناخته شده است. اما این شهر همانند سایر بخش‌های مدرنش نقاط تاریخی برجسته‌ای نیز دارد. شما می‌توانید در اطراف منطقه بستکیه قدم بزنید و دبی قدیمی را به خوبی در این ناحیه مشاهده نمایید. همچنین در امتداد خور دبی با یک کشتی سنتی بگردید. در مقاله قصد داریم شما را با جاهای دیدنی دبی آشنا کنیم:

۱٫برج خلیفه:

برج خلیفه

سازه برجسته دبی، برج خلیفه است که با ۸۲۹٫۸ متر ارتفاع بلندترین ساختمان در جهان محسوب می‌شود. برای بیشتر بازدید کنندگان؛ سفر به سکوی بازدید در طبقه ۱۲۴ این برج بهترین و سرگرم کننده ترین فعالیتی است که می‌توانند انجام دهند. نمایی که شهر از این نقطه دارد بسیار چشم نواز و زیباست.تجربه بازدید از این سکو شامل نمایش چند رسانه‌ای از دبی و برج خلیفه است. بازدید از این برج در شب در میان عکاسان رواج بیشتری دارد.قبل از رفتن به این مکان حتما بلیط تهیه کنید. در زمین‌های اطراف برج خلیفه، ساختمان‌های زیبایی قرار دارد که با باغ‌هایی زیبا و چشم نواز احاطه شده است. همچنین در این ناحیه فواره دبی قرار دارد که بلندترین فواره در جهان است.

ساعات بازدید: ۸٫۳۰ صبح تا ۱ بعدازظهر

موقعیت: جاده شیخ زاید ، ورودی از طرف مرکز خرید دبی، مرکز شهر

۲٫موزه دبی:

موزه دبی

موزه‌های عالی دبی در Al-Fahidi Fort واقع شده و این قلعه برای دفاع از دبی در برابر مهاجمان در سال ۱۷۸۷ ساخته شده‌اند. دیوارهای قلعه از بلوک‌های ساختمانی ساخته شده‌اند. طبقه فوقانی از ستون‌های چوبی ساخته شده و سقف آن از درخت نخل، گل و گچ ساخته شده است. در طول تاریخ این قلعه به عنوان پناهگاهی برای خانواده حاکمان و پادشاهان به کار رفته است. در سال ۱۹۷۱ این قلعه دوباره بازسازی شده و هم اکنون از آن به عنوان موزه شهر استفاده می‌شود. ورودی این موزه نمایشگاه بسیار جالبی از نقشه‌های قدیمی دبی را در خود دارد. حیاط آن میزبان قایق‌ها و خانه‌های ساخته شده از برگ درخت نخل است. تالار سمت راست، در برگیرنده لوازم و اسباب نظامی و تالار سمت چپ دارای اسباب موسیقی است. زیر طبقه همکف، تالار نمایش قرار دارد که با سبک زندگی اماراتی پر شده است.

مکان: خیابان آل فهیدی،دبی

۳٫بستکیه (دبی قدیمی):

بستکیه

محله قدیمی بستکیه در قرن نوزدهم به عنوان مکانی برای بازرگانان ثروتمند ایرانی ساخته شد.این بازرگانان بیشتر در خرید و فروش مروارید، منسوجات و سایر موارد نقش داشتند. این محله قدیمی در بخش شرقی دبی در امتداد نهر و ساختمان‌های مرجانی و سنگ آهک قرار دارد.بادگیرهایی که در این محله استفاده شده است به عنوان تهویه هوا به کار می‌رود. اگر در این مکان قدیمی راه بروید می‌توانید معماری متمایز عربی را در بیشتر قسمت‌هایش مشاهده کنید. درون این ناحیه، می‌توانید گالری Majlis را پیدا کنید که مجموعه‌ای از سرامیک‌ها و اسباب عربی سنتی در آن وجود دارد. گالری XVA نیز مجموعه‌ای از آثار هنری است.

۴٫خانه شیخ سعید آل مکتوم:

خانه شیخ سعید آل مکتوم

شیخ سعید آل مکتوم حاکم دبی از سال ۱۹۲۱ تا ۱۹۵۸ بود. محل اقامت سابق او بازسازی شده و به عنوان یک موزه به کار می‌رود که نمونه خوبی از معماری عربی است. خانه اصلی در سال ۱۸۹۶ توسط پدر شیخ سعید ساخته شده بود، به طوری که او می‌توانست فعالیت‌های حمل و نقل را از طریق بالکون آن مشاهده کند. خانه اصلی بعدها تخریب شد اما خانه فعلی در کنار مکان اصلی دوباره ساخته شده است. این بنا نیز همانند ساختمان قبلی دارای درب‌های چوبی حک شده و پنجره‌هایی با طراحی‌های هندسی و گلدار است. سی اتاق در اطراف حیاط مرکزی به همراه بادگیرهایی ساخته شده است. داخل این خانه نمایشگاهی از عکس‌ها و اسناد تاریخی دبی است. شما می‌توانید در این نمایشگاه عکس‌های قدیمی شگفت انگیزی از دبی در سال‌های ۱۹۴۸ تا ۱۹۵۳ پیدا کنید. بال دریایی این موزه تصاویری از ماهیگیری و ساخت قایق را در خود دارد. در طول ساختمان نقشه‌ها، نامه‌ها، سکه‌ها و تمبرهای مختلفی به چشم می‌خورد. در نزدیکی این بنا، خانه شیخ عبید بن ثانی قرار دارد.

