چهارشنبه , ۲۲ مهر ۱۳۹۴
خانه » مطالب خواندنی » خبر های جالب » قتل یا دفاع؟ ماجرای تجاوز به ریحانه جباری

قتل یا دفاع؟ ماجرای تجاوز به ریحانه جباری

ریحانه جباری دختر ۲۶ ساله‌ای است که به اتهام قتل عمد در آستانه اعدام قرار دارد. او در تمام جلسات گفته که قتل در دفاع از خود در برابر تجاوز جنسی صورت گرفته است. وکیل ریحانه تنها راه نجات او را بخشش خانواده مقتول می‌داند.

این مطلب به روز شد برای خواندن به انتهای پست مراجعه کنید

تمامی مطالب این پست از خبرگزاری های دیگر برداشته شده است

لذا شادابطور صحت یا عدم صحت ان را تایید نمیکند

بازدید کنندگان عزیز تا این لحظه مطلبی درباره اظهارات وکیل مدافع مقتول و خانواده وی در نت منتشر نشده است 

لذا یک طرفه نمیشود برداشت کرد

لطفا دقت کنید

سخنگوی قوه قضاییه در پاسخ به سوالی مبنی بر اینکه آیا اجرا شدن حکم اعدام ریحانه جباری در هفته اخیر صحت دارد یا اصلا او اعدام شده است؟ گفت: ایشان اعدام نشده است.

ریحانه جباری، متولد ۱۳۶۶، طراح دکوراسیون داخلی یک شرکت تبلیغاتی و دکوراسیون، ۲۰ ساله بود که به طور اتفاقی با شخصی به نام “مرتضی سربندی”، پزشک ۴۷ ساله، متاهل، دارای سه فرزند  آشنا شد.

آشنایی سربندی با ریحانه بر اساس شنیدن مکالمه تلفنی ریحانه در یک بستنی فروشی از سوی سربندی آغاز شد. در این مکالمه، ریحانه به شغلش اشاره می‌کند و سربندی که گویا به دنبال یک طراح دکوراسیون برای مطب جدیدش بوده، پس از شنیدن این مکالمه تلفنی، باب آشنایی با ریحانه را باز می‌کند.

دیدار بعدی اما منجر به قتل سربندی توسط ریحانه می‌شود. بر اساس گزارش‌های دادگاه، روز قرار، سربندی ریحانه را در جایی نزدیک محل قرار سوار خودروی خود می‌کند و قبل از رسیدن به محل نیز جلوی یک داروخانه توقف کرده و مقداری جنس می‌خرد که بعدا معلوم می‌شود کاندوم بوده است. یکی از دو لیوان آب میوه‌ای هم که روی میز محل قرار بوده، حاوی داروی خواب‌آور بوده است. به گفته عبدالصمد خرمشاهی، وکیل ریحانه جباری، همه این‌ها دلایلی برای قصد قبلی تجاوز از سوی سربندی بوده‌اند.

04188169_400

عبدالصمد خرمشاهی، وکیل مدافع ریحانه جباری

با رسیدن به محل قرار، ریحانه متوجه می‌شود که آنجا آپارتمانی مسکونی و خالی از سکنه است که به گفته سربندی قرار بوده به مطب او تبدیل شود و دکوراسیون داخلی آن هم توسط ریحانه انجام شود. طبق گزارش دادگاه بنا بر اظهارات متهم، “سربندی پس از حمله به ریحانه با قصد تجاوز به او، از سوی ریحانه مورد اصابت چاقو در ناحیه کتف راست قرار می‌گیرد و ریحانه نیز بلافاصله از محل فرار می‌کند.”

سربندی در اثر تقلای زیاد و خونریزی ناشی از جراحت فوت می‌کند. دادگاه اتهام قتل عمد با قصد قبلی را برای ریحانه اعلام و او را به اعدام محکوم می‌کند. این در حالی است که بنا به اظهارات وکیل ریحانه جباری در دادگاه و یادداشتی که او پس از صدور حکم نوشت، نه قتل عمدی بوده و نه ضربه وارده مرگبار، ضمنا ریحانه در تمامی مراحل بازجویی و دادگاه اعلام کرده که صرفا برای دفاع از خودش دست به حمله زده است.

«قتل در دفاع از ناموس»

عبدالصمد خرمشاهی، وکیل ریحانه، در یادداشتی که در آذر ۱۳۸۸ پس از پایان محاکمه ریحانه در روزنامه “اعتماد” منتشر کرد، بر این نکته تاکید داشت که ریحانه به دلیل شرایط روحی لحظه وقوع جرم، امکان کمک طلبیدن از نیروی انتظامی را نداشته و بنابراین دست به دفاع شخصی زده و عمل او تنها به منظور “دفاع از ناموسش” بوده است.

خرمشاهی در یادداشت خود آورده بود: «قتل در مقام دفاع از ناموس (اگر ثابت شود) جرمی است که از منظر عرف و جامعه هرگز مورد سرزنش قرار نگرفته است و وجدان جمعی هر چند مجری قانون، مرتکب را مجرم بشناسد و دفاع او را متناسب نداند او را تبرئه می‌کند و بر همین اساس است که در اکثر کشورهای جهان در موارد مشابه پس از بررسی کلی پرونده و ظواهر امر حتی اگر دفاع مشروع ثابت نشود اما مرد بیگانه از حدود متعارف گذشته باشد یا قصد شومی را داشته باشد و زن به دلیل ترس ناشی از شرایط یا تصورات غلط دیگر فرد مهاجم را به قتل برساند، در مجازاتش تخفیف قائل می‌شوند.».

حکم تنها با رضایت خانواده مقتول متوقف خواهد شد

حالا با گذشت شش سال از وقوع قتل و چهار سال پس از صدور حکم اعدام ریحانه رجباری، رئیس قوه قضائیه این حکم را تایید کرده و حکم برای اجرا به دایره اجرای احکام رفته است. اما ریحانه جباری بی‌خبر است که به زودی حکمش اجرا خواهد شد.

شعله پاکروان، مادر ریحانه جباری، دانش‌آموخته رشته تئاتر است و در حال حاضر به بازیگری و کارگردانی مشغول است. او در آخرین پست فیس بوکش ضمن تشکر از کسانی که به فکر کمک به ریحانه هستند از مردم تقاضا کرده تا “بدون اغراق و دروغ تنها به ریحانه کمک کنند که از اعدام نجات پیدا کند”. او با تاکید بر اینکه زندگی دخترش در دست خانواده سربندی است، نوشته است: «بخشش یا انتقام از دخترم صرفا در دستان خانواده سربندی است. با فرافکنی، بند دل مرا پاره نکنید. چیزی نگویید که زنگار بر دل خانواده سربندی بنشیند که نه خدا می‌پسندد و نه خلق خدا. حتما راهی هست که با زیبایی و فرهنگ به جنگ اعدام، بی‌عدالتی و رفتار زشت رفت. دست تک تک انسان‌های با شرفی را که در این روز‌ها یاریم می‌دهند به گرمی می‌فشارم و قدردان زحماتشان هستم.»

یکی از دوستان مادر ریحانه جباری به نام “فاطی محمدی” در یادداشتی نوشته است که ریحانه در ۹ سالگی در یک تئا‌تر عروسکی و سپس در سریال “چشم به راه” به کارگردانی اصغر فرهادی بازی کرده است. وی در این یادداشت می‌نویسد: «دختربچه‌ای که در ۹ سالگی بر روی صحنه رفت تا نقش اصلی نمایش عروسکی “رویای شبانه” را در فستیوال بین المللی نمایش عروسکی تهران بازی کند. سخنم با بازیگر نقش دخترکی است که از تنهایی و شب می‌ترسید و در یکی از شب‌هایی که تنها بود و وحشت‌زده، ماه و ستاره‌ها به دیدنش می‌آیند و با رقص و سرود و صحبت به دخترک ثابت می‌کنند که شب ترسناک نیست.»

او در پایان یادداشت خود می‌نویسد: «ریحانه جان، اما آن مرد،‌‌ همان که با کاندوم و زور و داروی بیهوشی و پول آمد، هیچوقت نفهمید که دختری مثل تو افقی بسیار وسیع‌تر از همه خیال‌های او دارد، کاش آتش به رویا‌هایت نمی‌زد با خیال‌های باطلش.»

عبدالصمد خرمشاهی، وکیل مدافع ریحانه جباری، تصریح می‌کند که در حال حاضر تنها راه نجات ریحانه گرفتن رضایت از خانواده مقتول است. او می‌گوید: «بعد از پایان تعطیلات نوروزی قرار است جلسه صلح و سازش از سوی قوه قضائیه با خانواده مقتول برگزار شود و ما امیدواریم که در این جلسه بتوانیم رضایت خانواده مقتول را جلب کنیم.»

خرمشاهی تاکید می‌کند که موجباتی برای توقف حکم از سوی رئیس قوه قضائیه وجود ندارد و بهتر است تمامی تلاش‌ها بر جلب رضایت خانواده مقتول متمرکز شود.

————————–

صحبت های جدید وکیل ریحانه جباری

۲۶ فروردین

شعبانی وکیل خانواده مقتولی که به دست ریحانه جباری کشته شد در گفت‌وگو با خبرنگار انتظامی خبرگزاری تسنیم با اشاره به جوسازی‌های اخیر رسانه‌ای و ادعای برخی از آنها برای جلوگیری از اجرای حکم قصاص ریحانه و گرفتن رضایت از خانواده مقتول اظهار داشت: با توجه به اینکه حکم قصاص ریحانه جباری بر اساس روند قانونی و از طریق مجاری رسمی حقوقی کشور به پایان رسیده و وی به مجازات قصاص محکوم شده است. من به کسانی که داعیه دوستی با ریحانه جباری را دارند توصیه می‌کنم این تصور را نداشته باشند که این رأی باطل و نادرست است و با ادعاهای خود مرحوم سربندی (مقتول) را مورد اتهام و تهمت قرار دهند، چرا که وارد آوردن اتهام و تهمت به مقتولی که دستش از دنیا کوتاه است و قادر به دفاع از خود نیست نه تنها کمکی به عدم اجرای حکم قصاص ریحانه جباری نمی‌کند بلکه احساسات خانواده این مرحوم را جریحه‌دار کرده و آنها از اخذ رضایت فاصله بیشتری می‌گیرند.

وی ادامه داد: من به تمام کسانی که درصدد دفاع از خانم جباری هستند، توصیه می‌کنم که با طرح مسائل خلاف واقع و متهم کردن مقتول، موجب جریحه‌دار شدن احساسات خانواده وی نشوند، چرا که اینجانب به عنوان وکیل مقتول معتقدم که بر اساس اقاریر صریح خانم جباری، هیچ راهی از نظر حقوقی برای نادیده گرفتن مجازات وی از ناحیه دستگاه قضایی باقی نمانده است.

وکیل خانواده مقتول با بیان اینکه تلاش‌های تمامی مدافعان خانم جباری باید در راستای کشف انگیزه واقعی این قتل باشد، گفت: باید با اقدامات خود ساز و کاری، شرایطی را فراهم کنیم که با رضایت و گذشت خانواده مقتول از کشته شدن یک فرد دیگر جلوگیری کنیم.

شعبانی در واکنش به فضاسازی رسانه‌ای برخی از رسانه‌های داخلی و غربی عنوان کرد: من عمیقاً به تمام رسانه‌ها و مدعیان طرفداری از خانم جباری توصیه می‌کنم هرگونه موضع‌گیری، خصومت و تسویه حساب با حکومت جمهوری اسلامی و نهادهای مربوطه را به موضوع مجرمیت خانم جباری گره نزنند، چرا که این امر سبب می‌شود بیش از پیش؛ از موضوع اخذ رضایت و گذشت شکات فاصله بگیریم.

وی در ادامه سخنانش با اشاره به چگونگی وقوع این قتل اظهار داشت: این پرونده در کمال دقت در دستگاه قضایی بررسی شد و بر اساس اقرار صریح خانم جباری، وی مرحوم سربندی را به قتل رسانده است و در پیامکی که شب قبل از حادثه برای یکی از دوستانش ارسال کرده بود، نیز صراحتاً عنوان کرده بود که فردا فردی را خواهم کشت.

وکیل خانواده سربندی با رد ادعای برخی از افراد مبنی بر سوار کردن ریحانه از سوی مقتول و انتقال وی به محل قتل گفت:‌ گرچه در این پیامک به اسم فرد خاصی اشاره نشده بود ولی روز بعد از ارسال پیام، مرحوم سربندی توسط ریحانه به قتل رسید و طبق اقرار صریح وی، ریحانه کاردی که با آن سربندی را به قتل رسانده بود از کوچه ذغالی‌های تجریش تهیه کرده بود و طبق شواهد شهاد وی با اختلاف چند ساعت به محل وقوع جرم وارد شده است.

شعبانی با تاکید بر اینکه بر اساس اقرار صریح متهم، وی مرحوم سربندی را در نماز و در حالت سجده با کارد مذکور به قتل رسانده است، افزود: پس از وقوع قتل، ریحانه از محل جنایت متواری می‌شود و در پیامکی برای مادرش ارسال می‌کند و از فردی به عنوان رضا-ش یاد می‌کند که هنوز هویت واقعی این فرد مشخص نشده است.

وی ادامه داد: پس از حضور پلیس در محل جنایت مأموران با تلفن همراه ریحانه که شماره آن جزو آخرین‌ شماره‌های موجود در موبایل مرحوم سربندی بود، تماس می‌گیرند و ریحانه اعلام می‌کند که در جاده چالوس است و این در حالی است که پلیس موفق می‌شود در یک منزل مسکونی و به همراه چاقوی خونی آلت قتل در شمال تهران دستگیر کند.

وکیل خانواده مقتول با بیان اینکه شواهد موجود دال بر ورود ریحانه جباری با رضایت خود در محل وقوع قتل دارد، تأکید کرد: شواهد موجود منافی ادعای دفاع ریحانه جباری است، ولی متأسفانه برخی از ابعاد این پرونده روشن نشده است و خانم جباری از معرفی رضا- ش و نقش وی در این جنایت خودداری می‌کند که این موضوع امکان وقوع این جنایت را به دنبال اغوا و تحریک رضا- ش تقویت می‌کند.

شعبانی در پاسخ به ادعای برخی رسانه‌ها مبنی بر همکاری مرحوم سربندی با دستگاه‌های امنیتی و اطلاعاتی گفت:‌ مرحوم سربندی متخصص بیهوشی بود و در حوزه تجارت لوازم پزشکی فعالیت می‌کرد و هیچگاه کارمند هیچیک از دستگاه‌های امنیتی و اطلاعاتی نبوده است.

وی در پایان خاطرنشان کرد: با توجه به اینکه حکم قصاص تأئید شده و در روزهای آتی نیز اجرایی می‌شود، از دوستان خانم جباری و کسانی که قصد کمک به وی را دارند، تقاضا می‌کنم به گونه‌ای سخن نگویند که احساسات خانواده مرحوم سربندی جریحه‌دار شود، چرا که این موضوع فاصله آنها از اخذ رضایت از شکات پرونده را بیشتر می‌کند.

 

 

۳۸۱ دیدگاه

 1. امیدوارم حق به حقدار برسه.واقعا شرایط سختیه

  • این پرونده پر از عجایب شده. ریحانه مقتول رو سر نماز کشته ولی مدعی هست که مقتول قصد تجاوز داشته…!
   از طرفی خانواده سربندی ادعا میکنند که قاتل همدستانی دارد که اگر آنها را معرفی کنند، عفو خواهند کرد. ریحانه هم در اعترافاتش اشاره به همدستی شخصی بنام شیخی می کند ولی او را معرفی نمی کند.
   بنظر میاد پیچیده تر از اونیه که ما بخوایم واردش بشیم…

   • گویا وکیلش کامل ماجرا را نگفته به هر حال سره بی گناه تا چوبه دار میره ولی بالای دار نمیره!!!

     • دقیقا دیدی که باپاهاش بالای دار رفت و آوردنش پایین
      اون دنیا هم هست بهتره به اونجا فک کنیم نه این دو روز که بخوایم یا نخوایم میگذره

    • ۱/خانواده سربندی خواستار حقیقت هستند و بارها گفته اند در صورت اعلام حقیقت و بیان واقعیت او را بخشیده و رضایت خواهند داد زیرا ریحانه تنها نبوده و همدستانی هم داشته از جمله شخصی به نام آقای شیخی که ریحانه چند بار اسم او را اورده اما حاضر به معرفی نیست …۲/ همه میدانند که بعضی از خانوم ها برای دفاع از خودشان چاقوی کوچکی حمل میکنند اما ریحانه در آن زمان ۱۹ سال داشته و چگونه با خود چاقویی به اندازه ۵۰ سانتیمتر حمل میکرده /۳/ خرید چاقویی به اندازه ۵۰ سانتیمتر آن هم ۶ روز قبل از حادثه نشان میدهد کاملا از قبل برنامه ریزی شده بوده /۴/ نحوه ی وارد کردن ضربه به گونه ای بوده که نشان میدهد شخص ضارب کاملا ماهر و آموزش دیده و ورزیده بوده… /// به هر حال تنها ریحانه میتواند پرده از واقعیت بردارد

     • موضوعاتی که به ریحانه نسبت داده شده دال بر آن است که میخواهند موضوع تجاوز را از پرونده این دکتر پاک کنند. مثل نماز خواندن خریدن چاقو از قبل و … . ریحانه از یک خانواده فرهنگی هنری بوده ، به چه دلیل باید برای چنین قتلی هماهنگی کند. سوسابقه ندارد. بی خانواده نیست و خانواده او سابقه خشونت ندارد. موضوع اصرار بر اعدام و این مستندات برای پاک کردن جرم مقتول است.

     • چه فرقی میکنه کی باشی..ناشناس

      از کجا اینقدر با قاطعیت راجع به این مسئله اظهار نظر میکنید جناب؟با ذکر کدوم منبع معتبر؟؟؟؟؟تو کشوری که حتی قاضییش اینجوری حکم میده بر قتل دختری که برای دفاع از ناموسشو پاک موندن دامنش اینکار رو کرده از شما انتظار بیش از این نباید داشت….اگر ریحانه اعدام شده یا قرار اعدام بشه با عزت و سربلندیه.این مرگ باعث سربلندیه خانوادشه..اونا دخترشونو درست تربیت کردند.حق اون دکتر بی شرف فقط و فقط مرگ بود.چه بهتر که مرد.تا ریحانه و ریحانه ها تو کشور پیدا شن.یه چرخی بزنین تو سایت های خبری میفهمین که این چرندیاتی که شما بیان کردید توهمات ذهن پلید وکیل اون دکتر بی ناموسه.من فقط از خدا میخام حق ریحانهی بی گناه رو از تک تک کسایی که بهش تهمت بی جا زدن بگیره اونم خیلی زود…آمین

    • etefaghan mire khobam mire shayad to in mored etelaate ghalat be goshe ma berese ama sere hezaran bi gonah to ghabrestone az tanabe dar.

    • میره بالای دار خوبم میره.ساده ای؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟

   • شما از کجا میدونید مقتول داشته نماز میخوانده؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟

    • پزشکی قانونی اعلام کرده ضربه بصورت عمود با چاقویی بزرگ به طول تیغه ۳۰ سانتیمتر و بصورت حرفه ای به ریه و قلب اصابت کرده و نحوه پاشیدن خون بروی جانماز و با در نظر گرفت سمت قبله و … همگی دال بر این است که مقتول در رکوع یا سجده نماز بوده…
     باید دید چه کسانی ماجرا را تغییر داده اند و چرا خانواده سربندی مدعی شده اند ریحانه همدستانی دارد که باید معرفی کند…

     • بعدشم تازه چرا باید یه دختر رو ببره یه خونه خالی بعدشم بشینه نماز بخونه
      جور نیست دیگه
      بعدشم خانوم جباری چاقو ۳۰ سانتی از کجا آورده آخه
      بازم جور نیست دیگه

     • اگه اینطوری بوده پس لیوان حاوی داروی بیهوشی که پلیس پیدا کرده و خرید کاندوم چی بوده؟ کاندوم گه قرص سردرد نیست که هروقت از جلو داروخانه رد شدیم بخریم!

     • چاقویه ۳۰ ۴۰ سانتی دیگه چاقو نیست قمه س.حتما موارده دیگیم تو این ماجرا هست که وکیل مدافعه خانواده مقتول تونسته حکم اعدام رو از دادگاه بگیره

     • * فهیمه و عدالت*

      خانم ریحانه که ادعا می کند مقتول قصد تجاوز به او را داشته است، خودش با پای خودش رفته منزل فرد مقتول، ۱ دفعه تو خونه مقتول متوجه می شود که قصد تجاوز دارند بهش؟؟؟

      دختری که به منزل خالی ۱ مرد می رود، از قبل می داند که برای چی اونجاست، حالا ۱ دفعه احساس پاکدامنی می کند و طرف رو می کشد؟

      کتملا مشخصه قتل از قبل برنامه ریزی شده بوده

     • چه فرقی میکنه کی باشی..ناشناس

      مثل اینکه خرید کاندوم و داروی بیهوشی کار روزمره شماست اونم وقتی یه دختر ۱۹ ساله رو میبرید به یه ساختمونی که کسی توش زندگی نمیکنه.همه ی شواهد به نفع ریحانه تموم شده اما انگاری دولت میترسه که این موضوع فاش بشه و جامعه پزشکی “تاکید میکنم پزشکی” لکه دار بشه آخه قبلا عضو یه نهاد دولتی هم بودن ایشون.من ریحانه رو نمیشناسم اما بهش افتخار میکنم و امیدوارم خداوند حق اون دختر رو از تک تک کسایی که بهش تهمت زدن و عدالت رو بجا نیاوردن بگیره…آمین

    • ضربه از پشت زده شده مقتول سر نماز ضربه خورده خرمشاهی نتونست واسه شهلا جاهد که قاتل نبود کاری کنه اومده واسه این که قاتله میخواد یه کاری کنه تلافی اون کارشم بشه قصاص حقشه چرا باید از قصاص فرزندشون پشیمون بشن

     • شاید واقعا تجاوزی بوده..شاید واقعا قصد داشته بوده اینکارو بکنه مرده اگه میخواس مستقیم دس به کاربشه دیگه دارو و قرص بیهوشی لازمش نبود..اینکه نماز میخونه هم ربطی نداشته من دیدم مردی که نماز میخونه روزه میگیره اما کثیف بوده داداشی..اگه واقعاتجاوز بخواس بکنه من و تو نمیتونستیم ابروی ریخته شده ی این دختر رو جمع کنیم اگه اینجوریه هرکس بخاطردفاع از ناموس جنگیده و ادم کشته باس اعدام بشه چون قتل انجام داده..مگه نه؟

     • چه فرقی میکنه کی باشی..ناشناس

      اگه بهش تجاوز کرده بود بازم همین جوری ازش دفاع میکرده…ذاتتون خرابه

    • شماازکجا میدونی نبوده؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟

    • kasi ke ba ghasd tajavoz omade namazesh che agha meisam khoda azash nagzare

   • یعنی وکیل دروغ می گوید این وسایل را ندیده اند ؟ دفاع در این موارد حق طبیعی افراد است .
    تازه اگه مرحوم دکتر کمی آرامتر عمل کرده بوده از ضربه چاقو به کتف که نمی مرده …امیدوارم خانواده مرحوم عمل اشتباه مرحوم را تلافی کنند … و جان این فرد را نگیرند .

   • شیخی رو پیدا کردن ولی دیدن که هیچ ربطی به داستان نداره به هر حال ادله ای اورده که تبرئه شده میگن پای شخص سومی وسطه

  • خیلی کار زشتیه که یک پرونده را از نگاه یک نفر منتشر می کنید
   هرکس تنهایی پیش قاضی بره راضی برمیگرده

   مطمئنا اگر قضیه به همین سادگی که شما تعریف می کنید باشد هرگز و هرگز حکم اعدام برایش صادر نمی شود

   • اتفاقا به همین سادگی بوده. موضوع اینه که اگه قصد تجاوز ثابت بشه ریحانه تبروه میشه و آبروی خانواده دکتر هم میره و این مدارک به این دلیله. خرید چاقو با موضوع کاندوم و لیوان خواب آور جور در نمیاد. اگر دقت کنید این مدارک یعنی شربت و کاندوم به قدری واضح بوده که نتونستند انکار کنند و هنوز هم جزو پرونده هست. بنابراین اونقدر اینا مستندات آوردند که حالا که نمیتونند موضوع رو حذف کنند اقلا کفه ترازو رو برگردونند.
    اگر ریحانه اعتراف دیگری کند ممکن است بخشوده شود و مقتول نیز طبق رسم ما شرقیها تطهیر شود ولی اگر خانواده مقتول عهد بشکند ریحانه و اعدام او حتمی میشود. این ریسک است. ای کاش جامعه از چند سال قبل به دنبال این پرونده بود.

    • چرا باید باور کنیم کاندوم و لیوان شربت رو
     اما چاقو خریدن اس ام اس دادن و نماز خوندن رو نباید باور کنیم؟؟؟

    • اتفاقا اگه ریحانه قاتل باشه به راحتی میشه فهمیدکه خودش به مقتول پیشنهادخرید کاندوم رو داده واگه ازقبل برنامه ریزی شده میتونسته برای صحنه سازی موضوع شربت رو هم برنامه ربزی کنه ….

     • اخه چرا اینقد میپیچونیش؟ باهاش پدر کشتگی داشت بخواد بکشش یا گرز باباش پیشش گرو بود؟یا مرده نمیخواس خرجی بچهاشو بده؟یا که مرده میخواس دندون پزشکیو ول کنه شغل اینو بگیرهو قار بود ریحان رو اخراج کنن؟

  • خانواده سربندی خواستار حقیقت بوده اند و بارها گفته اند اگر ریحانه حقیقت رابگوید او را بخشیده ورضایت میدهند، زیرا ریحانه آنروز تنها نبوده، و یک آقای دیگر هم به نام آقای شیخی همراه او بوده .و او همدستان دیگری هم داشته .واگر حقیقت را بگوید و افراد و همدستان خود را معرفی و از واقعیت پرده بردارد ،خانواده سربندی رضایت میدهند.

  • ظاهرا مقتول آدم مهمی به لحاظ سیاسی و اقتصادی بوده و همین مساله شایبه قتل برنامه ریزی شده را ایجاد میکند. معمولا در قتل های از پیش طراحی شده شرایط را به گونه ای رقم میزنند که رد پای عاملان مشخص نشود. بدون شک ریحانه قاتل اصلی مرحوم سربندی بوده است (طبق اعترافات صریح در دادگاه) ولی آمرین این جنایت هیچ رد پایی ندارند. ریحانه به کرات از مردی بنام شیخی که در قتل حضور داشته صحبت کرده است ولی بدلیل تناقضاتش کسی بدنبال شیخی نرفته. در نهایت ریحانه به علت پشت گرمی که به حامیانش دارد تا آخرین لحظه چیزی نخواهد گفت و فقط وقتی انگیزه اصلی او مشخص میشود که یقین کند حامیانش رهایش کرده اند. تا آن لحظه فقط باید صبر کرد…

  • بنظرمن اگه اشتباه نکنم بیشتر تقصیرا مال ریحانست بدلایل زیر:

   ۱-حرفاشون تناقض دارن خودش میگه بهم حمله کرد تجاوز کنه منم کشتمش ولی وکیل یارو میگه سر نماز کشتش!

   ۲-از کجا معلومه میخواسته بعد از نماز بهش تجاوز کنه!

   ۳- با اون به اصلاح قمه ای که معلوم نیس همونجا بوده یا ریحانه همراش اورده میتونسته بزنه تو دستش یا پاش که نتونه تجاوز کنه!

   ۳-اصلا اقا برای دفاع از ناموست زدی زخمیش کردی چرا لااقل به اورژانس زنگ نزدی!

   ۴-اون پیامه که بصورت رمز واسه مامانش فرستاده خیلی مشکوکه!

   ۵-خوب اگه ریحانه قصد قتل نداشته بی ابهام حرف بزنه که معلوم بشه بی گناهه!

   ۶-اگه یارو سر نماز بوده درب که باز بوده چرا فرار نکرده..اگه درب رو قفل کرده پنجره که بوده!

   ۷-میتونسته با یه لحظه به کار گرفتن عقلش زنگ بزنه پلیس..درسته شرایط بحرانی بوده..اما بهتر از زخمی کردنش بود!

   ۸-شاید ریحانه خودش پیشنهاد خرید کاندوم داده برا رد گم کنی!

   ۹-اگه اظهارات ریحانه درست باشن و توی حمله ای که یارو بهش کرده از خودش دفاع کرده باید از جلو بهش زده باشه که از روی زخم معلومه از جلو خورده بهش یا از عقب که پزشک قانونی باید اعلام کنه!

   ولی خب حرفای وکیل مقتول رو هم نمیشه قبول کرد…

   ۱-اصلا نماز خوندن مقتول یه چیز مسخریه…چی شد سربندی{مقتول}اونجا یاد نماز خوندن میوفته

   ۲-اگه پلیس نتونه حقیقت رو بفهمه واقعا متاسفم برای این مملکت

   ۳-چون از اونور فیلم هوش سیاه میذارن که ما با افتخار نگاه میکنیم که چقد پلیسامون باهوشن ازاینور از پس یه پرونده قتل بر نمیان

   ۴-اول باید بودن مواد بیهوشی توی ابمیوه تایید بشه….از اثر انگشت کمک گرفته بشه..ازکجا معلومه خود ریحانه ماده بیهوشی نریخته برای رد گم کنی..بعد پزشک قانونی باید از روی زخم و زاویه زدن سر نخایی بدست بیاره..اصلا باید ببینن جا نمازی اونجا هست؟؟؟اگه هست خونی هست یانه؟؟؟…اگه اون مکان خالی بوده پس جا نماز از کجا….اون کارد از کجا؟؟..چرا باید کسی که میخواد تجاوز کنه اول نماز بخونه..حتما میخواس از خدا اجازه بگیره لابد..هرچی هست این گره باید بدست پلیس باز بشه……….. بـــــــــــــــــــــازم الله اعــــــــــــــــــــــلم

   • سلام من هم فرزند یه قربانیم وهمیشه تصورمون اینه که نکنه کسای دیگه ایم دست داشتن یاعلل دیگه ای برای قتل وجود داشته باشد. خواستم ضمن تسلیت به خانواده ی مقتول ازشون خواهش کنم اگه حتی یه درصد فکر میکنن ریحانه ممکنه درشرایطی قرار گرفته باشه که هر دختری برای رهایی از اون دست به اقدامی بزنه که واقعا هم بخشیدنش کار سختی باشه….. اما روح اون خدابیامرز الان امرزش میخواد نه ابرو فقط تووروخدا به خاطر اون عزیز از دست رفته کمی بیشتر تحقیق کنید و حتی المقدور ببخشید انشاالله که خدام مارامورد امرزش قرار دهد.

   • سلام. ببخشنی چون فکر کنم شما تا بحال دفاعیات ریحانه جباری که در نامه هاش از زندان هست رو نخوندید . حتما سرچ کنید و بخونید .
    در مورد شماره ۳ – اتفاقا ریحانه جباری زنگ زده به اورژانس و وایتساده تا ببینه اورژانس میاد برسونش بیمارستان. پس قصد قتل نداشته .
    در ضمن برای دوستم پیش اومده بود مردی که خیلی اهل نماز و …بود تو ماشین بهش قصد رابطه داشت و گفت اگر جنب بشم نمازم رو نمیتونم بخونم چون برم خونه غسل کنم زنم میفهمه …اول نماز بعد رابطه …تو خونه ای که اتفاق قفل بوده و ریحانه راه فاری از هیچ اتاقی پیدا نکرده و ترس از آبرو ریزی هم داشته چه دفاعی در برابر یه مرد ورزشکار و قاتل داشته؟ نیمخواسته آبروش بره همسایه ها بریزن با یه مرد تو خونه ببیننش به گوش پدرش برسه. و براش حرفها دربیارند . اتفاقا ضربه چاقو رو به کتف سربندی زده
    !
    گفتنیها رو تو دفاعیات ریحانه جباری و نامه هاش که چندین بخش هست بخون

  • نظر من در این باره به این شرح:
   خانوم ریحانه از قبل خصومتی با اقای سربندی داشته چند روز قبل از اتفاق پیشنهادهای ارتباط جنسی بین طرفین ردوبدل میشه و خانوم ریحانه فرصت رو ایده ال میبینه که انتقام خودش رو از اقای سربندی بگیره (چه فرصتی از این بهتر که توی یه خونه خالی و با بهانه تجاوز به ناموس انتقام خودش رو بگیره) میدونید چرا میگم ردوبدل شده بخاطر اینکه اقای سربندی بعد از چاقو خوردن میان بیرون و داد میزنن دزد دزد اگه ایشون مقصر نبوده چرا داد میزنه دزد دزد ایشون که خودشون خانوم ریحانه رو اوردن تو خونه و خانوم ریحانه که میگن بهشون تجاوز میخاسته بشه چرا با نیت قبلی وارد خونه شخصی تنها شده و یه چاقو که به قول دوستان اندازه قمه بوده با خودش حمل میکرده از طرف دیگه اقای سربندی کندوم میخره که این حدس منو خیلی نزدیک به ماجرا میکنه پس نیت رابطه جنسی از طرف هر دو نفر تایید شده و طبق میل دو طرف و از قرار قبلی بوده فقط میمونه اقای شیخی که معلوم نیست با این ماجرا چه نسبتی داره ولی من حدس میزنم ایشون یک دوست دو طرفه باشند میان این دو وسلام
   این گفتهها فقط حدس من از این ماجرا میباشند با توجه به شباهد موجود

  • با سربندی یک ماه بوده که رابطه داشته وحتی ازشماشینشو خواسته بوده که با دوستاش اخر هفته برن بیرون…
   از جاییکه چاقو رو خریده مامورین سوال کردن گفته که ریحانه تنها واسه خرید چاقو رفته
   از کجا میفهمیم ریحانه دروغگو هست؟جواب. ریحانه در خاطراتش در زندان مینویسه که من قرار بوده با پسر رییس شرکت دوست بشم اون م خارج بود دوست شدم و بعد از یک مدت کات کردیم و رییس شرکت مثل پدرم بوده در صورتی که با گرفتن پیرینت اس ام اس های گوشی متوجه شدن که با رییس شرکت دوست بوده و باهم رابطه داشته اند وچند باری هم باهم به ویلایش رفته بودند
   ریحانهدر خاطراتش مینویسه که من به تراس خانه رفتم پس اگر موضوع تجاوز بود چرا فریاد نزد او که در تراس بود
   ریحانه خودش در دادگاه گفته که من با سربندی دوست بودم و به او سرویس مسدادم و او به من خدمات میداد.
   در ضمن ضربه از پشت خورده زمانی که سربندی در حال نماز خواندن و در سجده بوده..
   کجا دیدی که شخصی به قصد تجاوز یکی را به منزلش ببرد وبا خونسردی نماز بخواند؟؟؟
   این را هم از یاد نبریدکه محیط زندان پراز افرادی هستند که محکوم به قتل هستند و پس از ورود به زندان راه و چاه را میشود از انها یاد گرفت.

  • اعدام شد دیگه اما مقتول بنظرم پاک بوده

 2. امیدوارم مردم ازین ماجاراها درس عبرت بگیرند

 3. جا مانده ازقافله عشق

  اگر محتویات پرونده طبق نوشته فوق باشد . ریحانه ای را که نمی شناسمش در راه دفاع از ناموسش متجاوز را گشته باشد نه اینکه حکم او اعدام بلکه چون برادرانش در دفاع مقدس مجاهدیست فی سیبل الله که با جان خود تاوان اعتقاداتش را میدهد در صورت ازادی او ازاده ایست با شرف و خدای ناکرده در صورت اعدام او شاهدیست که فردا به خدای بزرگ به افرینش او افتخار می کند و در جمع شهیدان لاخوف علیهم و لاهم یحزنون در نزد خدای خدا (الله جل جلال ) متنعم هستند .یثیننا بزرگتری دادگاه قیامت . بزرگترین دادخواه محمد (رسول الله ) و بزرگترین قاضی همانا خداوند سمیع و بصیر است .

  • خوشم اومد دمت گرم.امیدوارم بیخیال اعدام بشن چون از شرفش دفاع کرده.یعنی قوه قضائیه اینو هم نفهمیده یا کلا جریان چیز دیگه ای بوده ما خبر نداریم

   • ….بله کلا ماجرا چیز دیگریست .
    ریحانه ، مقتول رو از پشت و در حالی که داشته نماز میخونده زده و دادگاه هم (طبق گزارش پزشکی قانونی) این رو تایید کرده .
    در ضمن ریحانه در دادگاه اعتراف به حضور مردی همدست خود در صحنه قتل کرده ولی از لو دادن او اجتناب کرده و میگوید به من قول داده اند که مرا آزاد می کنند .
    خانواده مقتول به ریحانه قول داده اند که اگر هویت اصلی همدست را فاش کند با او کاری نخواهند داشت اما ریحانه صریحا گفته که او را لو نمی دهد .

    • آقای محمدرضای عزیز شما مطمئنی که درحال خوندن نماز ایشون رو به قتل رسونده طوری میگی که انگاری خودت اونا تشریف داشتی !!!
     بهتره قضاوت نادرست نکنیم . بهرحال اون آقاهه مرده و خدا بیامرزدش اگر اون از خودش دفاع کرده و مرتکب قتل شده خانواده مقتول دارن عیننا” مرتکب یه قتل دیگه میشوند . امیدوارم بزرگی بکنند و ریحانه رو ببخشند . بقول بزرگان که میفرمایند لذتی که در بخشش هست هیچ زمانی در انتقام نخواهد بود .

     • پزشکی قانونی اعلام کرده ضربه بصورت عمود با چاقویی بزرگ به طول تیغه ۳۰ سانتیمتر و بصورت حرفه ای به ریه و قلب اصابت کرده و نحوه پاشیدن خون بروی جانماز و با در نظر گرفت سمت قبله و … همگی دال بر این است که مقتول در رکوع یا سجده نماز بوده… باید دید چه کسانی ماجرا را تغییر داده اند و چرا خانواده سربندی مدعی شده اند ریحانه همدستانی دارد که باید معرفی کند…

     • چرا خانواده مقتول باید بی خیال قصاص شوند؟

      شما خودت اونجا بودی که می گی مقتول می خواسته به ریحانه تجاوز کند؟

   • من نمیدونم چرا ما ایرانیا همه جا خودمونو علامه دهر میدونیم؟ الان یعنی همه شما حقوقدان تشریف دارید؟؟؟؟؟؟ تازه وضع خبررسانی تو ایران رو هم که میدونید همش ناقص و یک طرفه ست… اینطوری که نمیشه راجع به کاری نظر داد..
    فراموش نکنیم خدا حق هیچ بنده ای رو ضایع نمیکنه… اگه این خانم بیگناه باشه آزاد میشه اگر هم نه که باید تاوان کارش رو پس بده

  • یه طرفه به قضاوت نرو الله اعلم

  • قطعا نوشته فوق کامل نیست. چون هیچ اشاره ای به نظر پزشکی قانونی در مورد اصابت چاقو نشده. ضمنا طبق اعترافات خود ریحانه چاقو یک روز قبل توسط خود ریحانه خریداری شده. چاقویی با طول تیغه ۳۰ سانتیمتر برای پوست کندن خیار نیست. قطعا برای قتل برنامه قبلی وجود داشته…

  • اگه پرونده دست من بود بدون شک تا حالا روشن شده بود.بیایید از اول قضیه رو بررسی کنیم.اول از سوال شروع میشه،
   چ کسی گفته در بستنی فروشی همدیگرو دیدن؟
   آیا خرید کاندوم از سوی مقتول تایید شده؟چ کسی تایید کرده؟
   آیا قاتل سوار ماشین مقتول شده؟شاید قاتل به مقتول گفته که این وسایل را برام بخر.
   شاید مقتول فقط از وجود شخص سوم خبر داشتهو رابطه او با شخص سوم بوده؟شاید ریحانه فقط وسیله ای برا قتل بوده با نقشه قبلی و مقتول تا حالا ریحانه رو ندیده.
   آیا وجود سجاده تایید شده؟اگر در سجده بوده پس چاقو از پشت خورده و اگر در حال تجاوز باید ضربه از جلو باشد.
   شاید داروی خواب آور روقاتلدر لیوان مقتول ریخته باشه.
   اصن قاتل از کجا فهمید قصد تجاوز داره؟کاندومو کجا دید؟
   نظرشخصی:قتل با قصد قبلی صورت گرفته و بر اثر مشاجره بین مقتول و شخص سوم ک به احتما کسی بوده که قاتل دوسش داشته در گرفته و قاتل برای انتقام رفته و وجود کاندوم و دارو خواب آور نقشه بوده.و الان به خاطر شخص سوم و وعده های که به ریحانه داده ،ریحانه از بازگو کردن حقیقت خود داری میکند.ختم پرونده

 4. بسم الله الرحمن الرحیم

  ما انسانها خیلی فراموش کاریم،اگر کمی دقت کنیم میبینیم که خدایی هم هست و تا او نخواهد هیچ جنبنده ای نمیتواند نفس بکشد،بیایید با دعا در پیشگاه خداوند بزرگ و شفیع قرار دادن امام عصر میان این خانواده ها راهی جهت اسان شدن این مشکل برداریم.الهی به حق عزیزانت اگر این دختر پاک بوده و از خودش دفاع کرده شادی بخشش اون رو به خانوادش عطا بفرما و لذت زندگی دوباره را به ریحانه برگردان.آمین

 5. سلام
  بهتره عادلانه قضاوت کنیم. خانم ریحانه بعد از وارد کردن ضربه دیگه چیزی تهدیدشون نمیکرده و میتونستن برای جلوگیری از مرگ یک انسان به پلیس نه ولی به اورژانس زنگ بزنن.برای همی این قتل شرایط دفاع مشروع رو نداره.اگر در حد ضربه و جراحت باقی میموند برای وارد کردن جراحت مجازات نمیشدن.به دلیل دفاع مشروع.
  ترس و وحشت هم قانونا از دلایل رفع اتهام محسوب نمیشه. جناب آقای وکیل دفاعشون دقیق نیست.بنده تعجب میکنم از این طرز دفاع کردن.
  ولی به هر حال انشاالله که خانواده ی مقتول رضایت بدن تا انسان دیگری نمیره.هر چه باشه نیت گناهی هم از طرف اون مرد وجود داشته (هرچند مجازات اون گناه مرگ نبوده)

  • تو دختری من دخترم .خودمونو بذاریم جای ریحانه انقد زود قضاوت نکنیم. حتی فکرشم سخته چه برسه تو اون شرایط باشی
   حکم این ادم اگه زنده میموندم اعدام بود
   افرین به ریحانه که از ناموسش دفاع کرد

   • این حرفا همش الکی و حقس.محاله به دختر ۲۶ ساله تجاوز بشه.اونم کسی که سوار ماشین این دکتر شده رفته.

    • یلدای عزیز دقیق متن رو نخوندی این ماجرا مال ۶ سال قبله یعنی ۲۰ سالش بوده که بهش تجاوز شده !!!

    • در جواب به تمام کسانی که میگن ریحانه از خودش دفاع کرده باید بگم که شماها هیچ اطلاع و آگاهی نسبت به ریحانه و ماجرا ندارید .و لازم میدونم شما هم بدونید که ریحانه از سن ۱۶ تا ۱۹سالگی چند پرونده رابطه نامشروع داشته از جمله رابطه نامشروع با صاحبکار سابقش که هم خود ریحانه و هم شخص مقابل مشمول حد شدند و شلاق خورده اند … لطفا کمی مطالعه داشته باشید و یه مقدار تحقیق …

     • متاسفم برای شما که مثل آب خوردن تهمت می زنید. حق شما هم اعدامه خدایی

     • بله آقای محمدی با استناد به گفته های قاضی شما درست می گید مرحوم سربندی ام هدفش از سوار کردن این دختر مثل مدیر شرکت بوده باز هم استناد به گفته های قاضی ولی بحث این که از پشت سر بوده یعنی غافلگیری مقتول برای چی؟ از نظر ریحانه اطلاع از نیت شوم مرحوم و اقدام قبل از عمل مرحوم و از نظر قاضی خسته شدن ریحانه از رابطه با مرحوم و وعده وعیدهای الکی مرحوم و تصمیم برای خلاصی از این رابطه

     • یک زن متاهل و متعهد

      من نظرات پسر مقتول سربندی را خواندم و احساس می کنم تناقضات زیاد است .اما اصل قضیه این است که چرا مرحوم سربندی یک دختر ۱۹ ساله غریبه را به خانه عمه اش برده یا راه داده و با آرامش آب میوه آورده و مشغول نماز خواندن شده است ؟ شاید در این خانواده این کارها مرسوم است؟با اعدام این دختر میخواهند روی گندکاری بابایشان گل بگیرند؟

     • فرضا تهمت شما صحیح باشه.مقتول باداشتن روابط شغلی حتما برده کشی جنسی ازش میکرده که ازبچه ای۱۹ساله قاتل ساخته.