ساعات بازدید: شنبه تا سه شنبه‌ها از ۸٫۳۰ تا ۸٫۳۰ بعد از ظهر.

جمعه: از ساعت ۳ بعد از ظهر تا ۸٫۳۰ بعد از ظهر

۵٫خور دبی:

خور دبی

خور دبی شهر را به دو قسمت با نام‌های بر دیره و بر دبی تقسیم کرده است. خور نقش بسیار مهمی در رشد شهر داشته است. این قسمت از شهر افراد زیادی را برای ماهیگیری به خود جذب می کند. حدود ۴۰۰۰ سال قبل روستاهای کوچکی در امتداد خور گسترش و توسعه یافته است. لنج Wharfage در امتداد خور دبی واقع شده است. این مکان هنوز هم توسط تاجران و بازرگانان مورد استفاده قرار می‌گیرد. کارگرانی که در لنج کار می‌کنند اغلب از بازدید کنندگان دعوت می‌کنند توری در این ناحیه داشته باشند و از زندگی سنتی ماهیگیران و صیادان بازدید نمایند. این مکان باقی مانده کوچکی از اقتصاد سنتی دبی است.

۶٫مسجد جمیرا:

مسجد جمیرا

مسجد جمیرا به اعتقاد بیشتر بازدید کنندگان زیباترین مسجد دبی است. این مکان کپی دقیقی از مسجد الازهر قاهره است.مسجد جمیرا یک مثال خوب از معماری اسلامی است. این ساختار سنگی در قرون وسطی فاطمی با دو مناره ساخته شده است که جزئیات ظریف آن بر روی سنگ‌ها به خوبی نشان داده شده است. این مکان به خصوص در شب جذاب است زیرا با نور افکن روشن می‌شود.

۷٫دیره سوک(بازارهای شهر دیره):

دیره سوک

دیره در قسمت شمالی خور دبی واقع شده است. این شهر میزبان بازارهای مختلفی است. برای بازدید کنندگان نیز این بازارهای سنتی جذابیت بسیار بالایی دارد.بازار طلا در این شهر به عنوان بزرگترین بازار طلا در جهان شناخته شده است. شما می‌توانید در این بازار جواهرات مختلفی با طرح‌های مختلف پیدا کنید. بازار ادویه در این شهر نیز ادویه‌های مختلفی را به فروش می‌رساند.

۸٫جاده شیخ زاید:

جاده شیخ زاید

جاده شیخ زاید شاهراه اصلی در منطقه کسب و کار مدرن در مرکز شهر دبی است. این بزرگراه گسترده و هشت بانده با شیشه و فولاد ضد زنگ ساخته شده است. گالری حیاط دارای مجموعه‌ای از آثار هنری هنرمندان عرب است. برج تجاری دنیای عرب، دارای سکوی بازدید در بلندترین طبقه آن است که بازدید کنندگان می‌توانند نمای پانورامایی از طریق آن داشته باشند. موزه و پارک طلا و جواهرات( جاده شیخ زاید) فروشگاهی است که دوستداران طلا و جواهر نباید بازدید از آن را از دست بدهند.

۹٫مسجد بستکیه:

مسجد بستکیه

مسجد بستکیه ممکن است بزرگترین یا زیباترین مسجد در امارات متحده عربی نباشد اما یکی از روشن‌ترین آن‌هاست. این مسجد کوچک دوست داشتنی دارای جزییات مشبک بسیار زیبایی است. در نزدیکی آن شما می‌توانید آخرین باقی مانده دیوار‌های شهر دبی را که در اواسط قرن نوزدهم ساخته شده مشاهده کنید.

۱۰٫روستای غواصی:

روستای غواصی

میراث فرهنگی، معماری و دریایی دبی روستای غواصی است که نمایش‌هایی مرتبط با صید مروارید و لنج را در خود دارد. در این مکان همچنین بادیه نشینی سنتی و زندگی روستای ساحلی دوباره خلق شده است. موسیقی محلی نیز از اکتبر تا آوریل برای بازدید کنندگان اجرا می‌شود.

این را هم بخوان :  خرابکاری های کریسمس

درباره مرجان

مرجان هستم، نویسنده شادابتور. علاقه مندان به طراحی سایت و اینترنت و خصوصاً وبگردی. نظراتتون را در مورد نوشته های من ارسال کنید.

این را هم بخوان

تیپ متفاوت محمدرضا گلزار در باشگاه بدنسازی

تیپ متفاوت محمدرضا گلزار در باشگاه بدنسازی

تیپ متفاوت محمدرضا گلزار در باشگاه بدنسازی ، محمدرضا گلزار یکی از محبوب ترین و …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

لطفاً جمع زیر را انجام دهید *