   • اگه فردا یکی زد و یکی از خانوادتو کشت بعد ادعا کرد دفاع از خودش بوده تو رضایت می دی؟ اگه اینجوری باشه و هر کسی ادعای تجاوز بکنه سنگ رو سنگ بند نمیشه.شاهد زنا تویه دادگاه باید بگن ما مثل نخ که تو سوزن می ره دیدم که اینا زنا می کنن. واسه این که به همین راحتی هر کسی نگه تجاوز بوده. اگه تجاوز باشه و ثابت بشه حق دخرته اینه که آزاد بشه و اگه هم ثابت نشد باید اعدام بشه چون حتی حاضر نبوده راستشو بگه. مطمئن باشین خون هیچ گاه بی جواب نمی مونه.

   • بنظرم هر دختری از ناموسش دفاع کنه حقشه ولی مشکل اینجاست که این چاقو به این بزرگی کجا بوده؟؟ما هم دختریم نمیایم قمه بزاریم تو کیفمون.نمیشه بخاطر خانوم بودنش حقو به ایشون بدیم باید ابهامات رفع بشن هر چند ما که قاضی نیستیم.باید از این مسئله یاد بگیریم مکانی که خالی تنها نریم.یه سوال ذیگه که توی ذهنمم اینه که اگر اون اقا قصد تجاوز داشته این خانم از قبلش که نمیدونسته پس چرا گفته هم دست داشتم ؟؟؟تمامش پر از ابهامات مردم ما یاد گرفتن همه کاری کنن بعد از احساسات عموم استفاده کنن.بهرحال ان شا اللله حق به حق دار برسه

  • انشا الله خودت تو این موقعیت قرار بگیری ببینیم شرایط روحیت اجازه میده این تصمیمات رو بگیری صلوات

  • خدا نکنه که هیچ زنی در این شرایط قرار بگیره… تو اون موقعیت به نظرت آدم میتونه اینقر منطقی فکر کنه؟(حالا که نمیتونه کاریم بکنه بذار یه زنگ به اورژانس و ۱۱۰ بزنم بنده خدا رو بیان نجات بدن)

  • راستی شما که اینقدر حقوق دانی چرا نمیری به وکیلش کمک کنی؟؟ ببینیم شما چه میکن عزیزم!!!!

  • امیوارم این اتفاق برات بیفته تا بفهمی اون لحظه چه لحظه ای

  • باید میذاشت تجاوز کنه بعد زنگ بزنه پلیس که بعد از یک ساعت بیاد و همه این دختر رو بعنوان یه فاحشه بشناسن؟ نه داداش این حرف صحیح نیس
   کسی هم که تو اون شرایط قرار میگیره به چیزی جز فرار فک نمیکنه مگر اینکه واقعا همین کاره باشه ، که اگه فرض هم براین باشه پس بایستی با لذت تن به تجاوز میداد نه با چاااااقو

  • Cherto pert nagu adam tu ham chin sharayeti aslan ne mitune fekr kone

  • اره تو بت تجاوز بشه فک میکنی ببینی حالا چیکار کنم بهتره اصن تو اون شرایط میشه نطقی فکر کرد

  • زهرا خانم:سلام،من از شما تعجب میکنم که اولا چرا کسی رو که با کاندوم و آبمیوه محتوی مواد بیهوشی به سر قرار رفته رو انسان مینامید و دوما خواهش میکنم برای لغو حکم اعدام ریحانه و برای لغو قانون اعدام در ایران دعا بفرمایید!

   • اقا محسن چی میگی؟فیلم زیاد دیدیا؟اره اعدام خوب نیست ولی بعضی اوقا بهترین راهه و باید انجام شه.(منظورم این خانم نیست)اگه بعضی اعداما نباشه (نه همه اعداما)که تو نمیتونی شب راحت سرتو رو بالشت بزاری…همیشه سیب کرمو وجود داره و همیشه اگه جلوش رو نگیری جعبه رو به گند میکشه…..

   • محسن: من از شما تعجب می کنم، چرا که این خانم، روز قبلش رفته بودند و قمه خریده بودند.

    به این نکته اصلا فکر می کنی؟

    • ببخشیدا ولی کامنتات خیلی رومخم بود
     باید حتما جوابتو بدم:رش

     ریحانه نمیدونسته که توو اون خونه ی به ظاهر
     مطب
     میخواسته بهش تجاوز بشه
     پس به خاطر کار رفته اونجا…
     دارویِ بیهوشی ام پلیس پیدا کرده…

   • آقای محسن خدا برای بسته شدن دهن امثال شما توی کتاب خودش گفته ولکم فی القصاص حیات یا اولوالالباب…لطفا ازجانب نه قاتل ونه مقتول اظهار نظر نکنید..تهمت زدن به اقای مقتول جرم نیست؟؟ولی تا کسی به قاتل حرف میزنه جرمه شما وکیل مدفاع ؟بعلاوه ادب رارعایت کنید وازقیا مت بترسید ..

  • سلام،اولا خانم شما میدونی جناب خرمشاهی کی هستند که دفاع ایشون رو زیر سوال میبری؟ ایشون از برجسته ترین وکلای ایران هستند. ایشون و ناصر زرفشان تنها وکلایی هستند که جرات پذیرفتن پرونده های سنگین و به پایان رساندن اونا دارند. حتی اگر به ضرر خودشون تموم بشه و مثل جناب زرفشان مجبور به تحمل سالها زندانی بی مورد بشند.
   در ضمن اول جرم تجاوز اعدام هست خانم جان.
   در ضمن ثانی اینکه بعضی جراحات چنانچه به شاهرگ زده بشه و عمق نفوذ عرضی زیادی داشته باشه متاسفانه مصدوم خیلی زودتر از اومدن هر اورژانسی فوت میکنه

  • زهرا خانم به نظرم دانش حقوقی نداری شما.
   پس بهتره مطالعه کنی بعد بنویسی

  • مجازات اون گناه قطعا مرگه

   • کدوم گناه زهراخانم؟نکنه قاضی تشریف دارین؟

   • زهرای مدعی عدالت من تو و هر دختری دیگه ای که تو این شرایط قرار بگیره قطعا از خودش دفاع می کنه و براش مهم نیست ضربه دقیقا قراره به کجاش اثابت کنه اما خب در کل اینکه این خانوم از فاش کردن نام و نشان همدست خودداری می کنه جای بسی تعجبه !!!! چرا که اگر قرار بود کاری برای نجاتش انجام بدهند خب تا حالا یه کاری واسش می کردند…….

   • زهرا خانوم چرت نگو … یعنی شما از خدا و قرآن و پیغمبر بالاتری که میگی مجازات زنا مرگه…
    خود ریحانه از ۱۶ سالگی تا ۱۹ سالگی چند رابطه نامشروع داشته و شلاق خورده که خودشم اعتراف کرده، حالا اومده از ناموسش دفاع کنه؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟ خنده داره بخدا…

  • به به ماشالاچقدخونسردتشریف دارین یعنی ازیه دختر۲۰ساله انقدانتظاردارین شما؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟اونم دراون شرایط بحرانی؟؟؟نمیخوای همونجاتحت عملش هم قرارمیدادبشین بابا بهتره دعاکنیم خانواده محترم سربندی رضایت بدن خداروح مرحوم راهم قرین رحمتش قراردهد.آمِِِِِِِِِِِِِِِِِِِِِِِِِِــــــــــــــــــــــــــــن

  • بنظر من تو اون شرایطی که خانوم جباری داشته اصلا نمی تونسته به جایی زنگ بزنه خب هر بنده خدایی باشه می ترسه انقدرم راحت نیست که شما میگی زهرا جون

   • فهمیمه خانوم من چندتا سوال دارم از شما:چرا یک دختر ۱۹ساله باید یک روز قبل از قتل چاقو خریده باشه که طبق اعتراف خودش از کوچه ذغالی های تجریش خریده اونم یک روز قبل؟اونم چاقویی به اندازه ی ۵۰ سانت و تیغه ای به بزرگی ۳۰ سانت… کدوم آدم عاقلی یه همچین چاقویی میخره برای توی کیفش و دفاع ؟ قطعا از قبل نقشه ای طراحی شده بوده/ اصلا ما چاقو و خرید آن یک روز قبل از حادثه را ندید میگیریم ،اس ام اسی که یک شب قبل ارسال کرده با این متن که(من میکشمش) و اس ام اسی که بعد از حادثه ارسال کرده که(( من کشتمش)) را چه میگویید ؟؟ قطعا این قتل از قبل طراحی شده بوده و چه بسا تمام این حرفها ترور شخصیتی میباشدو از پیش برنامه ریزی شده.

  • سرکار خانم زهرا! مجازات تجاوز به عنف در همه جای دنیا مرگه!

  • چطور ارتباط زن با یه مرد حکمش بی برو برگرد اعدامه ؟!
   ولی یه مرد دکتر با یه دختر باکره که هزار تا آرزو داره مباحه ؟!!!!!!

 6. طرف خواسته تجاوز کنه ،
  این بیچاره خواسته از خودش دفاع کنه
  اگه داروی بیهوشی و خریدش از داروخانه قطعی باشه به نظر من ، اعدام نا منصفانه ترین نوع حکم میتونه باشه.

 7. با سلام خدمت خانواده محترم سربندی . از مولا علی عیله سلام نقل شده : در چیزی که بدان علم نداری هرگز در باره اش حکم مکن . بنده هم قضاوتی نمی کنم . فقط میگویم بهترین محکمه وجدان است . در نهایت همه بسوی او باز میگردیم . اگر واقعا چنین داستانی صحت داشته باشد که البته از یک پزشک کاملا بعید به نظر می رسد .ایشان باید چگونه از خود دفاع می کرده؟ از طرفی دیگر برای یک پزشک اگر بخواهد چنین کاری را انجام دهد راه های زیادبی دردسرتری نیز وجود دارد که نیاز به استفاده از زور نیست . به هر حال ضمن آرزوی توفیقات الهی و مغفرت از درگاه ایزد منان برای جناب سربندی . خواهشمندم بگونه ای تصمیم بگیرید از دید یکتای زیبا نیز زیبا باشد . خدا یار و نگهدارتان

  • سلام اقای سید مرتضی.نقشه شوم وقتی بذهن برسه کاری به شغلت نداره دکتری یامهندس یایه ادم بی سروپا.اتفاقا این نقشه هم عالی بوده فقط این خانوم تیز بوده سریع فهمیده.درضمن میتونسته چاقو به قلبش بزنه اگه نقشه توسرش داشته.

  • سلام اقا سید مرتضی
   مگه شیطان مخصوص غیر پزشگها است….
   چه قضاوتی!!!!!!!
   سواد معنوی شما ضعیفه…
   فقط باید گفت انشااله حق به حقدار برسد..
   ولی اگر حق با خواهرمان ریحانه باشد ..عمر تلف شده اش در زندان چی؟؟؟؟؟۷سال از جوانیش..
   آدم یاد اسیرامون می افتد.
   من برای نجاتت ۱۱۰ صلوات هدیه به امیرمومنان علی علیه السلام هدیه میکنم که در واقع{علی مع الحق حق مع علی}

  • با این حرفت شخصیت همه ی دکترا رو زیر سوال بردی که پسر,یعنی چی راه های بی دردسری هم هست!!!!!!!!!!!!!
   مگه یه دکتر نمی تونه گناه کنه!!!!!!!!؟؟؟؟؟؟

 8. خانم زهرا! امیدوارم در همیچین موقعیتی قرار بگیری ببینم میتونی به اورژانس زنگ بزنی یا با شدت هرچه تمام تر از محل دور میشی که مبادا اون خوک صفتی که قصد داشته بهت تجاوز کنه از جاش بلند شه و با وجود زخمی که بهش زدی_و باعث شده حالا جری تر هم بشه_ بخواد کارشو ادامه بده…. واقعا متاسفم برات که اینجور کوته فکرانه قضاوت میکنی

 9. واقعا از نظر زهرا خانم انگشت به دهان موندم!!! وقتی خانم های این مملکت اینطور از هم دفاع کنن، چه انتظاری از سایرین میشه داشت.. واسه کسی نمیخوام دعای بد کنم ولی زهرا خانم فقط کافیه چند لحظه خودتون رو جای ریحانه بگذارید و اونوقت فکر کنید ببینید چه برخوردی با همچون مردی میکنید……. مردی که اسم «مرد» نمیشه روش گذاشت. حتی مجرد هم نبوده مردی متاهل دارای سه فرزند.. که چقدر دلم واسه فرزنداش میسوزه..

 10. در جواب به خانم زهرا..
  ببینم شما انگار خیلی شیر زنیا..
  تو اون شرایط و ضربه ی وارد شده و حس ترس و نفرت کی به فکر پلیس و اورژانسه آخه؟؟؟
  این مدلی حرف زدن فقط واسه کسیه که ……..
  ولش کن ایجوری بگم راحتتره:
  بابا حقوق دااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااان

  • زهرا خانومی درکار نیست ایشون مرد هستن والا اگه زن بودن و ترس و وحشت یک زن رو در اون موقع درک میکردن این گونه سخن نمیگفتن..درضمن آقای عبدالصمد خرمشاهی یکی از وکلای بزرگ ایران هستندکه دفاعیه اشان هم به نظر بنده حقوقدان کامل است.

 11. قدیما مامانم می گفت دکترا محرم آدمن خوش به حال قدیما آی مردم خوش به حال قدیما

 12. kar besyar khubi karde ke koshte man budam kahfash mikardam yaro lyagat nadashte.badesham hata age edam ham beshe pish hazrat zahra azize. reyhane jan in donya ziad ham arzesh nadare deleto roshan kon va be khanum fateme zahra motavasel sho azizam…..

 13. ببخشید زهرا خانوم ولی واقعا حالتون خوب نیست که همچین حرفی میزنین
  بیچاره تو اون موقعیت چیکار میکرد من که امیدوارم حکمش لغو بشه امییییییییییییییییییییییییییین

 14. چه علتی می تواند داشته باشد که یک دختر با چاقو به دکتری ضربه یزند. مگر مثلا پول می توانسته عامل آن باشد یا چه جوری می شود تصور کرد. بعد چرا یک بابایی رو اینهمه مدت زندانی می کنن تا موقع حکم دادگاه برسه . خوب لااقل مدارک و اینجور چیزها در ظرف مدت چند ماه یا حداکثر یکسال هم می شود بررسی کرد. که اینقدر آدم علاف نشود. در ضمن مگر جراحت در دست می تواند باعث مرگ شود. این دکتر نمی توانسته خونریزی را کنترل کند تا یکی کمکش کند؟
  یک کمی عجیب غریبه .

 15. ریحانه یک قهرمانه یک شیر زن پارسی کسی که برای دفاع از شرفش جونشو گذاشته هستن دخترایی که هرنوع کثافت کاری می کنن و آب از آب تکون نمی خوره ولی کسی که حاضر نشده گناه کنه باید سرش بالای دار بره خیلی عجیبه، فقط از خداوندم می خوام که این دختره قهرمانو نجات بده.

  • سارا: این دختر قهرمان، چرا ۱ روز قبل از ماجرا، قمه خریده بوده؟

   اگر می دونسته که قراره چنین اتفاقی براش بیفته، اصلا نباید می رفته، اگر هم می دونسته، که دیگه اسمش تجاوز نیست.

 16. امیدوارم خدا به ریحانه کمک کنه. گاهی باید جانب احتیاط را رعایت کرد. من خودم دختری با تحصیلات عالیه و موقعیت عالی هستم. پزشک معالجم که مجرد بود و بسیار موجه و کمک زیادی در شفای من انجام داد، ازم خواست با هم صحبت کنیم و من فکر کردم نیتش خیره اما تا به خودم جنبیدم دیدم وارد خونه اش شدم و یک رابطه ناخواسته. یک پزشک فوق عالی؟؟؟؟؟!!!!!! باورم نمیشد قصد سوء استفاده داشته باشه اونم از منی که خودش درمان کرده. وجدان کجا بود؟!

 17. احسنت به این نظر
  البته فکر می کنم یه کم شرایط این که می گی مهیا نبوده. یعنی ریحانه مثل تو توی خونه احتمالاً با یه استیکان چای کنارش به این موضوع فکر نمی کرده که به قول شما تصمیم درست بگیره بلکه اگر عنایت بفرمائید در شرایط بحرانی و دلهره آور یک اتفاق هولناک تو زندگیش بوده.

 18. نخیر. منم شرایط تصمیم گیری نداشتم. اما آنقدر به قضیه عاطفی نگاه میکردم که شوکه شده بودم. البته من نذاشتم که این تجاوز ادامه پیدا کنه و فقط شوکه بودم. اما چون احساسی فکر میکردم کمی بعدش برام وابستگی ایجاد شد که الانم از لحاظ روحی آزارم میده.

 19. خیلی جالبه که طرف به قصد تجاوز با زرو و داری بیهوشی اومده بعد دوقورتونیم ( دیکته اش رو نمیدونم) خانواده مقتول هم براست هر کی بود طرفو میکشت خوبه خانواده مقتول فکر کنند واسه دختر خودشون همچین چیزی پیش اومده میرفتن فرد متجاوزو ناز میکردند؟

  • خانواده پسر همیشه حق به جانبن

   • سلام به خانواده سربندی امیدوارم خداوند به شما صبر عطا کندحادثه ای اتفاق افتاده که بسیار تلخ بوده برای هر دو خانواده.من نمیتوانم نظری بدهم چون حقیقت اتفاق افتاده را نمیدانم ولی میدانم لذتی که در بخشش است در انتقام نیست.امیدوارم تصمیمی بگیریدکه باعث رضایت خداوند متعال بوده و هست وامیدوارم این تصمیم شما باعث شادی هر دو خانواده شود امیدوارم سایه حق همیشه همراه شما باشدو او یاری دهنده شما باشد

    • سلام
     من الان فهمیدم کار قضاوت چقد سخته
     این ک سرنوشت دیگران ب رای تو بسته باشه
     اونی ک وجدانش قبول کرده این رای رو بده ی چیزی میدونسته ک رای داده
     ی چیزایی بوده تو پرونده ک برای ما بازگو نشده
     به اینم فک کنید اگه ، فقط اگه ، این دختر خانوم قصد قبلی داشته باشه چی.
     مگه منو و شما اونجا بودیم ک قضاوت کنیم ، همتون با شنیدن حرفاای ی طرف ماجرا قضاوت کردین رف.
     برین دلایل قاضی برا صدور حکمم بخونید.
     البته داشتن قصد قبلی برا ی دختر ۲۰ ساله اونم برای ارتکاب قتلم بعیده ، ک معلومه از خانواده خوبیم بوده.
     اما اگ ، فقط اگ ، اینطور باشه و ماجرای تجاوزو بزرگ کرده باشن ، از اینورم این خونواده مقتولن ک حقشون میخان بگیرن.
     و برا گرفتن حقشون انقد سرزنش میشن.
     خیلی چیزا معلوم نیس ، عجیبه تو یکی رو میبری خونه خالی ،قصد تجاوز داری ، بعد میگیری نماز میخونی !!!!!!!!!!!!!!
     بهتره درباره مقتول حرف نزنیم ، پشت سر مرده حرف نمیزنن ، براکه نیس از خودش دفاع کنه
     وگرنه مطمئن باش اونم حرف داره اما دستش از دنیا کوتاهه
     آدمایی ک از اینکارا میکنن واقعا حقشون مرگه ، اما نمیشه به هر کی ک مشکوک شدیم قصدش اینه چاقو بزنیم بکشیمش
     ی لحظه فک کنید ک هر کی بخواد قانون رو خودش اجرا کنه چی پیش میاد؟
     امیدوارم حق ب حقدار برسه
     ببخشید ک وققتتونو برا نظر حقیر صرف کردین

     • بچه های خانواده ی خوب قتل نمیکنن؟دختر ۲۰ ساله قتل نمیکنه؟ماجرای سمیه و شاهرخ چند سال قبلو یادتون رفته که برادرای خودشو کشته بود؟حتما یه چیزایی هست که مخفی شده و ریحانه هم تا اخرین لحظه نمیخواد واقعیتو بگه.جای اینکه تلاش کنین رضایت بگیرین تلاش کنین ریحانه رو راضی کنین واقعیتو بگه

     • گفتم بعیده
      قطعا نگفتم قتل نمیکنن
      همه ی لحظاتی ممکنه از کوره در برن ، یا شیطون بره تو جلدشون ، ک البته شیطونی در کار نیس خود انسان مسئول کاراشه.
      هر ادمی ممکنه مرتکب قتل بشه اما قتل همچین کار آسون و ساده ای نیس ک
      خودت فک کن یکی باید چیکار کنه ک آدم بخواد بکشدش؟؟؟
      دخترا روحیه ی این کارو کمتر دارن
      و اونایی ک تو این خانواده ها بزرگ میشن ، معمولا از خلاف دورترن ، پدر مادر تحصیل کرده ، اهل هنر
      پس انجام هکچین کاری نسبت به این شرایط بنظرم بعید اومد
      نکنه میخای بگی محیط خانواده تو رفتار و کارهایی ک فرزندان بیرون خونه انجام میدن هیچ تاثیری نداره!!!!!!!

     • از کجا معلوم خانمی کشتتش؟

     • ما باید سعی کنیم دو طرف رو راضی کنیم . ریحانه رو راضی به گفتن حقیقت و خاواده مرحوم سربندی رو راضی به بخشش

    • نیاز به مطالعه بیشتر هست تا ادم بدونه چی گذشته ولی بنظر من ریحانه میتونست به پلیس یا اورژانس زنگ بزنه یا یکی رو خبر کنه بعداز چاقو زدن.بعدشم خودتونو بذارین جای خانواده ای که عزیزش مرده وتازه همچین انگی هم بهش زده شده ونیست ازخودش دفاع کنه.حالا که قانون و قضات هم مجرم بودن ریحانه رو تعید میکنن ایکاش واقعیت رو بگه تا همه واقعیت رو بفهمن و روح مرحوم به ارامش برسه و خانواده مقتول رضایت بدن.

     • آخه عزیز من خودتو بذار جای اون دختر بیچاره!
      آدم تو همچین لحظاتی مخش از کار می افته!همینکه تونسته از خودش دفاع کنه خیییلیه!تو اون شرایط ترسناک و دلهره آور به نظرت به ذهنش میرسه به پلیس زنگ بزنه؟؟گیرم که رسید!تا پلیسا برسن یا مورد تجاوز قرار گرفته یا بازم همین عملو انجام داده،
      بیاین دعا کنیم عدالت واقعی انجام بشه و ریحانه ازین سرنوشت شوم نجات پیدا کنه :(

     • اره اما بازم بعد اینک فرار کرد ک برا اتفاقی ک برا خودش افتاده ک باید زنگ میزد پلیس
      ادم تو چنین شرایطی قرار بگیره طرفو با چاقو بزنه بیاد بیرون اگه خودشو بیگناه بدونه و هنوز شاکی هم باشه اولین چیزی ک ب مخش میرسه زنگ زدن ب پلیسه….
      شک ندارم اولین گزینس
      ترس کاری میکنه زنگ بزنی ب پلیس
      بعد ببین چجوری زده ب کتفش ک طرف خودشم نتونسه به جایی زنگ بزنه
      همچین نقطه حساسی مث قلب ، کبد ، چ میدونم کلیه ملیه هم نبوده بگی شاید زود تموم کرده
      بخوای سوال مطرح کنی انقد سوال بی جواب در اینباره هست

     • Hoda khanum khabar dari to sene 19 salegi chand bar bekhatere ertebat na mashro shalagh khurde ? Be joz in aslan miduni maghtul to sajde namaz bude ? Aslan miduni zarbe ba che deghat va zerafati ba chaghoye 50 cm vared shode ke ham zaman ghalb o riye maghtol ro pare karde ? Hala age ye kam fekr koni hamchin bichare ham ke nist hich , ye pa jenayat kare

 20. ریحانه عزیز، با تمام وجود از خدا کمک میخوام که نذاره یه بیگناه مجازات بشه، امین

 21. یعنی چی برات وابستگی ایجاد کرده بود؟ باهاش رابطه برقرار کردی ؟ یعنی تجاوز کرد بهت؟

 22. ناراحت کننده است ، من خودم دختری جوان و شاغل هستم . کار من خرید و فروش اقلام مختلف است . زنی که در بازار کار می کند ۹۰ درصد ارتباطش با مرد هاست . و هر روز انواع آنها را از تحصیل کرده تا بیسواد ، سرمایه دار یا بی پول را می بیند . مراقبت از خود کار سختی است که ما هر روز باید انجام دهیم و به تمامی پرسنل زنی که وارد بازار می شوند آموزش می دهیم چگونه کار کنید و چگونه از خود مراقبت کنید و گر نه بازار ، جنگلی است که آهو و بره ندارد ، اینجا گرگ ، گرگ را می کشد . من هم دکتر معالجی داشتم که مجرد بود و قصد برقراری ارتباط با من داشت . مرزی وجود ندارد ، آنکه متاهل است خیانت می کند ، آنکه با اصل و نصب است فساد می کند و آنکه تحصیلکرده است تجاوز . به ریحانه می نگرم ، می گویم باید خودمان مراقب خود باشیم ، به سربندی می گویم ، اینجا ایران است ، دختران شما نیز اینجا بزرگ می شوند ، به شرافت دخترانتان ، ترس را بر این دختر ببخشید ، باشد که خداوند از سر تقصیرات دکتر نیز بگذرد .

  • آفرین یگانه جان بسیار زیبا سخن گفتی .

  • این اسم رو بابا به من داده بود … من دختر دکترسربندی هستم و از خدا برای همه کسانی که ندانسته قضاوت می کنند طلب بخشش می کنم و البته که کار دشواریست! خدایا دروغ و تهمت قلب ما را شکانده ودستان الوده قلب عزیزمان را…ما را از صابرین درگاهت قرار ده که جز تو یاوری نمی یابم!

 23. بخشش خیلی شیرین و خوبه ولی یک طرفه به قاضی نرید.مگه شما اونجا بودید؟مگه میدونید ماجراط چیه؟؟چرا بیخودی نظر میدید؟مگه میدونید چندروز یا چندماه قبل از اون اتفاق چیزی بین اون دونفر بوده یانه؟؟انشاله که رضایت بدن و آزاد بشه

 24. الله اعلم. از کجا معلوم دختر راست می گه. شاید دوروغ بگه. همه چشم و گوش بسته حرف می زنید

 25. وای خدای من شانس اورده چاقو دم دستش بوده یک لحظه دیر جنبیده بود..
  وای بر کسانی که در برابر بی ناموسی ها دم نمی زنند

  • سارا: تازه شانس آورده که ۱ روز قبلش رفته بوده چاقو رو خریده بوده 😀

   کسی که ۱ روز قبل چاقو رو می خره و می ره به محل معلوم، برنامه ریزی قبلی داشته خانم

 26. سلام تو خونه خالی چاقی چیکار میکرده. ریحانه خانوم با خودش چاقو داشته یا اونجا بوده ؟ ضمنا پرونده ای که ۶ سال طول کشیده و این همه قاضی تا رئیس قوه قضائیه هم روش نظر دادن باید طول و درازای مفصل تری داشته باشه. ولی چنانچه در بالا گفته شده ، باشه هر انسان دیگه ای هم بود خدا میدونست طرفشو چیکار میکرد. به هر حال امیدوارم خانواده ی مقتول گذشت کنن لااقل اینطوری اگه دکتر هم مقصر باشه حداقل روحش از بخشش بی گناه شاد بشه.
  ضمنا این زهرا خانوم چرت و پرت گفته بود.

 27. یکی نیست به این خانواده بگه مگه شما مسلمون نیستید اگه یکی با دختر خودتون هم این کارو کرده بود شما چه حالی داشتید چیکار میکردید متاسفانه از این ریحانه ها تو این کشور زیاده حالا که این یکی از خودش بخاطر ناموسش ناموسی که تو این قانون یعنی همه چیز و اگه نداشته باشی میشی بد کاره و مجرمی دفاع کرده حکمش مرگه شاید اگر مثل بقیه سکوت میکرد تا هر بلای مثل بقیه سرش میومد الان کنار خانودش بود و تا عمر داشت باید تو این خفت بی صدا زجر میکشید و کسی هم نمیفهمید دردشو و اون بنده خدا هم به کارش ادامه میداد با اعدام این زن هیچ اتفاقی نمیفته فقط دیگه هر کی هم که این بلا سرش بیاد جرعت نمیکنه کاری کنه آیا به نظر شما میبایست چیکار کنه بایست میزاشت بلا سرش بیاد بعد بیاد از قانون کمک میخواست شاید قانون کمکش میکرد و جزا اون فردو میداد ولی آیا قانون میتوانست برای تجاوزی هم که بهش شده کاری کنه آیا برای دردی هم که کشیده و ناموسی که از دست داده کاری کنه نه نمی تونست در جواب به تمام کسانی که معتقد هستن ریحانه دروغ میگوید هم بگویم هیچ زنی به جز دفاع از ناموسش دلیلی برای کشتن یک انسان همانند خودش ندارد بیاید با چشم عقل به قضیه نگاه کنید .

 28. سر بی گناه پای دار میره ولی بالای دار نمیره . هممون از خدا غافل شدیم خودش درستش میکنه شک نکن

 29. خیلی کار درستی انجام داده که از خودش دفاع کرده
  امیدوارم خانواده مقتول یکم منطقی فکر کنن
  امیدوارم ماجرا رو درک کنن و ریحانه رو ببخشن

 30. روزی به پیامبر اسلام گفتند زنی زنا کرده است بعد آن را اثبات کردند پیامبر اسلام حکم به سنگ ثار کردن او داد
  بعد هنگام سنگ ثار پیامبر اسلام گفتند کسانی که مرتکب همچین گناهی هستند نباید به آن زن سنگ پرتاب کنند
  بعد همه ی مردم آنجا را ترک کردند فقط پیامبر و ۵ تن مانند و آنها نیز کذشت کردن . . .

 31. خوب اگه خونواده دکتری رضایت بدن میگن همه جا اره اون ادم کثیفی بوده و بیچاره بچه هاش که همه میگن باباتون یه … اگه رضایت ندن میگن خوب دختره دروغ میگه اون به این دلیل و اون دلیل باباتونو کشته …کمی هم به خونواده قاتل و بچه هاش و زندگیش حق بدیم…

  • سلام اولا خانواده ی مقتول نه قاتل،دوما من هم نمی خوام مثل خیلی ها بدون اینکه از اصل ماجرا باخبر باشم نظر بیخودی بدم اما اگه انصافا کلاهمون رو قاضی کنیم و این دختر خانم حقیقت رو گفته باشه که ۹۰٪ راست گفته هر کس دیگه هم جایه ایشون بود همین کار رو میکرد مگر اینکه اینکاره باشه من هم یه دخترم و با خودم چاقو حمل میکنم چون تو این مملکت امنیت وجود نداره اگر یک روز برای من هم این اتفاق پیش بیاد حتما همین کار رو میکنم ،اگر این اقا بیگناه بود داروی بی هوشی و… به همراه نداشت و این دختر خانم میتونست چاقو رو به قلبش بزنه …تو اون لحظه تصمیم گیری خیلی سخته پس لطفا بیخودی نظر ندید و شعار و در جواب خیلی ها که میگن سر بیگناه بالای دار نمیره میگم که اشتباه میکنن … البته منکر لطف و بخشش خدا نیستم ،امیدوارم هم برای ریحانه جان و هم برای همه مردمم بهترین اتفاقات ممکن رخ بده درست لحظه ی اخر که همه قطع امید میکنید و واقعا ناراحت شدم از این حادثه که این یک در میلیون باری هست که اتفاق می افته و بیان شده… افرین به تو دختر باشرف که از ناموست دفاع کردی و افسوس به اقای سربندی و امثال ایشون

 32. خیلی ناراحت شدم…خدا جای حق نشسته…خدایا این دخترک گناه داره یا صبرت آزمایشش نکن……..فقط معجزه کن
  مرسی خدا جونم

 33. به حرمت انسانیت کودک خردسال دیروز را عفو کنید

 34. درود بر همه
  چند نکته که مشکوک به نظر میرسه
  اول اینکه این دختر خانوم چقدر زود تا این حد اطمینان کرده به این آقای دکتر ؟
  دوم دکتر انقدر بی محابا دست به چنین کاری زده ؟
  سوم اینکه چاقو این وسط از کجا اومده ؟
  چهارم با یک ضریه ی چاقو به کتف آقای دکتر خونریزی شدید کردن و سپس انقدر موندن که به بیهوشی و فوت منجر شده ؟!!!!
  پنجم پزشک خونریزی رو نتونسته سرعتش رو کاهش بده ؟
  کمی فکر کنیم خیلی هم ساده نیست. سریع رگ گردنمون بیرون نزنه .
  اینکه قصد تجاوز هم خیلی کثیف و نشانه ی پست بودنه شکی درش نیست
  در این هم که دفاع از ناموس که منجر به قتل غیر عمد شود حکمش فقط بخششه
  چون فاعل به جزای کارش رسیده
  ولی انقدرها هم به این سادگی نیست که این دختر خانوم به همین راحتی بره و قتل غیر عمد انجام بده
  اون هم با حمل و جاسازی یک چاقو برای مواقع احساس خطر(( یا پیدا کردن چاقو ! )) . این خودش نشانه ی ظن و گمان یا شک و تردیده
  اینکه این خانم بدون هماهنگی با کسی دیگه خودش رو در چنین دامی هم بندازن شک برانگیز و قابل تامله
  از این خانم ۲۶ ساله ی طراح دکوراسیون داخلی یک شرکت تبلیغاتی و دکوراسیون بعیده تیز و زیرک نباشن

  البته همه ی اینها فقط شک و گمان است که هم طرف این خانم و هم طرف خانواده ی سربندی گرفته شود.

  به امید اینکه اگر این خانم بیگناه هستند حکم اعدام لغو شود قبل از اینکه خانواده سربندی حکم را ببخشند.

 35. ما از آنچه که بین قاتل و مقتول گذشته بی خبریم و بهتر است به هیچ وجه قضاوت نکنیم فقط دعا کنیم که ریحانه از دام مرگ نجات پیدا کنه بخاطر جوونیش و بخاطر مادر دلسوخته اش.

 36. واقعا این حکم اعدادم برای ریحانه درس نیس، آخه اون برای دفاع از ناموسش این کاروکرده. کاش بشه همه باهم همکاری کنیم و مانع این اعدام بشیم.

 37. آهای ملت
  ننه ش گفته کاری نکنید خانواده مقتول تحریک بشن , گرفتید چی شد ؟ الان جون یک ادم وسط
  کارشناسی بمونه برای بعد.
  مرگ هیچ کسی , هیچ کسی رو را اروم نکرده , ببخشید تا خدا هم ببخشه .

 38. خانواده ی محترم سربندی رضایت بدهید ، این درخواست ملت ایران است!!!
  اعدام برای امثال ریحانه نیست !!
  ۶ سال است که مادر ریحانه آرزوی باز کردن درب خانه را به روی دخترش دارد !!!
  نگذارید آرزویش را زیر خروار خروار خاک جستجو کند !!!
  ریحانه فقط ۲۰ سال داشت راهی به جز دفاع نداشت !!!
  میدانیم که چه به سر شما میگذرد ولی باور کنید با اعدام ریحانه روزگارتان غم آلود تر خواهد شد.
  صبح و شب به دنبال حقیقت بودن شما را از پای درآورد ، باور کردن خیلی مسائل برای انسان قابل هضم است ولی
  بخشیدن شما بزرگترین کاری است که نام شما را بر سر زبان ها می اندازد و ملتی را خوشحال میکند
  باور کنید فقط با بخشش می توان گاهی اوهام و خیال و فکر و افکار منفی دیگران که باعث ناراحتی است را به دست صبا سپرد تا فراموش شود.
  ببخشید ، بزرگی کنید بر این ریحانه ی کوچک که دستانش ۶ سال است از دستان مادرش جداست!!
  غم شما کم میشود وقتی می بینید همه جا از بخشش بزرگتان صحبت می شود!!!
  غم شما از بین میرود در میان شادی دلهایی که چشمانشان به لبان شما دوخته شده !!!
  عفو کنید !!!
  به خاطر همان کسی ببخشید که زیر خاک آرامیده است !! کار دکتر نجات جان است نه گرفتن جان
  دکتر ها کمک کردن را می آموزند به فرزندان و همسرانشان برای روز مبادا
  امروز همان روز مباداست به حرمت لباس سفیدی که لک سیاه بر رویش جایی ندارد ببخشید و اثبات کنید که دل شما به سفیدی همان پیراهن است !!!!
  عفو کنید این خواسته ی ملت است

  • خانم ندا عزیز.. انید که اسمتون رو درست نوشته باشم.
   خیلی خوبه انسانهائی مثل شما هستند که فقط به فکر زندگی و زنده ماندن انسانها هستند.
   امید وارم خانواده محترم سربندی بخشش رو برای یک بار شده تجربه کنند و امید یک انسان رو به زنده موندن تقویت کنند .
   ممنون از متنی که نوشتی و سپاسگزار از دیدی که به انسانیت انسانها دارید.
   بزرگان فرموده اند : لدتی که در بخشش هست هیچ زمانی در انتقام نخواهد بود . بازم امیدوارم که خانواده مرحوم سربندی هم مثل شما و امثال شما فکر بکنند.

 39. دوستان من بجای این حرفها میتونید دو تا کار انجام دهیم .یکی اینکه دها کنید ودوم اینکه از خانواده مقتول خواهش کنیم تا رضایت دهند

 40. ریحانه خوبی؟ سارا ام.دوستت…………
  ۶-۷سال گذشت…
  چقدر دلتنگتم
  عزیزم میدونم خیلی بد میگذره میدونم سخته…اما تو میتونی از پسش بربیای میتونی دختر….
  من میدونم که تو پاکی مث آینه…حالا هرکی هرچی میخاد بگه بگه..

 41. خانواده مقتول کافیه یه لحظه خودشون بزارن جای ریحانه.اگه دختر خودشون برای دفاع از ناموسش این کارو میکرد اونوقت بازم میگفتن باید اعدام بشه.
  جرم ریحانه اینکه نمیخواسته گناه کنه.
  ببخشینش….بخاطر خدا ببخشینش

 42. سلام به همه ی عزیزانی که انسانیت هنوز برایشان ارزش دارد و با همدردی حتی بصورت ارسال نظر، خود را شریک غم این دو خانواده می دانند . من اهل قضاوت کردن نیستم و سررشته ای هم از حقوق ندارم و فقط می توانم بگویم که همانطوریکه برخی از دوستان هم اشاره کرده اند، نقاط مبهم زیادی برای ما وجود دارد، (منظورم ما مردم است)که شاید دستگاه قضائی صلاح ندانسته منتشر کند!! که مثلاً اگر ایشان از خود دفاع کرده و با توجه به شواهدی که ذکر شده است، این برای دادگاه نیز اثبات شده، پس این همه سال زندان و حکم اعدام و… برای چیست؟؟ تصور می کنم بخاطر دفاع از خود، حکم او باید از اعدام کمتر و طی این سالها نیز مشخص شده باشد، و اگر هم قصد دیگری از پیش تعیین شده و با قصد قبلی بوده، چرا مردم را از لحاظ احساسی تحت تاثیر قرار می دهند و موضوع تجاوز را پررنگ می کنند؟ همچنین به نظرمن هیچگونه نظری در رابطه با آشنائی این دوفرد و لحظه اتفاق و اورژانس و پلیس نیز نمی توانم داد، زیرا از جزئیات آن بی اطلاعم. فقط می توانم بگویم اگرچه غم هیچ یک از این دو خانواده را احساس نمی کنم زیرا باید در این شرایط بود تا بتوان درک کرد، اما قلباً برای هر دو خانواده و ریحانه غصه دار هستم و فقط می توانم از قول حضرت علی (ع) بگویم : لذتی که در بخشش هست در انتقام نیست. و اعتقاد دارم هر کسی حتی در خلوت و خفی جرمی یا ظلمی را مرتکب شود، حتما و حتی در این دنیا در لحظه ای از زندگی باید تاوان آن را پس بدهد و راه فراری نیست حتی اگر کسی نفهمد و یا از روی مهربانی بخشیده شود. زیرا خداوند به همه چیز آگاه است و از حق مردم نخواهد گذشت.

 43. مرگ را با مرگ قصاص نمیکنند.گاهی زنده مادنم بدت از مرگ است…

 44. به نظرم باید از میان آتش بگذره.اگه بی گناه باشه زنده میمونه وگرنه که میمیره.
  خداروشکر ما قاضی نیستیم وگرنه که چه حکمها نمیدادیم.مردا همه سروته یه کرباسن پس ریحانه آزاد شه.زنا خیانت کارن پس اعدام شه.من از مادر شوهرم بدم میاد پس آزاد شه و….

 45. ریحانه همسن من هست.از سن بیست سالگی تا الان من داتشگاه رفتم، ادامه تحصیل داذم، شاغل شدم اما ریحانه تمام این سالها در زندان بوده. واقعا متاسفم برای خودم، جامعه ام ، برای ریحانه و خانواده ذاغدار سربندی…واقعیت اینه ما در محیط کار احساس امنیت و ارامش نداریم.
  خآنواده داغدار سربندی، ب حرمت انسانیت کودک خردسال دیروز را ببخشایید

 46. من زن هستم … پذیرفتن تجاوز یا پذیرفتن اعدام؟ شما کدام را انتخاب میکنید؟ آیا راه سومی وجود ندارد؟

  • چرا، وجود دارد

   اگر می دونی قراره بهت تجاوز بشه، نرو، نه اینکه روز قبلش بری چاقو بخری و طرف رو بکشی

   • والا من خودم تا ۲ روز پیش امضا جمع میکردم برای آزاذیش….برای آزادیه همه اعدامی ها دعا میکنم و از اعدام بیزارم…از مرگ ادما قلبم درد میکیره…حتی اگه سربندی متجاوز بوده باشه هم من ناراحت مرگشم…جواب خیلی از کارا مرگ نیست
    الان ذهنمپر از ابهامه. خرید چاقو .خون روی سجاده .اس ام اس های ریحانه .رضا شیخی .تجاوز و نمز و کاندوم و داروی بیهوشی؟یا میگن ضربه به کتف راست خوردهیا میگن قلب و ریه؟خیلی فرق داره….شاید خیلی چیزا صحنه سازی بوده….
    منم همیشه چاقو همراهم دارم اما ۳۰ سانت خیلیه کارد آشپزخونه بوده؟
    من که به خودم حق قضاوت نمیدم وگریه میکنم برای مرگ انسانیت و ادمایی که به راختی جون هم ومیگیرن…امیدوارم ریحانه به زندگی برگرده حتی اگه گناهکار باشه میتونه بخشیده شه…خدایا تنها تویی که خقیقت و میدونی….توحکم کن

 47. من زن هستم … پذیرفتن تجاوز یا پذیرفتن اعدام؟ شما کدام را انتخاب میکنید؟آیا راه سومی وجود ندارد؟

 48. مجازهت تجاوزاعدامه دم ریحانه گرم ازناموسش دفاع کرد اگه اولیای دم ناموس پرستندکه رضایت میدن

 49. مجازات تجاوزاعدامه دم ریحانه گرم ازناموسش دفاع کرد اگه اولیای دم ناموس پرستندکه رضایت میدن اینجوری لکه ننگوپاک میکنن

 50. خدایا حق به حقدار برسان

 51. امیدوارم خانواده ی مقتول قلبشون به آرامش برسه و جان انسان دیگری رو نگیرند ….کلاً به این هم عقیده دارم که : سر بیگناه بالای دار میره ولی قطع که نمیشه !!!…

 52. کاملا مشخصه یه چیز این وسط نامفهومه..واون هم حرفهای این دختره ست…تمامی خرید داروهای پزشکی از قبیل کاندوم ..بی حسی و غیره رو خودت این خانوم ازش با خبر بوده…یه چیزی این وسط هست که فکر کنم برای دفاع از ناموس نبوده!!!!!!!

 53. به نظر من اگر اعدامش کنن جاش بهشته چون عزت و آبرو و ایمان خودشو حفظ کرده و بدا به حال اون مرد حوس ران که هم دنیا رو و هم آخرتو از دست داده. آفرین بر غیرتت ریحانه

 54. ریحانه از دو لحاظ نباید قصاص بشه اول اینکه از خودش و ناموسش دفاع کرده دوم نوع ضربه که اوزده مشخص قصدش فقط از کار انداختن مقتول بود نه قتل وی وگرنه مستقیم به قلبش می زد

 55. با سلام به خانواده دکتر سربندری…امید است با عنایت به آیه شریفه قصاص و با استمداد از خداوند متعال بر نفس اماره فایق آمده و در کشاکش خوفناک با دیو نفس سربلند بیرون آیید. همانا قصاص حق شماست اما خداوند متعال نیز فرموده اند اگر عفو کنید برای شما بهتر است. بدانید که اگر قصاص کردید در همان لحظات نخستین پس از اجرای حکم پشیمان شده و نالان خواهید گشت که روزگار عزیزی را از شما گرفت و شما را وادار به ستاندن جان عزیز انسان دیگری کرد اما اگر ببخشید به روح بی انتهای آدمی پی خواهید برد و خدا نیز از گناهان بزرگ شما خواهد گذشت. پس با گذشت از حق مسلم خود شیطان را به زانو در آورید…
  شما را دعا میکنم و برایتان آرزوی امداد الهی دارم.

 56. أَ لَمْ یَعْلَمْ بِأَنَّ اللَّهَ یَرى (آیا نمی دانست که خدا او را می بیند؟)

  خداوند شاهد است بر تمام اعمال ما…
  حق هرچه باشد پیروز است…
  ریحانه اگر حق باشد، اعدام هم شود پیروز است! هرچند که اگر حق باشد اعدام او چیزی جز ظلم نیست اما ما به دنیایی معتقدیم که قاضی ای دارد عادل! پس پیروزی نهایی با حق خواهد بود…
  و اگر حق نباشد… به سزای اعمالش میرسد!
  یقینا ما مخاطبان و شنوندگان از خیلی مسائل بی خبریم… پس بیاییم برای رسیدن حق به حق دار فقط دعا کنیم و قضاوت را کنار گذاریم…
  یا حق

 57. منم با نظر آقا سعید موافقم.زود قضاوت نکنید.خانواده مقتول هم داغدارن.خلاصه دستگاه قضایی که الکی نیست حتما به مستنداتی دست پیدا کردن که این قتلو عمد دونستن

 58. زن که باشی ترس های کوچکی
  داری !….از کوچه های بلند ،
  از غروب های خلوت و از خیابان
  های بدون عابر می ترسی !
  از صدای موتورسیکلت ها و
  دوچرخه هایی که بی هدف
  در کوچه پس کوچه ها
  می چرخند ، می ترسی !
  از بوق ماشین هایی که
  ظهرهای گرم تابستان
  جلوی پاهایت ترمز می کنند !
  … و تو فقط چهره ی آدم هایی
  را می بینی که در چشم
  هایشان حس نوع دوستی
  موج می زند….!
  زن که باشی ترس های
  کوچکی داری ،
  به بزرگی همه بی عدالتی
  هایی که به جرم زنانگی
  محکومت می کنند…
  و همیشه این تویی که مقصری
  … تو…. زن….!!!

  • والا شما زن ها وضعتون خوبه. سربازی که نمی روید تازه مهریه هم که می گیرید و ۵۰ درصد هزینه خرج خانواده را که باید بدید شانه خای می کنید. در قضاوت هاتون هم که بی انصافی می کنید حالا اگه متهم مرد بود می گفتین اعدامش کنید.
   به هر حال من مخالف حکم اعدام به معنی عام کلمه برای همه مجازات ها هستم اعدام مجازات وحشیانه است

 59. من و شما حقیقت و نمیدونیم و تمام این قضاوت ها بر اساس هاله ای از حقیقت و احساست ماست …
  ولی واقعا ارزو دارم عدالت اچرا بشه نه با احکام با اخلاق…یه چیزیم که فکرم و مشغول کرده اینه که کسی میخواد تجاوز کنه واقعا میره کاندوم میخره؟چه تجاوز سخاوتمندانه ای!!!

  • الان آقایون در تجاوز فکر همه چیز رو می کنن. مخصوصاً بچه ای ایجاد نشه که رسواشون کنه و … وگرنه به تجاوز سخاوتمندانه چه ربطی داره. الان همه آقایونی که می خواهند تجاوز کنند یا رابطه برقرار کنند همین کار رو می کنند مگر اینکه خیلی کار بلد باشن.

 60. هیس! دخترها فریاد نمی زنند!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

 61. با سلام به خانواده دکتر سربندری…امید است با گذشت از حق مسلم خود شیطان را به زانو در آورید…
  شما را دعا میکنم و برایتان آرزوی امداد الهی دارم.

 62. هیس دخترها فریاد نمیزنند

  به نظر من در این شرایط باید صبر و دعا کرد . هر کس دیگه ای جای ریحانه خانوم بود همین کار رو میکرد شما که تو اون لحظه جای اون و از دل اون بیچاره خبر نداشتید گیرم که دل بخواه خودش رفته اما شاید هیچ وقت فکر همچین کاری رو ار دکتر به ذهنش راه نداده باشه و برای دفاع از خودش مجبور شده. انشالاخدا نجاتش میده

 63. سلام من ترم۶حقوق هستم،ارتمام استادم ک مربوط ب حقوق خانواده وبشر…هستن هم سوال کردم..عزیزان دفاع ازناموس حکمش اعدام نیس حتی زندان هم نداره.پرواندای ک ۶سال طول کشیده فک نمیکنید چیزای ببشتر ازاین ک گفتن بوده،.اگه شهادت همون دارخونه مبنی یراین ک اقای دکترکاندوم قرصدببهوشی واسه رفع اتهام این خانوم کاقی نیس..اما اون شریک ریحانه اون اونجا چیکارمیکرد..این خانوم یا دروغ میگه وداستان چیزه دیگه ای بوده ویا کسی در این بینه ک با اسم اوردنش پای اونم وسط کشیده مبشه..

 64. نیاز به مطالعه بیشتر هست تا ادم بدونه چی گذشته ولی بنظر من ریحانه میتونست به پلیس یا اورژانس زنگ بزنه یا یکی رو خبر کنه بعداز چاقو زدن.بعدشم خودتونو بذارین جای خانواده ای که عزیزش مرده وتازه همچین انگی هم بهش زده شده ونیست ازخودش دفاع کنه.حالا که قانون و قضات هم مجرم بودن ریحانه رو تعید میکنن ایکاش واقعیت رو بگه تا همه واقعیت رو بفهمن و روح مرحوم به ارامش برسه و خانواده مقتول رضایت بدن.

 65. به نظر من که حق با ریحانه بوده.شما پسرا نمیتونید این چیزا رو درک کنید .خیلی وحشتناکه.اون اقا هم حقش مرگ بوده.با اون افکار پلیدش……

  • شما تا حالا تجربشو داشتی که درک می کنی؟ یه ضرب المثلی هست که می گه آسته بیا آسته برو که گربه شاخت نزنه.
   شما آمار بگیر ببین چه دختر یا زنهایی قربانی تجاوز شدند؟ همشون نه ولی اکثرشون کسایی بودند که کج می پلکیدند که تویه دید متجاوز قرار گرفتند. هر چند کار متجاوزها واقعا زشته و فقط باید آتیششون زد ولی کسی که واسه خودش ارزش قائل نیت و مرد و برادر و پدر با مردهای کوچه حتی بقال و چقال و سفور شهرداری همه یکسان هستند در فیض بردن از استیل و نوع آرایش و اندام باید منتظر این اتفاقات هم باشه.

  • سارا: کسی که می دونه قراره بهش تجاوز بشه، سر قرار نمی ره، نه اینکه روز قبلش بره قمه بخره،

   چرا همه تون فقط ۱ طرف پرونده رو که از طرف قاتل اعلام شده مبنی بر اینکه مقتول قصد تجاوز داشته رو می بینید و احساساتتون جریحه دار می شه، اما اصلا نمی پرسید چرا قاتل باید ۱ روز قبل از قتل، برود و قمه بخرد؟

 66. و گفته ی عسل……..
  زن که باشی ترس های کوچکی
  داری !….از کوچه های بلند ،
  از غروب های خلوت و از خیابان
  های بدون عابر می ترسی !
  از صدای موتورسیکلت ها و
  دوچرخه هایی که بی هدف
  در کوچه پس کوچه ها
  می چرخند ، می ترسی !
  از بوق ماشین هایی که
  ظهرهای گرم تابستان
  جلوی پاهایت ترمز می کنند !
  … و تو فقط چهره ی آدم هایی
  را می بینی که در چشم
  هایشان حس نوع دوستی
  موج می زند….!
  زن که باشی ترس های
  کوچکی داری ،
  به بزرگی همه بی عدالتی
  هایی که به جرم زنانگی
  محکومت می کنند…
  و همیشه این تویی که مقصری
  … تو…. زن….!!!

 67. کاملا مشخصه که دختره داره چرند میگه و همه حرفاش دروغه.

  آخه یک دختره ۲۰ ساله پا میشه تنهایی راه میفته با مردی که اصلا نمیشناسدش سوار ماشینش میشه توی یک خونه هم میره باهاش؟!

  آخه کدوم عقل سلیمی میگه این دختر حسابی و سالمه؟

  من و دوستام هروقت بخوایم جایی بریم که طرف ناشناس باشه حتما دو یا سه نفری میریم حتی برای مصاحبه کاری توی شرکتها. یکیمون بیرون میمونه و اون یکی هم که میره داخل حالا واسه مصاحبه کاری یا … دلش محکمه که دوستش بیرون منتظرشه.

  این خانم یا عقلش کمه یا اینکه….

 68. من دختری ٢۴ ساله ام, ده ساله که مادرمو بخاطر سرطان از دست دادم اما هنوز وقتی میبینم مادری به دخترش محبت میکنه چشام پر اشک میشه چون جای مامان خودم خالیه. از خانواده عزیز و محترم سربندی خواهش میکنم داغ این دختر جوون رو رو دل مادرش نذارین.. بخاطر عشق این مادر دخترشو ببخشین, باشد که خدای بزرگ هم گناهان ما رو ببخشه…

 69. دختری که فقط بیست سالشه هنوز وارد بازیهای کثیف روزگارنشده که به قتل عمد کسی فکر کنه ازشواهد میشه تشخیص داد که حرفهای ریحانه درسته هرکسی باشه همین کارومیکنه امیدوارم حکم إعدام روبردارن وبرای ادمهایی که کارهای خیلی وحشتناکی میکنن وگناهکارن حکم حبس ابد بدن امیدوارم ریحانه به آغوش خانواده اش برگرده برای مشخص کردن سرنوشت یک ادم شش سال عمرش روبه باد دادن امیدوارم بقیه عمرش روبه بادندن

 70. متأسفم … فقط خیلی خنده داره حرف اونایی که دم از پلیس و اورژانس و تلفن و اینطور چیزا میزنند …
  خنده داره … خنده دار

 71. اینا رو بیخیال خدا اون بالاست خودش حل میکنه.به این فک کنیم هاشم میتونه مسی مهار کنه؟؟

 72. من یه سوال دارم ، ریحانه چاقو رو از کجا آورد؟
  از قبل همراه داشته؟
  ظاهرا اون خونه که خالی بوده و قرار بوده که مطب بشه.
  آیا چاقو مطعلق به مقتول بوده؟

 73. لطفا نوشته های من رو با دقت بخونید:

  پدر بنده وکیل هست. اولین درسی که وکیلهای زرنگ به متهم یاد میدن چیه؟ فرار از مجازات با استناد به خود قانون
  حالا چند سوال برای روشن شدن اذهان عمومی میپرسم :
  ۱- برای تایید اعدام یک نفر باید ۱۰ قاضی رای بدن و در اینجا حتی رییس قوه قضاییه هم پرونده رو خونده . آیا صرفا به دلیل زن بودن میشه این چند قاضی خبره از وجدان خودشون و قسم قضاوت بگذرن و فقط چون مرد هست حق رو به اون بدن؟ چقدر دفاع مشروع بوده که رای درست هم صادر شده و از دفاع کننده حمایت شده؟
  ۲- به نظر شما آیا وکیل پرونده به جز دفاع مشروع چه دفاعیه دیگه ای از یک زن متهم به قتل میتونه داشته باشه؟ و یا متهم به قتل چه دفاعی جز دفاع مشروع میخواد بیان کنه تا نجات پیدا کنه؟
  ۳- کمی تعقل کنید آیا درست هست که زنان با سو استفاده از کلمه دفاع بخوان قتل صورت بدهند؟ من با دفاع واقعی و مشروع کاری ندارم ولی این موضوع باعث نشه که خانمها و بعضی آقایون ما احساسی نظر بدن! شما یک درصدی هم احتمال نمیدین که متهم داره برای فرار از اعدام دروغ میگه؟ اگر فردا دختری پیدا شد و پدر یا برادر شما رو کشت و ادعای دفاع مشروع کرد آیا قضات و پزشکی قانونی نباید بررسی کنند؟ مسلمه که وکیل متهم و یا خود متهم حقیقت رو نگن! اما پزشکی قانونی؟ هیات قضات؟ همه و همه دروغ هست و فقط وکیل مدافع متهم و متهم راست میگن؟!
  بذارین ماجرا رو من یک جور دیگه بگم. بله آقا به داروخانه میره و کاندوم هم ممکنه بخره! چون خانم شاید قول رابطه داده و با قرص خواب هم قصد راحت انجام دادن قتل رو داشته؟ پزشکی قانونی میتونه همه چی رو مشخص کنه. نحوه ضربه جهت ضربه، همدست داشتن یا نداشتن، جابجایی جسد، جنسیت قاتل و همدست و همه چی!
  عزیزان من کمی فکر کنید. قضات و قوه قضاییه و پزشکی قانونی که با این خانم پدر کشتگی ندارند! اینهمه خانم در روز میرن و از پزشکی قانونی بر علیه شوهرشون گواهی میگیرند! اینهمه قضات آقایان رو به جرم قتل و کتک زدن همسر و …. محکوم میکنند.
  بیاین منصفانه قضاوت کنید و احساسی برخورد نکنید. شهلا هم اول به قتل اعتراف کرد و بعد همین وکلا بهشون یاد دادن. شما کافیه که چند وکیل رو باهاشون صحبت کنید تا ببینید فقط دور زدن و فرار رو بهتون میخوان یاد بدن.

 74. امیدوارم خانواده آقای سربندی خودشون رو یک لحظه جای خانواده آمنه بهرامی بذارن و ببخشش رو از آمنه یاد بگیرن.
  آمنه دختری که حق زندگی داشت و سال هاست از نعمت بینایی محروم شده .

 75. آقای علی, حالا که قراره ما فکر کنیم اگه یکی با پدر یا برادرمون اینکارو بکنه چکار میکنیم , میخوام ببینم وقتی این بلا سر مادر یا خواهر خودتون اومد بازم پدرتون همینطوری نظر میدن یا میگن انجام قتل بخاطر دفاع از ناموس و شرف بوده؟

 76. سلام ما که نمیدونیم چی بوده جریان تازه اون مرحوم هم زنده نیست که از خودش دفاع کنه . به نظرم بیخودی به قضاوت نریم . بیاییم از خدا بخواهیم که اگه واقعا این خانم قصد دفاع از خودش رو داشته ٰ به خانواده مقتول کمک کنه که بتونن زندگی یه انسان رو بهش برگردونن . فقط تو رو خدا چیزایی نگین که اگه قرار باشه رضایت بدن با این حرفا دل چرکین بشن و از رضایتشون منصرف بشن

 77. خوبه شماها قاضی نشدین …………..
  به من و شماها چه خودشون میدونن چکار کردن که واقعیت و نمیگن اخه هر کی یه چیزی میگه
  بیکاریدااااااااا

 78. اگر هر انگیزه ای بجز تعرض با میل شخص یا غیر شخصی در این پرونده برای انجام قتل بود قطعا روشن میشد چیزی که در این پرونده بسیار زیاد هست نقطه ابهام میباشد تنها چیزی رو که میتونم بگم اینه که یک مرد ۴۷ ساله با یک دختر ۱۹ ساله چه کار کرده که منجر به قتلش شده من قضاوت نمیکنم امیدوارم خانواده سر بندی به هر دلیلی بتونن جسارت رضایت دادن رو پیدا کنن. ا

 79. قصاص حق خانواده مقتول
  ولی بخشش کار بزرگان
  انشاله حق به حقدار برسه
  فقط خدا و ریحانه می دونند راست ماجرا رو می دونن

 80. من آرزو دارم که ریحانه اعدام نشه اما نمیتونم بفهمم که ریحانه چاقو اونم ٣٠ سانتی و رو از یه خونه خالی از کجا آورده آخه ؟؟؟ آخه اگه آدم چاقو هم تو کیفش باشه چاقوی جیبیه !!!! اما من کلا با اعدام مخلافم حتی اگه طرف قاتل باشه کار درستی نیست اما اینم می دونم که طبق قانون اگه دفاع از خود هم باشه باز اعدام می کنن ،این خیلی بد آدم نتونه در این شرایط از خودش دفاع کنه حتی اگر کسی بخواد بکشتت تو نمیتونی از خودت دفاع کنی چون بعدا میمیری، کاشکی این قانون رو بر میداشتن

 81. سلام به همه
  میدونید من پیشه خودم چی فک کردم …… این که هیچ وقت همه اطلاعات موجود توی یه پرونده رو نمیشه گزاشت ….. بعضی چیزا هس که اصلا نمیزارن کسی اطلاع پیدا کنه …… همه ما زود قضاوت میکنیم …… واقعا پیچیدس….. ایشالله به حق یگانگی خدا حق به حق دار برسه چون قضاوت کردن کار منو شما نیس
  یادم باشه اون دنیا از خدا واقعیت همه این ماجرا رو بپرسم :) …… خیلی حال میده از حقیقت باخبر باشی
  ایشالله همه از این جور بلا ها و مصیبت ها دور باشن
  امین

 82. دو تا داستان وجو داره.
  اولیش. ریحانه واقعا واسه کار رفته و مرده می خواسته بهش تجاوز کنه و ریحانه چاقوی سی سانتی رو کرده تویه سینه مرده.
  دومیش. ریحانه به دنبال باج گیری یا سرکیسه کردن بوده که دستش رو میشه و چاقوشو می کنه تو سینه ی مرده.
  حالا چند سوال.
  ۱- چاقویه سی سانتی از کجا اومده. اگه از مرده بوده که احتیاج به قرص خواب آور نداشت و راحت تهدید می کرد. اگه از ریحانه بوده چند سوال پیش میاد. کجا جاساز کرده که مرده نفهمیده؟ اصلا آدم که کاری نکرده و شر هم نیست چاقو رو می خواد چیکار؟
  ۲- مگه ریحانه نمی خواسته بره مطب و دکوراسیونش رو درست کنه؟ پس مطب طبیعتا هر جایی نمی تونه باشه و باید یه ویژگی داشته باشه.
  ۳- داروی خواب آور چی بوده؟ اگه مرده برای دختره آورده پس چرا نذاشته آب رو بخوره بعد کارشو بکنه. شاید هم دختره فهمیده که این هم به عقل جور در نمیاد چون فقط با آزمایش مشخص میشه که ماده توش بوده یا نه.
  پس شاید دختره آورده که مرده بخوره و ازش سو استفاده کنه. یا شابد بعد از قتل واسه خاک پوشی این کار رو کرده.
  ۴- یک مرد ۴۷ ساله با یک دختر ۲۰ ساله اگه میانگین قدهاشون رو ۱۵ سانت اختلاف بگیریم چاقوی دختره باید بخوره تویه شکم مرده نه تویه قفسه سینش یا شاید هم مرده نشسته یا خوابیده بوده.
  ۵- بعد از زدن چاقو که دیگه تجاوزی نبوده چرا هیچ خبری از اورژانس نشده؟
  ۶- چرا ریحانه اون مرد رو که گفته لو نداده که البته اینم خودش جای چند وال داره.
  ۱- ممکنه اون مرد برادر یا پدر یا دست پسر یا نامزدش بوده که اون دو رو تعقیب کرده و اونجا دیدتشون و این یه دعوای ناموسی بوده.
  ۲- ممکنه مرده هم دست مقتول بوده که در اینصورت ریحانه راحت لوش می داد.
  ۳- شاید هم مرده چیزی از ریحانه داره که لوش نمیده
  ۴- شاید هم دستش بوده.
  با این اوصاف پیدا کنین پرتغال فروش خخخخ

 83. سلام به علاف ترین ملت زمین.ببخشیدشماچندنفرتون حقوقدان ووکیل وقاضی هستین؟۶سال طول کشیده وهمه مواردروسنجیدن که به این رأی رسیدن،البته من هرگزبامجازات اعدام موافق نیستم برای هرجرمی که انجام بشه.اینکه داروی بیهوشی و…برای اثبات جرم کافیه خنده داره،صحنه سازی کاری نداره.این دختراگه گناهی مرتکب شده یانه تشخیصش بااهلشه.امیدوارم خانواده مقتول رضایت به بخشش بدن،خدابهترمیداند.

  • من اصلا کار به این قضیه ندارم.ایشالا که در هر صورت اعدام نشه.ولی اینکه بعضیا میگن کلا اعدام در هر صورتی و واسه هر جرمی نباید باشه و وحشیانه اس این سوال میپرسم.آیا اگه به خواهر و مادر و ناموس شما تعرض شد باز همینو میگید؟اگه یک جانی به خاطر پول یا هر چیز دیگه با قساوت عزیز دل شما رو کشت چی؟یا برای امثال عبدالمالک ریگی هم اعدام نباید باشه حتما؟لطفا کمی فکر کنیم.اگه مسلمونیم باید قصاص روهم قبول کنیم.پس ادای اون ور آبیارو در نیارید خواهشا 

   • اون ور آبی ها هم اعدام دارند عزیز، همین الان مجازات اعدام در خیلی از ایالت های امریکا اجرا می شه.
    این دوستان که می گن نباید اعدام وجود داشته باشه، از اونور آبی ها هم، اونور ترن

   • در جواب آقا مجتبی بگم که خانواده سربندی در دادگاه اعلام کردند اگر ریحانه جباری اون آقای شیخی را معرفی کند و واقعیت ماجرا را بگوید از قصاص میگذرند تا آن افرادی که از قبل برنامه این قتل را ریختن دستگیر بشن و مجازات بشن.
    ولی این خانم از جایی تغذیه میشود احتمالا هم از همان آقای شیخی

 84. من خودم یه دخترم و شرایط این خانمو درک میکنم در ضمن رشته حقوق میخونم ولی انقدر تجربه ندارم که نظر قطعی بدم بعدشم اصلا مطالب فوق ناقصه ولی نظر شخصی من راجب این خانم اینه که ایشون توی ۲۰ سالگی احتمالا هنوز لیسانس طراحی داخی رو هم نگرفته بودن که بخوان به بهانه طراحی مطب دکتر پیشنهاد کار بگیرن دومن خرید کاندوم شاید به پیشنهاد خود دختر بوده قرص خواب هم میشه بعد تو اب میوه ریخته باشه واسه تحریف .سومن اگه مقتول ذر حال نماز خوندن بوذه طبق گفته دوستان پس فرصت فرار وجود داشته که حکم دفاع مشروع ساقط میشه اینکه ایشون چاقو ذاشته و یا چه کسی وقتی نقشه تجاوز میکشه نماز میخونه اونم توی خونه خالی رو سجاده نماز یا این خانم همدستشون رو لو نمیدن خودش جای بحث ذاره در ضمن جون همه ادمها ذر هر شرایط و ابروی خانواده مقتول هم محترمه صرفا هر کس نمیتونه متجاوز باشه بلاخره شخصیت شخص مورد برسی قرار میگیره.پس یکطرفه به قاضی نرید و احساسی برخورد نکنید…

 85. به نظر من ، ما نه قاضی هستیم نه از همه ماجرا خبر داریم پس از رو تعصب یا دلسوزی قضاوت نکنیم.این خانم اگه مرتکب قتل عمد شده باید تقاص کارشو بده اگرم نه ایشالاه هرچه زوتر از این گرفتاری بیرون بیاد.

 86. سوالای زیادی هست که ما پاسخی واسش نداریم و نمیدونیم حقیقت ماجرا چی بوده ایا ریحانه واقعن از خودش دفاع کزده یا اینکه دکتر قصد تجاوز داشته یا طور دیگه ای بوده.
  من کلن با اجرای حکم اعدام مخالفم چه برای ریحانه که شاید مرتکب قتل غیر عمد شده باشه چه برای هر کسی که به نوعی حکم اعدام واسش صادر میشه
  اعدام باعث سیاه شدن قلب آدمها میشه.من مخالف اعدام هستم
  ایا واقعن با اعدام ریحانه ارامش به خونواده مرحوم سربندی برمیگرده یا هر شبو با کابوس صبح میکنن.شایدم قلب ادما اینقدر سیاه شده باشه که از اعدام یک انسان چه گناهکار چه بیگناه به ارامش برسن و حتی از دیدن صحنه اعدام نگذرن.

 87. این اقای عبدالصمد خرمشاهی عجب وکیل زبردستیه وکالت شهلا جاهد.فرزانه مرادی.دل ارا دارائی و…. به عهده داشت ولی

  نمی دونم چرا هر کسیوکه ایشون وکالتشو به عهده گرفت اعدام کردن……

 88. یه سوال. آقایون اهل فن و خانوما جواب بدن. این فقط یه سواله که ذهنمو مشغول کرده.
  به نظر شما توی شهر بزرگ هیچ دختر یا زن خرابی نیست که طرف برداره ببره خونه ی خالی باش حال کنه؟یا صیغه کنه؟
  من دیدم زیاد هست خوشگلش هم هست. طرف پولدار. اگه میخواسته حال کنه چرا نرفته سراغ این چنین کسانی؟
  چه دلیلی داره ریسک کنه و بره یه دختر نه چندان زیبا رو پیدا کنه و ببرش که بخواد بهش تجاوز کنه؟
  عقل نداشته یعنی؟
  من مطمئنم خیلی چیزا پشت پردس که ما نمیدونم.. اون آقای ش کله گنده ایه که ریحان نمیگه کیه و کجاست.. ممکنه اگه بگه جونش در خطر باشه و ازینطرفم که باز جونش در خطره..

  • نکته خوبی بود امیر آقا. چون من خودم قربانی چنین جریانی شدم همیشه برام جای سوال داشته چرا اینها نمیرن سراغ یه همچنین دخترایی؟
   یک بار سوال کردم از یکی از دوستام می گفت اولاً اینجور مردا اعتماد بنفس بالایی دارن و با هر دختری یا زنی نمی خوابن. دوماً اینکه دخترای سالم و خوشگل هم کم پیش میاد بهشون پا بدن. واسه همین میرن سراغ دخترای تحصیلکرده و ساده ای مثل من تا هم حالشون رو بکنن هم طرف بخاطر شخصیت و آبروش موی دماغشون نشه. دخترای بدکاره احتمالاض موی دماغشون میشن یا باج خواهی میکنن.

 89. از نظر حقوقی ایشان قتل عمد انجام داده است و محکوم به اعدام است و این شواهد کافی برای تجاوز نیست! مگر اینکه دو شاهد عادل داشته باشد.
  پس اعدام باید گردد تا هرکسی به بهانه تجاوز جنسی قتل انجام ندهد.

 90. سلام
  دفاع مشروع شرایطی قانونی دارد:
  وقوع خطر یحتمل باشد و ظنی نباشد
  خطر در حال وقوع باشد
  توسل به قوای دولتی ممکن نباشد
  جان و ناموس و مال شخص در معرض خطر قریب لوقوع باشد
  دفاع تناسب با حمله داشته باشد
  …پس هر دفاعی مشروع نیست
  احساسات خوب هست اما احساسی با مسایل برخورد کردن خوب نیست آن هم مسایلی انقدر مهم
  در گزارش فوق صرفا جنبه ترحم انگیزی از ماجرا نسبت به متهم ابراز شد و مبنای حقوقی کمتر توجه شد
  ذکر دلایل و مستندات وکیل ولی دم و خانواده مقتول خیلی مهم هست
  آن دلایل هم باید شنیده شود
  اعترافات متهم در محکمه هم نقش بسزایی در جریان رسیدگی دارد.
  نمی توان ادعای دفاع مشروع کرد با وجود شریک جرم یا معاون در جرم.
  همکاری با دادگاه در جریان تحقیقات از علل مخففه هست لذا اعتراف به داشتن شریک و نام نبردن اسم شریک همکاری محسوب نمیشود.
  این عرایض مبنای حقوقی شنیده ها از مطالب بالا(متن خبر و نظرات) بود پس قضاوت نکردم و به پاس ۸سال تحصیل در رشته حقوق سعی کردم در حد همین مطالب فوق نظر داده باشم اما…
  درست است جان در برابر جان مجازاتیست عادلانه و وحیانی اما…
  حس انتقام و خشم حسی ناپسند و موجب خشم خداست و بخشش مورد رضای خدا و خداوند پس از بیان حکم قتل در قرآن اشاره می نمایید و البته بخشش برای شما بهتر است
  پس امیدوارم جانی بیهوده گرفته نشود بلکه مورد رضای معبود قرار گیرد
  سپاس

 91. چرا ندیده قضاوت میکنید چرا گناه کسان دیگر را به جان میخرید..اونکه باید بدونه ،فاصلمون باهاش اندازه یه رگ گردنه… خدا جون کی این مردم به بزرگی و حکمت تو پی میبرند ..خدایا مرگ ما را در جهل خودمان قرا نده

 92. به نظر من خانم جباری راضی به رابطه بوده ولی موقع عمل ترسیده و همه چیو خراب کرده.میتونست رابطه اشو انجام بده ولذت ببره به کسی هم آسیب نرسه اون خدا بیامرز هم ادم مومنی بوده حتما صیغه میخونده که حلال شه. ولی این دختر گستاخ گند زده به همه چی..پس همه چی درست وشرعی بوده حقشه اعدام شه وخدا را سپاس میکنیم که حکم عادلانه اعلام شد.

 93. به نام خدا
  فکر نمی کنم قاضی به این راحتی حکم قصاص ببره حتما کل ماجرا این که ما می خونیم نیست و اینکه از دست ما که کاری جز دعا کردن بر نمی یاد پس انشاالله هر چیز که خدا می خواد همون بشه.

 94. نظر شما پس از تایید مدیر در سایت نمایش داده خواهد شد.

  کلا دو حالت وجود داره
  ۱- ریحانه بی گناه بوده و هدفش دفاع از خودش بوده، که در اینصورت این هفت سال زندان هم در حقش ظلم شده چه برسه به اعدام!
  ۲- ریحانه گناهکار بوده و برای دفاع از خودش این تهمتو به مقتول زده، که در این صورت ظلم بزرگی به مقتول شده! هم جانشو و هم آبروشو ازش گرفتن
  به نظر من، درست نیست یکطرفه به قاضی رفت…
  امیدوارم که این پرونده به خوبی و خوشی حل بشه
  لذتی که در بخشش هست در انتقام نیست و امیدوارم خانواده ی مقتول از خون این دختر بگذرن و مطمئن باشن که خداوند به بهترین شکل جبران میکنه! پدربزرگ من هم، قاتل فرزندش رو پای چوبه ی دار بخشید، فرزندی که به شکل مظلومی کشته شده بود، لذت این بخشش همیشه در دلش بود و مطمئنم که الان در بهشت کنار فرزندش در آرامشه…

 95. سلام
  من خودم به شخصه نه در جایگاهی هستم که کل داستان رو بدونم
  نه در جایگاه قضاوتم و میتونم
  نه در جایگاه خانواده و مظنون…
  پس دوستان نمیدونم چرا اینقدر راحت قضاوت میکنند

  اینکه اگر تجاوز بشه برای حفظ ناموس تمام زنان ایرانی بایستی یک زن از خودش دفاع کنه جای خود
  اینکه حکم قصاص آیه صریح قران برای جلوگیری از آزادی هر گونه خطا درست
  اینکه ممکنه پشت پرده هایی باشه و خانواده ی مقتول نخواهند راضی بشن هم درست…
  اما هر چه هست و نیست
  ما نیمتونیم بفهمیم
  تازه دستگاه قضایی هم تا حدودی میتونه بفهمه
  وگرنه اونچه حقیقته جز در پیشگاه خدا نیست…

 96. بی گناه پای دار میره اما اعدام نمیشه

 97. ﺧﻴﻠﻲ ﻋﺠﻴﺒﻪ ﻣﻮﺿﻮﻉ.اﺯ ﻳﻪ ﻃﺮﻑ ﻣﻴﮕﻦ ﺩﻛﺘﺮه ﻛﺎﻧﺪﻭﻡ ﺧﺮﻳﺪﻩ و ﺩاﺭﻭﻱ ﺑﻴﻬﻮﺷﻲ.اﺯ ﻳﻪ ﻃﺮﻓﻢ ﻣﻴﮕﻦ ﺩﺧﺘﺮﻩ ﻫﻤﺩﺳﺖ ﺩاﺷﺘﻪ و ﻳﻜﻲ ﺩﻳﮕﻪ ﻫﻢ اﻭﻧﺠﺎ ﺑﻮﺩﻩ و ﭼﺎﻗﻮ ﻫﻢ ﺩاﺷﺘﻪ و اﺯ ﭘﺸﺖ ﺑﻪ ﻣﺮﺩﻩ ﭼﺎﻗﻮ ﺯﺩﻩ.ﻣﻦ ﻛﻪ ﻛﺎﻣﻼ ﮔﻴﺞ ﺷﺪﻡ.ﻓﻘﻄ اﻣﻴﺪﻭاﺭﻡ ﺣﻖ ﺑﻪ ﺣﻘﺪاﺭ ﺑﺮﺳﻪ.ﻫﻤﻴﻦ

 98. خدا روشکر که من ازدواج کردم.وگرنه تاآخرعمرمجرد می موندم.جسارت نباشه مردهای پاک زیادن مثل پدرامون شوهرهامون.اما این روزهااز این موردهازیادمی شنویم…….حدایا اگه بی گناه کمکش کن.

 99. سلام
  خوب نیست پشت سر مرده حرف زد حالا هرکسی میخاد باشه.خدا روح همه رفته ها رو شاد کنه.
  شادی روح همه آزاد شده ها از دنیا واسیر در خاک صلوات بفرستید.
  من الان اونم به صورت اتفاقی با این قضیه برخورد کردم چیز زیادی ازش نمیدونم و سخته بخام نظر بدم.
  فقط از خدا میخام مثل همیشه عدالت برقرار بشه.
  به خانواده مقتول تسلیت میگم و از خدا میخام بهشون صبر وایمان بده.
  لذتی که در بخشش هست در انتقام نیست.
  امید به خدا.

 100. ۱۵ روز باهم در سفر خانه خدا بودیم دکتر و خانواده اش خیلی با شخصیت بودن اصلا غیر قابل باور که قصد تجاوز به دختری را داشته باشه که همسن دخترش بوده .من برام غیر قابل باور دکتر مردی مومن وبا خدا بود بچه های مومن وبا خدای دارد همسر با شخصیت وبا وقاری دارد .کسی که اینگونه بچه هاش تربیت میکنه وچنینن خانواده محترمی دارد به نظر من هرگز دست به این کار نمیزنه واصلا این خانم به هیچ وجه در حد اندازه دکتر نبود .خدا بهشان صبر بدهد .

 101. سجاده.مرد نماز خون.کاندوم.داروی بیهوشی.خونه خالی.دختر جوون.چاقو اینا چیزایی هستن که بدرستی کنار هم چیده نشده و مبهمات زیادی داره.نمیدونم چه جوری میتونید اینقد راحت قضاوت کنید.

 102. اگه اینطوری بوده پس لیوان حاوی داروی بیهوشی که پلیس پیدا کرده و خرید کاندوم چی بوده؟ کاندوم گه قرص سردرد نیست که هروقت از جلو داروخانه رد شدیم بخریم!

  • اصلا کاندمی وجود نداشته این ساخته ذهن رسانه هاست.
   اصلا خودتون قضاوت کنید کسی که سر نماز بوده میاد یه همچین کاری بکنه.
   اگرم ریحانه جباری درست میگه چرا وقتی مقتول سر نماز بوده فرار نکرده!!!!!!!!!!!!

 103. به نظر من تا وقتی ابهامات حل نشده نباید حکم اعدامی صادر بشه !!! داستان با این رسانه ها تحریف شده آخه چرا باید قتل عمد باشه ؟چه انگیزه ای وجود داشته ؟ یه خونه خالی ؟ مقتول چرا نماز خونده ؟ پس نشون میده رابطه دوستانه جلو میرفته که طرف با خیال راحت نماز میخونده و اصلا مگه میشه یکاره تو یه خونه خالی نماز بخونه ؟ شاید به ریحانه پیشنهاد داده شده و در آن زمان ریحانه با کسی هماهنگ کرده که نمیگه کیه ! واقعا اصل ماجرا ابهام داره ! خانواده مقتول چطور راضی به این کار میشن آخه ؟ وقتی معلومه که طرف قصد شومی ولو حتی دوستانه داشته ؟!! دادگاه چرا به این راحتی قضاوت میکنه اگه همه چیز معلوم باشه آخه حتی انگیزه قاتل در صورت عمدی بودنش هم معلوم نیست؟

 104. لذت که در بخشش است در انتقام نیست.با اعدام ریحانه که چیزی درست نمیشه امیدوارم که رضایت بدن چون اینهمه سال در زندان ماندن زجر کمتر از اعدام نداره

 105. دوست عزیزی به نام میثم نمیدونم چه رابطه ای با مقتول داره !!!
  فقط به نفع مقتوله!!!
  اونجوری که ما خبرها رو میدونیم مقصر مقتول بوده.مگر اینکه پشت این داستانا چیز دیگه ای باشه!

  و من الله توفیق

  • دوست عزیز، پویا، نمی دونم چه رابطه خاصی با قاتل داری!!!
   فقط به نفع قاتله!!!
   اونجوری که تو خبر خوندی، قاتل، ۱ روز قبلش، چاقو رو از کوچه ذغالی ها خریده بوده و فروشنده شهادت داده.

   و من ا.. توفیق

 106. من کلا نمیتونم این دوتا مسله رو تحلیل کنم .
  ۱٫اثبات شده که کاندوم خریده و داروی بیهوشی ریخته تو لیوان
  ۲٫داشته نماز میخونده
  یعنی آدم کسی رو با قصد تجاوز ببره جایی ،قبل تجاوز نماز میخونه ؟؟؟
  کلا قضییه بو داره و متناقض . احتمال زیاد اطلاعات ناقصه .

 107. مخمد اقا با نظراتتون کاملا موافقم . ضمن اینکه ۵ قاضی چرا باید بی دلیل حکم به اعدام زن بیگناهی بدهند؟ریحانه شب قبلش اس ام اس داده که ینی را میکشم. اگه احتمال چنی عملی را از جانب مقتول میداد میتونست یا نره سر قرار یا با یکی بره.ضمنا خرمشاهی وکیل ریحانه یکی از کار بلدترین وکلای ایرانه . وقتی اون میگه تنها راه نجات ، رضایت اولیای دم هست یعنی همین یه راه مونده.خانواده مقتول دیه واسه رضایت نخواستند . فقط گفتند ریحانه یه همدست داشته که باید معرفیش کنه .

 108. وقتی دلیل و هدف درست اون خانوم رو نمیدونیم و از قانونم چیزی نمیدونیم بهتره ساکت باشیم. کلاً عادت کردیم به حرف مفت زدن توی هر زمینه ای. کشورمون قانون داره و ما ملزمیم به تمکین از اون. چیکار به بقیه دنیا داریم که چی میگن. وقتی این قضیه انقدر توی دنیا پیچیده احتمال داره یه برنامه قبلی بوده باشه که یهو سازمان ملل و بقیه صداشون درباره بی قانونی توی ایران بلند میشه. توی کشور مشابه این زیاد هست ولی هیچکس صداش در نمیاد. دو سال پیش یکی برای دفاع از ناموس یکی دیگه خودش رو فدا کرد و چند هفته پیش شهید شد. دنیا اون موقع کدوم گوری بود؟ وقتی مردم مظلوم و بی دفاع ما رو با بمب شیمیایی و چیزای دیگه میکشتن کجا بودن؟ وقتی این همه شهید در راه امنیت مرزی و مبارزه با مواد مخدر میدیم و بهمون میگن ناقض حقوق بشر و تروریست. خاک بر سر دنیا و اونایی که قبله ی آمالشون مزخرفات اوناس. بعدشم توی کشور این همه قتل میشه پس همه باید بخشیده بشن دیگه!! همین خانوم از کجا معلوم قتل بهش مزه نکرده باشه و دو روز دیگه شمشیرش رو توی کتف(!!) من و شما نکنه؟ احتمالاً نقش جومونگ رو تمرین میکرده که از این وسایل داشته. از کجا معلوم لیوان برای خانوم بی گناه نبوده باشه؟؟ خوبه یاد بگیریم همه جانبه ببینیم و فکر کنیم و خودمون رو هم جای دیگران بذاریم؛ هم قاتل هم مقتول (قبل از قتل) و خانواده هاشون. وکیل مدافع کارش بزرگنماییه و برای عوام نمیتونه حجت باشه و فقط رمزگشایی اون با قاضیه و بس. از اون بدتر اینجا فقط حرف یه طرف رو نوشته. انقدر احمقانه فکر نکنیم. این همه صفحه برای حمایت و این اراجیفات چرا برای حمایت از خانواده های شهدای علمی کجاس؟ همین یه نفر آدمه؟ کارمون شده ادای آدمای روشنفکر رو درآوردن. صحبت درباره زر زر کردنای سگای غربی و شرقی و حرف زدن روی موضوع دلخواه اونا و غرغره ی چرندیاتشون باعث مباهاتمون میشه و فکر میکنیم نشونگر بزرگیمونه. تف به این بزرگی.

 109. یعنی هنگام نماز خواندن دکتر کوچکترین فرصتی برای فراز از آن خانه برای ریحانه وجود نداشته
  با توجه به متن پرونده که در آن نوشته شده درب واحد مسکونی قفل نبوده است………

 110. تمام اینها فرضیست. تا زمانیکه خود ریحانه اعتراف نکنه در همین حد هم میمونه. هیچی با هیچی جور نیست.
  ۱-اگر قتل از قبل برنامه ریزی شده باید دید ریحانه چجوری بدون مشکل یا کشمکشی وارد خونه مقتول شده؟ ممکنه اصلا قضیه کاندوم و داروی بیهوشی هم ساختگی باشه. ممکنه خود ریحانه تو شربت ریخته باشه در فاصله زمانیکه مقتول حواسش نبوده!!
  ۲- اما کاندوم! آیا ریحانه ادرس اون داروخونه ایی که مقتول ازش کاندوم خریده رو ذکر کرده؟ اینجوری میشه فهمید واقعا مقتول کاندومی خریده؟ یا ریحانه خودش گذاشته تو خونش؟
  ۳- اگه قضیه تجاوز بوده چرا مرده در حال نماز بوده؟ ادمی که به همچین قصدی دختری رو بیاره خونه که دیگ نمیره اول تمازشو یخونه!!!( ظاهرا قضیه نماز و جهت ضربه تایید شده از طرف پزشکی قانونی!)
  ۴- قضیه چاقو و سوابق کیفری ریحانه و اس ام اس و اعتراف ریحانه به همدست داشتن و سر یاز زدن از لو دادن یارو هم هست
  ۵-حالا قتل به چه انگیزه ایی؟ ایا مقتول دشمنی خاصی با کسی نداشته؟ ( بررسی این قضیه خودش خیلی مهمه!)
  ۶-ایا یه دخنر ۲۰ ساله میتونه طراح دکوراسیون باشه؟ اصلا تحصیلاتشو داشته؟
  اینا همش فرضیه و ابهاماته که باید روشن شه. شایدم ریحانه دم اعدام که دید از طرف همدستاش که قول ازادی دادن خبری نشد اعتراف کنه.( اگر قتلی در کار باشه ). امیدوارم حقایق بزودی روشن شه.

 111. اولا اون دختره غلط کرده که سوار ماشین مرد غریبه شده دوما از کجا معلوم که خود دختره داروی بیهشوشی و…. را صحنه سازی نکرده باشه

 112. یک سوال. دکتر بیهوشی مطب تاسیس می کند؟

 113. خانواده محترم سربندی
  خون جواب خون نیست
  خدا جای حق نشسته، شما از حق خودتون بگذرید اگه لازم باشه خدا به خدمتش میرسه

 114. خرید کاندوم داروی بیهوشی و بردن فردی ۱۹ ساله برای تغییر دکوراسیون چه تنها و چه با حضور دیگری و در حضور مهمان غریبه مشغول نماز شدن یه جای کار می لنگه ودشمنی دختر ۱۹ ساله با دکتر بعد ۱ جلسه آشنائی هم همینطور من فکر می کنم پای کس دیگه هم در کار باشد خدا حقیقت را آشکار کند انشاالله

 115. یکی این وسط داستان خریدن کاندوم توسط مقتول قبل از حادثه و داروی بیهوشی رو مشخص کنه دیگه سوالی نیست،در جواب این آقا اگر برای دادگاه ثابت نشه که داروی بیهوشی تو لیوان بوده به هیچ وجه اعلام نمیکرده وضمنا در صورتیکه محرز شده باشه که فردی بنام ش در محل حضور داشته پرونده تا زمان مشخص شدن کامل جزئیات مختومه اعلام نمی شده پس این ش یک نکته انحرافیه که خانواده مقتول مطرح کرده و ضمنا این اقدام هماهنگ تمام خبرگزاری ها و مطبوعات که بطور همزمان صحبت های پسر مقتول رو منتشر کردند هم مشکوکه،انشالله حق به حق دار برسه

 116. وکیل مدافع مقتول گفته مرحوم سربندی متخصص بیهوشی بوده و کارمند هیچ وزارت خانه و …. نبوده است ولی پسر مقتول اذعان داشته پدرم پزشک عمومی بوده و کارمند سابق وزارت اطلاعات !!!!!!!
  از نیت این دختر خبر ندارم ولی شاید در رای صادره ، رابطه بازی جای ضابطه را گرفته باشد .

 117. به نظر من مقتول همون قاتل بوده

 118. بنظرم قضیه را خیلی جدی گرفته
  ریحانه باید آبمیوه را میخورد و فوقش اینکه یه روز یبوست میگرفت اما از طرف دیگه خودش را به خواب میزد و بعد از پنج دقیقه که بیدار میشد میتونست برای خودش بشینه پشت فرمون تویوتا کمری و اورت پول دکتر مرحوم را خرج کنه تازه باور کنید براش یه آپارتمان شیک هم میخرید و میشد غمخوارش و پشتوانش باور کنید الان رئیس شرکتی که در آن کار میکرد هم شده بود ولی بنده خدا فیلم فارسی زیاد دیده بود رفت یه شمشیر خرید و نمیدونم چجوری توی کیفش جا کرد تا بزنه طفل معصوم دکتر را به دیار عدم راهی کند …..

 119. توی اینجورپرونده هاهیچوقت نمیشه نظرقطعی دادچون کسی شاهدعینی نبوده.اظهارات پزشکی قانونی هم چندان قابل قبول نیست.خدا خودش حق را به حق دارمیرسونه.ولی حتی اگه ریحانه قتل عمدکرده چه انسانیه که خانواده مقتول ببخشندش تا اعدام ریشش کم کم کنده بشه.

 120. من فککنم نقشه بوده سربندی رو به قتل برسونن!!!!!!همدستم داشته دختره!!!!!کاندوم که استفاده نشده!!!نوشیدنی بیهوشی چرا وقتی دختر خودش باپای خودش رفته؟؟همش نقشس!!!!این دختره باکره هم نیست!!!ایشونو در حالی به قتل رسوندن که داشته نماز میخونده!!!فک نکن م یه دکتر ۴۷ ساله اینقد ساده خودشو به خطر بندازه بخاطر سکس!!!لطفن بیشتر تحقیق کنید و دارو دسته ی این دخترو کشف کنید قبل از اینکه به اعدام برسه!!!!!!!!

 121. Reyhane dont worry we really love you,and we wanna to save your life…DONT WORRY
  Family Sarbandy dont be crule and angry with Reyhane, be Nice

 122. Reyhane joon we really love you and wanna to save your life,How should we do it,help us please,
  family Sarbandi dont be crule with her and dont hang up her,,it wasnt her fault,she made a bad very bad mistake but be generous and dont hang up her.
  From:Inna in America

 123. آغا همه چیز به کنار ولی یه نکته هست به نفع ریحانه
  اگه اینطور که میگن قتل با برنامه ی قبلی بوده یعنی طرف اینکاره بوده پس باید همه ی تلاششو میکرده که آتو دست دادگاه نده پس چطور اون اس ام اسا رو داده و نمیدونسته اولین کاری که دادگاه میکنه پرینت تماس ها و اس ام اسا رو میگیره؟
  یه نکته هم به نفع مقتول
  کسی که داره بهش تجاوز بشه و میخواد از خودش دفاع کنه دو حالت داره
  یا همون موقع که طرف بهش حمله میکنه چاقو رو میکشه بیرون و میزنه که پس ضربه باید از روبه رو باشه و سرپا نه نشسته و از پشت
  در حالت دوم هم که ریحانه زودتر بو برده طرف قصد تجاوز کنه و رفته ناغافل از پشت چاقو زده که خب با عقل جور درنمیاد چون اگه بو برده و طرفم سر نمازه(!!!) و حواسش نیست خب بزن به چاک چرا میزنی؟

  در کل باید بگم که احتمالا این پرونده یه سری موضوعات محرمانه داره که برای عموم گفته نمیشه واسه همین برای ما عجیبه ولی واسه خودشون حکم داده شده.

 124. یکی از قضات پرونده اخیرا مصاحبه ایی داشته که مطالعه اون رو توصیه میکنم.
  نکات بسیار مهمی در صحبت های ایشون وجود داره.

 125. این پرونده به حدی گنگ و پر است از مسائل جانبی که ۶ سال است هنوز به سرانجام نرسیده است , پس من و شما که از اصل ماجرا و از پیچ و خم اتفاق با خبر نیستیم حق نظر دادن نداریم , جز در یک مورد , آن هم اینکه دعا کنیم حق به حق دار برسد . یک مطلب را هم عرض کنم : جامعه مجازی ما , مخصوصا فیس بوک فضایی جو زده دارد و در مقابل چنین ماجرا هایی بدون اطلاعات نظر میدهند و حمایت میکنند . بنده بیش از ۱۵ سال است که با اینترنت در ارتباطم و بارها شاهد چنین ماجراهایی بودم و متاسفانه جو حاکم بر فضای مجازی , جو حمایت همه جانبه از افراد مخالف جمهوری اسلامی شده است . چون واقعا ۹۹% افرادی که حق را به ریحانه میدهند شاید بیش از ۵ دقیقه در مورد ایشان تحقیق نکرده اند . به امید آشکار شدن حق !

 126. من مانده ام که وقتی این پرونده اینقدر ابهام دارد چطور حکم قطعی صادر شده است ؟

 127. من اولین بار که این حادثه رو خواندم کاملا حق رو به ریحانه دادم و گفتم باز هم “هیس دخترها فریاد نمیزنند” اما حالا که جزییات بیشتری از پرونده رو می خونم متوجه میشم که یه جای کار مشکل داره! ما همونطور که نباید به ریحانه تهمت بزنیم حق هم نداریم به مرحوم سربندی تهمت بزنیم. ریحانه از کجا خبر داشت که سربندی قراره قصد شومی داشته باشه که چاقو نه قمه خریده! سربندی که قصد تجاوز داشت نماز زفاف میخونده؟؟ به نظرم یه جای کار میلنگه و ریحانه با همدستی کسانی این قتل رو مرتکب شده و تهمت تجاوز به سربندی زده که کارشو موجه جلوه بده و همونطور که چاقو رو خریده می تونسته داروی بیهوشی و کاندوم رو هم بخره با همکاری همدستاش.

 128. من فکر میکنم اینکه اقای سربندی ریحانه رو برده تو یک خونه ی خالی دروغ بوده .اون خونه خالی نبوده و یه چاقوی ۳۰یا ۴۰ سانتی براحتی نمیشه حملش کرد وباید دید هنگامی که ریحانه به ان خانه میرفته کیف یا چیزی دیگری که بشود چاقو را داخلش گذاشت همراش بوده یا نه و نظر دیگر اینکه باید گذشته سربندی را مطالعه کرد.شاید اون ریحانه رو به خاطر یک نفر دیگر به ان خانه برده است و شاید ریحانه اورا از قبل میشناخته و به فکر انتقام بوده است و پاسخ تمام این سوالات را فقط ۲ نفر میدانند
  ۱-خدا
  ۲-ریحانه

 129. تصاویردوربین مداربسته وافرادی که آن روزرفت وآمدبه آپارتمان درآن سال داشته اندشاید ضربه آخر راکس دیکرزده باشد

 130. chera ye kam website nemikhonid faghat miayd nazarate chert pert mizarid? ??
  baba jan ki gofte chaghoo dar ja koshte maghtoolo ?
  maghtol az taghala va khoon rizie shadid morde…

  kami motalee konid lotfan nazar bedid

 131. ما هیچکدوم در جایگاه قضاوت نیستیم.این ماجرا پر از علامت سوال هست که حتی مقتول برای نجات جونش هم حاضر به فاش کردنش نیست.ثانیا وکیل دو طرف هم باید به نفع موکل خودشون حرف بزنن چون کارشون اینه و بخاطر همین حتی دروغ و تهمت در کار وکلا وارد هست. ولی اون چیز که خیلی واضحه هیچ تجاوزی یکهو اتفاق نمیفته و خانم ها هم بخاطر حساس بودن موقعیتشون از همه جوانب باید خیلی مراقب باشن حتی اگه طرف مقابلت یک مقام برجسته و فرهیخته باشه. از همه گفته ها معلومه که حقیقت قضیه این نیست….و…

 132. man be shakhse fekr mikonam hame in harfa va defaiat az janebe har 2 taraf maghtul va ghatel sakhtegi hast chera ke paye shakhse sevomi be esme mohandes sheikhi vojud dare va ba vaedehayi ke be reyhane dade bara azad shodanesh hame majararo tarif nemikone chera ke khode reyhane gofte vaghti chaghoo behesh zadam hamun moghe mohandes sheykhi ba kelid daro baz kard akhe mage mishe in agha jolo reyhanaro nagire va be police va ambulanc zang nazane kheili adi az in ghazie rad beshe ke police sate 1 shab az ruye akahrin tamase mobile doktor sarmadi taze bekhan bebinan ghazie chi shode in aghaye sarmadi adame mohemi hastan ke ba naghshe ghabli va vasete reyhane baraye khoshgozarani ba in agha tanha giresh avordan be ghatl resundan va az in khanum khastan in dastane tajavozo tarif kone ke kasi ham shak nakone va ba sahnesazi darou bihushi va kandom in masel avam faribi konand vagarna hamechi moshakhase va in aghaye sheykhi ba nofoozi ke dare 7 sal az jari shodan hokm jologire karde pas parvande ye ghatle sade nabude va nist va hargez nakhahid fahmid poshte parde chi gozashte va elate ghatl malum nemishe hata age in khanum ham be zabun biare hadaghlesgh ine haghighato kasi etela resani nemikone pas ziad in dastanaye khiali ro jedi nagirid mamnun

 133. هم این اقارو کشته هم بى ابروش کرده یه سرى بیکار هم مرتب ازش دفاع میکنند٠فقط یک لحظه خودتونو جاى خانواده مقتول بزارید٠با این حمایتا نزارید یه قاتلى که با همسن پدرش به خاطر منافع خودش رابطه برقرار کرده بخشیده بشه٠

 134. نمیشه با چیزهایی که میشنوی نظر بدی اما قتل به هر دلیلی بوده به نظر من ” بخشش” گزینه بسیار مناسب و خدادوستانه و انسان دوستانه است . اگر ریحانه خانم از خودش در مقابل تجاوز دفاع کرده است خانواده سربندی این را در نظر بگیرند که خود نیز ناموسی دارند و اگر این شرایط برای ناموس آنها اتفاق افتاده بود نیز به انجام “اعدام” راضی بودند و یا اگر خانم ریحانه به عمد آقای سربندی را به قتل رسانده آیا شما به بخشش خدا چشم امید نداید. خانواده مرحوم سربندی هیچ انسانی معصوم نیست جز ۱۴معصوم، همه ما به بخشش دیگران و خداوند نیازمندیم پس از گناه دختری که در۱۹سالگی مرتکب جرمی شده بگذرید تا خدا هم روح آن مرحوم را شاد کند و هم باعث شود و در قیامت شما هم مورد بخشش خداوند قرار بگیرد . لجاجت بر قصاص و انتقام چیزی را درست نمیکند با گذشت از قصاص به دختر جوانی فرصت ادامه زندگی دهید تا خدا در هرحال به شما فرصتهایی طلایی دهد. اگر خانم ریحاه بی گناه باشد شما از قصاصی ناحق چشم پوشیده اید و اگر گناهکار است مطمئن باشد وجوانش تا همیشه بخاطر اشتباهش ناآرام است و این خود از مرگ بدتر است. بهترین قاضی خداندست شما از او بگذرید و باخدا عهد ببندید که اگر بی گناه بوده که هیچ و اگر گناهکار بوده است خداوند خودش او را قصاص کند. خانواده مرحوم سربندی به دادگاه خداوند و عدالت او و قضاوت او هرگز شک نکنید. بگذارید خانم ریحانه و خانواده اش همیشه مدیون شما باشند. و هرگز فکر نکنید با بخشش خانم ریحانه مرحوم سربندی را به تجاوز به دختری متهم کرده اید. حرف های مردم فقط آتش کینه ها را شعله ورتر میکند. بخاطر حرف مردم تصمیم نگیرید که این مردم هر روز بهانه ای و حرفی دارند که بزنند و مطمئن باشید بعد از بخشش شما اتفاقات دیگری خبرساز میشود که مردم به آن بپردازند و این قضیه را ادامه ندهند و امیدوارم خداوند کینه این دختر را از قلب شما بشوید و شما با بخشش خود یک زندگی و یک خانواده را نجات دهید. بگذارید بجای دادگاه و قاضی که همجنس ما هست خدایی که بر همه چیز اگاه و داناست پاسخگوی شما باشد. ببخشید و منتظر بخشایش و لطف خداوند باشید که همه ی ما نیازمندیم خدا ما ا ببخشد. وقتی ما قدرت بخشش نداریم از خدا نیز نمیتوان انتظار داشت ما را ببخشد. برای خانم ریحانه زندگی با عزت و برای مرحوم سربندی آخرتی باعزت و برای خانواده سربندی صبری به اندازه صبر خداوند خواهانم. به امید روزی که خبر بخشیدن خانم ریحانه به گوش اذهان برسد.
  خیلی دوست ارم پیام من به خانواده سربندی برسد
  ممنون و سپاسگذارم

 135. خدایا به همه ما کمک کن قضاوتی درست در زندگی داشته باشیم

 136. دلم واسه مادر ریحانه میسوزه چون خودم یک مادرم امیدوارم ریحانه جباری به آغوش مادرش برگرده

 137. هیچ کدوم ار مایی که داریم در باره ی ریحانه و دکتر سربندی حرف میزنیم نمی تونیم با اطمینان بگیم کدوم مقصر اند نه دوست ریحانه ونه دختر آقای سربندی و هیچکدوم از ما … لطفا به جای انداختن تقصیر به گردن ریحانه و آقای سربندی برای رسیدن حق به حق دار و شناسایی بی گناه دعا کنید … قضاوت نیازمند علمی است که قاصی اونو داره نه ماهایی که در باره ی این علم چیزی نمی دونیم …تهمت هم نزنید

 138. میخوام جواب اقایی رو بدم گفتن اگه خانواده اقای دکتر اعلام رضایت کنند مردم خواهند گفت بس دکتر مشگل اخلاقی داشته.برادر من خوبه نگاهی به فیلم هیس دختران فریاد نمیزنند داشته باشید بعدش قطعا نظر شما عوض خواهد شد در اونجا هم کودکی که مورد تجاوز قرار گرفته بود بدرش بخاطر حرف مردم از ارائه فیلم تعرض بچش که در گوشی دخترش بود این موضوع رو کتمان کرد وسر بیگناهی بالای دار رقت . امیدوارم خانواده اقای دکتر بخاطر حرفای مردم تصمیم گیری نادرست نداشته باشن قطعا روح ان مرحوم شاد نخواهد شد بذارید مردم هر چه میخواهند بگن شما جان ادمی رو بهش برمیگردونید واین بهترین لذت دنیاست خدا نیز ار کار شما خشنود خواهد شد.

 139. چرا اینجوی به این قضیه نگاه نمیکنید……….
  یه دختری تو بستنی فروشی با یه مرده مسن آشنا میشه واسه دکوراسیون مطبش دختر هم که با عشقش بهم زده یا قهر کرده سریع به این مرد دل میده با هم رابطه دارن دختره هم سری ۲روزه پا میده و به یک باره به خودش میاد میبینه که چه کرده حالا ییهو دوس پسر ، نامزد یا هرچی که روی این دختر حساس بوده سر میرسه و باهم آشتی میکنن دختر همه چیزو میگه و پسره هم بنا به کشتن میذاره به بهانه نداشتن وقت آدرس یه فروشنده قمه رو به دختر میده و دختر اونو تهیه میکنه و قرار میذاره و به دست پسر میرسه شب به رفیقش از روی سادگی یا شاید شوخی میگه من فردا میخوام یه نفر رو بکشم و فردا با سربندیه بیچاره قرار میذاره که خونه اگه کسی نیست بیا بریم ………. اون بدبختم تو راه خرید میکنه و میره
  توی خونه دو تا سربت درست میکنه تا میره که کاری انجام بده ریحانه شربت خودش رو میخوره و توی اون یکی قرص میریزه و حل میکنه اما سربندی که عجله داشته میاد سراغ دختره، دختره جلوش رو میگیره همون موقع اون پسره شیخی سر میرسه و سرندی رو میکشه و به دختره میگه تو گردن بگیر اینطوری میتونیم بگیم تجاوز بوده و تو نجات پیدا میکنی اما من نمیتونم و قبول میکنه و میشه این………
  توی دنیا به اندازه همه قطره ها ماجرا هست فقط باید بیشتر فک کرد..

 140. با خانواده اقای دکتر همدردی میکنم بهر حال عزیزی رو از دست دادن در مقام قضاوت هم نیستم .اما از خانواده محترم مرحوم تقاضا دارم نظری به عفو وبخشش های اعدامیان در سایت داشته باشید نمونش مادر داغداری در اخرین لحظه قاتل بسرش رابخشید ایشان گفتند سرسختانه خواستاراجرای حکم اعدام بودم چند روز به اجراش باقی نمونده بود هر چه از طرف مقتول امدن فایده نداشت تا اینکه بسرم به خوابم امد بسیار ناراحت بود بامن صحبت نکرد صورتش رو از من برگردوند.از خواب بریشان بیدار و متوجه ناراحتیش شدم رضایت دادم اون خشم از سینه من خارج وسبک شدم.از شما عزیزان میخوام بخاطر رضای خدا از اجرای حکم صرفنظر کنید ثوابشو هدیه به روح همون مرحوم نمایید. بهر حال دو حالت بیشتر نداره اگه ریحانه قاتل نباشه شما عذاب وجدانی نخواهید داشت مرتکب قتل کسی نخواهید شد واگر قاتل باشه با بخشش جانش درس بزرگی به اون خواهید داد مطمئناتا عمر داره مدیون شما و شرمنده کار و عذاب وجدانش خواهد بود

 141. با خانواده اقای دکتر همدردی میکنم بهر حال عزیزی رو از دست دادن در مقام قضاوت هم نیستم .اما از خانواده محترم مرحوم تقاضا دارم نظری به عفو وبخشش های اعدامیان در سایت داشته باشید نمونش مادر داغداری در اخرین لحظه قاتل بسرش رابخشید ایشان گفتند سرسختانه خواستاراجرای حکم اعدام بودم چند روز به اجراش باقی نمونده بود هر چه از طرف قاتل ام دن فایده نداشت تا اینکه بسرم به خوابم امد بسیار ناراحت بود بامن صحبت نکرد صورتش رو از من برگردوند.از خواب بریشان بیدار و متوجه ناراحتیش شدم رضایت دادم اون خشم از سینه من خارج وسبک شدم.از شما عزیزان میخوام بخاطر رضای خدا از اجرای حکم صرفنظر کنید ثوابشو هدیه به روح همون مرحوم نمایید. بهر حال دو حالت بیشتر نداره اگه ریحانه قاتل نباشه شما عذاب وجدانی نخواهید داشت مرتکب قتل کسی نخواهید شد واگر قاتل باشه با بخشش جانش درس بزرگی به اون خواهید داد مطمئناتا عمر داره مدیون شما و شرمنده کار و عذاب وجدانش خواهد بود

 142. چرا واسه یک بارم شده به خانواده مقتول فکر نمیکنید چرا تهمت میزنید برید حرفای پسره سربندی رو بخونید اونوقت بیاید دلتون رو به ریحانه بدید

  • نگفتن مقتول درجه وضعیتی درطبقه سوم پیداشد.ایالباسی به تن داشته یانه.به نحوی که دخترش گفته درودیوارپراز خون بوده.ظاهرالخت بوده.

 143. به هر حال اگه احساس خطر کرده باشه می تونسته زمانی که سربندی نماز می خونده از خونه بیرون بیاد شاید به احساسش لطمه خورده باشه ولی الان این وضعیتو نداشته به هر امیدوارم مورد بخشش قرار بگیره چون در سن و سال پایین مرتکب خطا شده و بهترین سال های عمرش و از دست داده خدا خودش کمکش کنه

 144. ن خیلی حوادث می خونم همون سال که این خبر رو خوندم یا هر خبری شبیه این همیشه احساس می کردم باید آدم گذشت کنه ولی یه چیز رو مطمئنم که روزنامه ها و سایر رسانه ها هیچ وقت اصل مووضوع رو نمیگن دلیلش هم مشخصه هر کی یه چیز بذاره روش خوب معلومه چی از آب درمیاد
  برادر من سه ماه پیش توسط زنش با همدستی یه مرد که باهاش رابطه پنهانی داشته کشته شد توی روزنامه ها خبرش پخش شد و به جز یکی دو مورد کلا جریان و برعکس کرده بودن خیلی از این آدم ها که اومده بودن توی سایت نظر داده بودن با توجه به چیزی که خونده بودن نظر دادن حتی بعضی ها در کمال وقاحت توهین کرده بودنو ه برادرم انگ بی غیرتی زده بودن من که خواهرشم هنوز واقعیت رو نمی دونم خیلی برام عجبه که مردم چطور قضاوت می کنن
  به هر حال من که هیچ وقت از قاتل برادرم نمی گذرم حتی اگه پدر و مادرم گذشت کنن و جالبه که بدونین این نظر ها بعضی مواقع درد خانواده داغدار و بیشتر میکنه که هر کی یه حدسی میزنه و یه رای میده ولی مطمئنم که سر کسی نا حق بالای دار نمیره من دقیقا حال این خانوتده داغدار رو درک میکنم شاید خیلی از شما دوستان عزیز بگین میفهمم چه دردی دارن ولی فهمیدن تا درک کردن خیلی فاصله داره
  اگه قتل با انگیزه قبلی نباشه و تصادفی باشه یا برای دفاع از خود باشه به نظرم گذشتش آرامش بیشتری ه آدم میده تا اعدام ولی وقتی بدونی بزرگترین حقو از عزیزت گرفتن و یاد زجری که عزیزت کشیده بیفتی اعدام و رسوندن قاتل به سزای عملش نه تنها آرامبخشه بلکه درس عبرت میشه واسه کسانی که میگن می کشیم و پولشو میدیم

 145. دوستان این آقا قصدش تجاوز بوده یا نه؟ این نیت که قطعیه دیگه درسته؟؟ پس حقشه مردیکه متاهل صاحب ۳ تا فرزند حتی در صورت راضی بودن دختر هم باید میمرد. اگر میذاشت تجاوز میکرد و بعد شکایت میکرد مردرو هیچکاریش نمیکردن چون طبق قوانین مسخره ایران باید ۴ تا شاهد داشته باشی تا تجاوز رو ثابت کنی
  این کثافت حقش مرگ بوده شک نکنین….

 146. یه چیزی دیگه هم میشه استنباد کرد مثل اینکه ریحانه و مرحوم دکتر محرم بوده اند و طبق روال اینجور همسری ها خوب با هم رفتن جایی دکتر طبق روال همیشه نماز خونده و قرار بوده پیش زن صیغه ایش باشه کاندوم هم با هم خریدن شاید ریحانه از این وضع راضی نبوده و دنبال فرصتی میگشته خودشو از این وضع نجات بده حالا اگر راست بگه با کسی همدستی کرده وقتی دکتر حواسش نبوده کشتش اینکه اینا فقط دو دفعه همدیگه رو دیدن و ریحانه بر ای طراحی مطب رفته همه الکیه دکتر هم قرار نبوده خلاف شرع کنه که نماز نخونه اگر رفتن مطب رو ببینن و طراحی کنن نماز خوندنش چی بوده نه اینا احتمالا محرم بودن و مدتی بوده که با هم بودن دکتر هم گفته نمازشو بخونه بعدشم بره پیش زنش احتمالا ریحانه از این وضع خسته شده و نمیخواسته کسی موضوع رو بفهمه چاره از دست داده و نمی دونسته چطور خودشو از این مخمصه نجات بده البته اینا حدسه

 147. امروز که چشمم به این خبر و این سایت افتاد و اومدم کامنتا رو خوندم، باز گریه ام گرفت
  ۲۰سالش بود که اتفاق افتاد، ۶ ساله زندانه و میخوان اعدامش کنن
  ۲۰سالش بود که اتفاق افتاد، ۶ سال زندان بود و اعدامش کردن.
  ۲۰ و ۶ این ماجرای پسر محله ما چقد شبیه این ماجرای ریحانه خانم هست.
  همین چند روز پیش بود اعدامش کردن،اسمش حسین بود، ۶ سال پیش سر یه ماجرای بده بستان مالی یه درگیری با مقتول پیش میاد بینشون، حسین ناخواسته با چوب ضربه میزنه بعدم از ترسش پا به فرار میزاره و…
  سحرگاه ۱۳۹۳/۰۲/۲۹ توی زندان یزد اعدامش میکنن بعد از ۶ سال حبس.
  همه شهر واسه رضایت گرفتن رفته بودن. از امام جمعه شهر گرفته و…
  ولی اعدامش کردن… خیلی درد داشت، همه گریه میکردن.
  ………….
  من واسه این ماجرای ریحانه خانم نظری ندارم چون معتقدم سخت ترین کار قضاوت کردنه.
  فقط میگم: یعنی دوباره میگم: خیـــلی درد داشــــــت.

 148. از خدا بخوایم حقیقت روشن بشه به جای این همه قضاوت عجولانه فقط کافی یک لحظه خودتون بگذارین جای ریحانه خودتون بودین چکار میکردین اون از حیثیتش دفاع کرده بعدشم یه مرد نجیب خانواده دار چرا باید با یه دختر اونم تو اون سن وسال جای قرار بذاره که کسی نیست اگه واقعا این آقا قصد بدی نداشت اجازه میداد نفر سومی هم حضور داشته باشه امیدواریم به اثبات بی گناهی ریحانه و صبر برای خانواده دکتر

 149. هیس دختر ها فریاد نمی زنند!
  ریحانه جان کار درستی نکردی…
  نباید از شرافتت دفاع می کردی
  باید به آن مرد اجازه میدادی تا راحت و بی سر و صدا کارش را بکند
  بعد هم می رفتی پی زندگیت و با هیچ کس حرفی از این موضوع نمیزدی تا مبادا ابروی ان مرد و خانواده اش برود
  باید سکوت می کردی و در تنهایی خودت غرق میشدی
  و یک عمر با یادآوری ان لحظات زجر می کشیدی
  درستش همین بود
  یادت نرود ما دختریم
  دختر ها فریاد نمی زنند!

 150. کاش واقعیت مشخص بشه خیلی ماجراش مبهمه اما اگه برای دفاع از ناموس بوده نباید اعدام باشه آخه ضربه ی چاقوی یه دختر چقدر میتونه محکم باشه که منجر به قتل بشه ؟؟؟!

 151. انچه که خدا بخواهد همان می شود

 152. من که میگم یه اتفاق بدی که نباید بیفته افتاده و وقتی با دقت نگاه کنیم در هر دو طرف قضیه نکات بحث برانگیزو غیر معقولی وجود داره چیزی که مهمه اینه با حرفامون باعث تحریک بیشتر خانواده مقتول نشیم چون این قضیه خیلی نکات مبهم داره بهتره فقط امیدوار باشیم که خانواده مقتول گذشت کنند که این هم باعث آرامش خودشون میشه هم از عزیز از دست رفتشون

 153. من نمیدونم ریحانه قتلش عمدی بوده یا ن..فقط امیدوارم خانواده مقتول رضایت بدن تا جون ی نفره دیگه رو از مرگ نجات بدن…این خانواده بدونن ک هیچوقت خونو با خون نمیشورن

 154. ریحانه باید اسم ش رو بگه . جون خانواده شم باید تضمین کنند. به هر قیمتی شده باید اسم اون مردو بگه. راه دیگه ای نداره.

 155. salam sharmande ke fingilish minevisam 1 in <<< va 2 inke midoonam kheiiili az in moozoo part boodam ke in moghe in nazaro neveshtam fekr konam ke dige ghazie tamoom shode <<<< ama nazare man ine vaghean motasefam ke esme khodemoono gozashtim mosalmoono edeamoon mishe mosalmooni ro mese abe khordan baladim vali :) n mogheye amal ke mishe yademoon mire ahkame eslam chie albate fekr nakonid man basiji chizi hastam az in adamaye khorafati hastam va khodaroo shokr ham kafar nistam ke be hichi eteghad nadashte basham daste kam be khoda eteghad daram vali ye chizi dar morede ghatel va maghtool

  avalan ke chera bayad zano mard too jameiii ke midoonim ahkamo ghanoonash chie ba ham beran too ye makani ke kasi nist o tanha bashan hala che sare kar bashe che jaii dige che poshte dari bashan ke oon dar poshtetesh 10000 nafar bashe ama dar baste bashe dar in mored manzooram har 2 hast na faghat ghatel ya maghtoool albate in chizi ke migam too tehran ke addie ama bazi shahr ha mese shahre ma ahwaz intoor nist dovoman ke mogheiii ke paye baz shodane gonah be vasat biaad maloom nist ke amin tarin mardom pishe khoda ham tabdil be che mojoodi beshan manzooram az amin amanat dare hame ye chiz haiie ke khoda be ma dade pak i sherafat efaf o gheyre amanat haye madi mese poolo jesmo har chize dige va manzooram ine ke mogheye anjame gonah dindar tarin adama ham sost mishan mese kheili az shakhsiat haye maroofi too zamane payambare khodemoon ke dastan hashoono moalem ostad daneshga ya pedar bozorga o madar bozorhaye khodemoon vasamoon goftan
  va be hamin dalide ke khoda gofte ghable anjame ye gonah sharayete oono faraham nakonim ke majboooR be moghabele ba on nashim ke rahe rastgari asano hamvar asto rahe kofR sakhto nahamvaro tooolanio tarik kajo zesht

  hala age dokhtare bi gonah boode ke nabayd ba 1 marde tanha mirafte too ye jaii ke ba na mahram tanha bashe 1 va 2 inke agaram nemitoonese va sharayete karesh in boode khob laaghal ba kasi ya shariki ya khode oon dokhtar be tanhaii mirafte ya aslan nemirafte yani dige kar peyda nemishode vase in khanoom ?

  agar ooon mard maghtool ro migam bi gonah boode ke chera vaghti midoone in dorost nist ke ba ye khanoom too khalvat bashe va ba dar nazar gerftane in ke mitooneste tarhe kari ro ke mikhaste bede hamintor adrrese oon makan ya inke aslan ba farzandeshoon miraftan ke ba oon khanoom tanha nabashan ya in ke ba hamsareshoon beran ke dar oon sooorat ba khanoomeshoon ham mashverat mikardan ke ma hamishe migim mashverat khoobe vali kooo jameye amal ya ba ashnaii ya kasi dige (in hame adam ) chera tanha be oon khoone miran
  dovoman mage kasi ke zano bache dare nemidooone ke bayad hatal emkan az chizaii ke baese enherafe adam mishe hatal emkan doory kard chon age mardi ke zano bache dare ya zani ke shohar va zendegi dare dochare enheraf beshe be hamsaresh khiyanat karde

  in chiza kheiili kheili sadan ama bazia hamishe mikhan mesle too filma pichidash konan

  ma ke nemidoonim ki gonah karo ki bi gonahe ama biyad laaghal raje be chizi ke midoonim nemitoonim dar moredesh nazare dorosti bedim ghezavat nakonim daste kam hatal emkan dar hade hamoon nazar bemoone va be dayereye ghezavat naresoonim oon harfo ma ham mese hame tarafdare bakhshesh hastim hamintor tarafdare edalat agar gharar bashe ke ham edalat va ham bakhshesh bargharar she sahme har kodom mitooni az 100% be 50% ham berese yani 50 % az hokmo ejra konim o 50% baghiaro be onvane bakhshesh ya be nesbate kamtar ya bishtar

  nemidoonam vala ham mishe bakhshid ham mishe edalato ejra kard nemoonasham be ja inke biaim daste tarafo az ketf ghat konim biaim dasteshoo az moch beboorim ham edalat va ham bakhshesh

 156. sharmande bare aval ke nazaramo sabt kardam emailamo nazadam in bar zadam ke maloom bashe chon az kasi nemitarsam nazaramo goftam faghat

 157. سلام خانواده محترم مرحوم دکتر سربندی من ۱۷ ساله بودم که پدرم در اثر تصادف کشته شد از ابتا قصد انتقام داشتم ولی بعد از ۲ سال رضایت دادیم وتی پدر من از دستم رفته باقصاص که پدر من زنده نمیشه به نظر من بخشش مناسبترین گزینه هست مطمئن باشید عمر خانم جباری هم روزی به سر خواهد رسید سعی کنید این اجازه را به خدا بدهید نه اینکه شما اگر خانم جباری هم کوچکترین تقصیری داشته باشد مطمئن باشید بعد از بخشش شما بزرگواران تا آخر عمر عذاب وجدان و زندگی پر دغدغه ای خواهد داشت بخشش کنید مطمئن باشید خدا چندین برابر جبران خواهد کرد و بعد از بخشیدن خانم جباری را یک عمر مدیون خود کرده اید بعد از بخشش من چشیدم لذتی دارد که غیر قابل وصف است به نظر این برادر کوچکتان بخشش بهترین گزینه است با کشته شدن خانم جباری پدر شما زنده نخواهد شد روحش شاد یادش گرامی

 158. آقا جان همه جا میگن ریحانه جباری دفاع از ناموسش کرده.واقعا که اول میره چاقو میخره حتما داروی بیهوشی و کاندوم رو هم خریده.کدوم دختری وقتی این شرایط براش پیشبینی میکنه میره سره قرار.خواهشن وکیل مدافع ریحانه نشین.حقش اعدامه.سلاح دخترا تهمت زدنه.دکتر با این همه پولش نمتونست بره صیغه کنه.قصاص باید رعایت بشه ولی امیدوارم خانواده مقتول رضایت بدن فقط زندان باشه.

 159. اقا جان همه جا میگن ریحانه جباری دفاع از ناموسش کرده.واقعا که اول میره چاقو میخره حتما داروی بیهوشی و کاندوم رو هم خریده.کدوم دختری وقتی این شرایط براش پیشبینی میکنه میره سره قرار.خواهشن وکیل مدافع ریحانه نشین.حقش اعدامه.سلاح دخترا تهمت زدنه.دکتر با این همه پولش نمتونست بره صیغه کنه.قصاص باید رعایت بشه ولی امیدوارم خانواده مقتول رضایت بدن فقط زندان باشه.

 160. عزیزان یعنی چی تجاوز شده؟کسی که خودشو راحت در اختیار دیگران قرار میده دیگه احتیاجی به تجاوز نداره.شاید این خانوم خودش رفته کاندوم خریده چون میدونسته قراره اون بیچاره رو بکشه کسیم از اصل ماجرا خبردار نمیشه که کی خرید کی نخرید.خدا جای حق نشسته ولی کارای این خانوم باعقل جور در نمیاد.در ضمن اگه کسی از خانواده ی هنرمندی باشه نمیتونه دروغ بگه نمیتونه خلاف کنه.این حرفا یعنی چی.فقط اعدام میتونه حالشو جابیاره

  • این روزا دوره غیرت کشیه!
   کی میدونه قیصر این روزا کجاست!
   بکشی یا نکشی میکشنت!
   اینجا بازارچه اب منگولیاست!
   مقتول کارمند سابق اطلاعات بوده(منبع-ویکیپدیا)
   هیچ حرفی باقی نمیمونه!

 161. فکر نکنم کاری سختر از قضاوت باشه خواهشا با این اطلاعات کم اینقد قاطع حکم نکنیددوستان….

 162. قضاوت نمی کنم چون کار سختی است با اینکه تحصیلکرده حقوق هستم و وکیل
  اما ریحانه و ریحانه ها چرا اینقد راحت به خودتون اجازه می دین به حریم خلوت یک مرد غریبه وارد بشیننن
  چرااا
  چرا اینقد راحت تن و بدنتون رو در اختیار مردا قرار می دین
  شاید اون بنده خدا هم اسیر توطئه شده باشه
  الله اعلم

 163. شاید کار شیخی بوده……………………

 164. با سلام خدمت همه:
  تو صحبت های قاتل تناقضاتی هست که پرونده رو پیچیده کرده . اما این مسائل برای دستگاه قضایی و انتظامی خیلی ساده و پیش پا افتاده است که بخواهند به اون رسیدگی کنند . نکاتی در مورد این پرونده هست که جوابی داده نشده.

  به نظرم قاتل و مقتول از مدتها قبل از وقوع جرم با هم در ارتباط بوده اند ؛ شاید اتفاقاتی در گذشته ما بین قاتل و مقتول وجود داشته که قاتل تصمیم به کشتن آقای سربندی میکنه که طبق بیانات وکیل مقتول؛ قاتل قبل از وقوع جرم این پیام رو به مادرش ارسال کرده.

  اگر قاتل ادعا میکنه که مقتول قصد تجاوز به ایشون رو داشته ؛ هیچ دلیل عقلی قبول نمیکنه که مقتول بخواهد قبل و یا بعد از تجاوزش نماز بخونه . پس به نظر بنده محل و صحنه ی جرم دستکاری شده و اصلا با ماجرای تجاوز جور درنمیاد.

  قاتل ادعا میکنه که تنهایی به همراه مقتول وارد منزل شدند ؛ درحالیکه در ادامه ی اظهاراتش بیان کرده که در لحظه ی وقوع جرم کسی همراهش بودند.

  خرید کاندوم و قرص خواب آور هم جای هیچ شکی رو باقی نمیذاره که قاتل قصد منحرف کردن ماجرا رو داشته ؛ تا بدین وسیله بتونه ذهن دادگاه رو منحرف کنه . چون کسی که بخواهد به کسی تجاوز کنه هیچ وقت مشغول به نماز نمیشه.

 165. اخه از کجا میدونید که اون چاقو را به همین قصد خریده شاید برای خونه گرفته بوده مونده تو کیقش اگه قتل عمد بوده همه ماها میدونیم که باید از چاقوی مناسب قتل یعنی ضامن دار استفاده میکرد در ضمن اینجا یه چیزی تناقص داره ضربه به طرق راست خورده یا چپ اگه راست خورده باشه حتی اگه از اون طرف بدن دراومده باشه امکان قتل نیس حالا میگن یه طرف چپ خورده که قاتل بشه ریحانه؟در ضمن طبق اطلاعات من هیچ جانمازی تو محل حادثه نبوده .

 166. کجایی قیصر که داشتو کشتن

 167. اطلاعات بالا ضد و نقیضه ولی به نظر من یه دختر بیست ساله که طراح و از یه خونواده به نظر آزاد از لحاظ فرهنگی هم بوده برای حضورش تو یه خونه خالی توجیه میکنه
  خونوده مقتول نباید از این بترسن که رضایت دادن اثبات گناهکاری مقتوله چندین سال تو زندان بودن برای یه دختر جون کم سخت نیست، شاید شواهد دیگه ای وجود داشته که حکم قصاص براش صادر شده

 168. مشکل اینه که ما همه چیزو با هم قاطی میکنیم. اقای پزشک یا همون مقتول به قصد رابطه ریحانه رو به ساختمان میبره و با اینکه میدونه زنا در اسلام حرامه به نماز می ایسته و ریحانه هم با اینکه میدونه طرف چه قصدی داره با چاقوی قصابی میره باهاش . من کاری به این چیزا ندارم مهم اینه که ما نباید از خطای مقتول بگذریم این ایه قران که میگه ان الصلوه تنهی عن الفحشا والمنکر اصلا با رفتارش همخوانی نداره چطور میشه یه نفر هم نماز بخونه هم زنا کنه مگه اینکه به هیچکدوم اعتقادی نداشته باشه.اگه قضیه رو بر عکس کنیم که و جای مقتول و قاتل رو با هم عوض کنیم اونوقت نظر شما چیه؟ ایا اقای دکتر هم حکم اعدام میگیره یا نه؟هر دو گناهکار بودن و نباید قضیه رو به این سادگی به گردن یکی انداخت.

 169. و البته این مورد که بی ربط شاید نباشه که مردها هر کاری که انجام بدن گناهکار نیستن ولی خانمها اگه به زور هم برده بشن بهشون انگ توطئه میزنن و کلا گناهکارن و خوب در جامعه مرد سالار جز این هم نباید باشه و اینکه داشتن پروانه وکالت به معنی داشتن پروانه و توانایی قضاوت نیست.خدا را هزار مرتبه شکر که ما قاضی نشدیم .

 170. خون رو با خون نمیشورن ریحانه مقصر نیست امیدوارم اینو بفهمن

 171. اگه حتی از قبلم چاقو رو خریده باشه شاید ی خصومتی از قبل باهم داشتن اگه خصومت نبوده یا اگه مرده قصد تجاوز نداشته دختره دیونه نبوده که بخواد بکشتش اون بیچاره در هر صورت میخواسته از خودش دفاع کنه میخواسته از ابروریزی بعدیش جلوگیری کنه اگه این دختر میزاشت که اون پیرمرد ابروشو ازش بگیره همینایی که الان میگن دختره تقصیر داره که نزاشته مرده کارشو کنه اون موقع میگفتن دختره خودش خراب بوده همچین مردایی رو نباید با چاقو کشت باید با پوست کن اول پوستشونو کند بعد تیکه تیکش کنی!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! اصلا خانوادش از کجا مطمئنن که این مرد این قصدو نداشته؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟

 172. من یه مرد هستم ومردونه میگم که ریحانه جباری بدون هیچ شک گناه کار نیست چرا که برادر من ما همجنس خودمونو بهتر از جنس مخالف میشناسیم بیاین واقع بین باشیم همیشه ما این ما مرد ها هستیم که تو ذهنمون رابطه ی جنسی بایه جنس مخالف هستش و معلوم بوده که مقتول از قبل تو ذهنش رابطه ی جنسی با ریحانه رو داشته اما تیرش به سنگ میخوره خودش میخواست یه دختر مظلوم وبی دفاع رو شب روزشو سیاه کنه بیشتر ما مردا به فکر عاقب کارمون نیستیم این یه واقعیته مقتول فقط به فکره رابطه جنسی با اون دختر بوده به عاقب کارش که فکر نمیکنه که اون دختر بیچاره چه ضربه هایی میخوره از قبل برنامشم چیده داروی بیهوشی و کاندوم خودشم که دکتر هستش خوب احتیاط کرده و رفته کاندوم گرفته درضمن اصلا اون مرد حقی نداشته یه دختر نا محرمو به خونه خالی ببره درضمن این مسخره بازیا چیه که طرف تو خونه خالی داشته نماز میخونده اخه کدوم مردی که یه دختر باهاش تو خونه خالی باشه بلندمیشه نماز میخونه باو روراست باشید هیچ مردی همچین کاری رو نمیکنه اصلا باعقل جور درنمیاد اصلا شکی نیست که میخواسته باطرف رابطه داشته باشه گناه کار اصلی همین مقتوله چرا که بیشتر کاراش به عقل جور درمیاد اون دخترهم بهش حق میدم که طرفو کشته چرا که اون دراون لحظه ترسیده نمیتونه خوب تصمیم بگیره که به پاهاش یا دستش بزنه اهای شماهایی که حقیقتو میدونیدو خودتونو میزنید کوچه علی چپ بنا به هر دلایلی ازخدا بترسید چرا که تو اون دنیا باید جواب گوی خدا باشید امیدوارم ریحانه خانوم که یه پامرد هستش بی گنا هیش اثبات شه و خانواده مقتول رضایت بده تاازادشه. خدا خودت عدالت رو اجرا کن الهی به امید خودت.

 173. خیلی ضد ونقیض شنیدیم وکیل خانواده سربندی میگه مرحوم سربندی عضو اطلاعات نبوده و متخصص زیبایی بوده ولی پسر ارشد مرحوم با خبرگزاری الف مصاحبه کرده و گفته مرحوم پزشک عمومی بوده و عضو سابق وزارت اطلاعات.

 174. هموطنان عزیز، فقط خدا میداند چه کسی گناهکار است .اما من فکر میکنم اگر خانواده ریحانه دست به دامن رسانه ها نمیشدند و اجازه میدادند مسیر پرونده مطابق روحیه بخشش گذشت و آبروداری ما ایرانیها پیش بره،در یک محیط سالم میشد رضایت خانواده مقتول را به دست آورد و نام این دختر را اینگونه بر سر زبان ها نینداخت.رسانه های غربی به فکر آبروی مردم ما نیستند.هزاران بار از این اتفاق ها افتاده و موضوع با کمترین سروصدا خاتمه پیدا کرده.اما حالا فقط به این دلیل که مقتول درست یا غلط به نظام سیاسی کشور وصل بوده، آبروی بک دختر و خانواده وفامیل بیگناهش را حراج کرده اند.نفرین بر سیاست بازانی که با تهییج افکار عمومی فقط به فکر پیشبرد اهداف خود هستند

 175. با سلام و خسته نباشید واقعا به نظر شما این دادگاه ی که رای رو به یه زنا کار میده به نظر خودتون چطور می تونه از ناموس مردم دفا کنه!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

 176. با سلام. دادن رای این چنین پرونده ای نیاز به اطلاعات زیادی داره که ما نمی دونیم. رازهایی در این داستان هست که فاش نمیشه. اما همین سه دلیل خونه خالی، کاندوم و داروی بیهوشی مبین نیت سوء مقتول هست.حالا مقتول نماز هم بخونه و بعد از نماز مثلا میخواسته عقد موقت هم بخونه حتما. مقید به یه چیزایی بوده که گناه نکنه مثلا. اما خداوند و فرشته هایی که نگهبان پاکی و عصمت این دختر بودن به یاری اون اومدن و نجاتش دادن. اعدام شدن این دختر اگه اجرا بشه اگر چه باعث ناراحتی ملیونها انسان خواهد شد اما میشه قصه مرگ با عزت که شرف داره بر زندگی و پول و ثروت با ذلت و گناه و تن فروشی و ….از خدایی که اون روز به دلش انداخت و بهش جرات داد میخوایم با لشکر پنهانش به یاریش بیان و نذارن بیگناه بمیره.

 177. واقعا از مرد بودنم شرمسارم چون افرادی هم جنس من در برابر لذت کوتاه زود کم میارن خوب شد که کشتش

 178. نظر یکی از دوستان رو خوندم که گفته بود پدرش وکیله.وداستان رو از نظر پدرش نوشته بود.که مراجع قضایی با ریحانه دشمنی ندارند و دلیل نداره اونو الکی مقصر بدونن و اون داروی بیهوشی هم از طرف ریحانه بوده که مقتول رو بیهوش کنه و راحت تر بکشش!!!!!!!!!!!!
  بنظرم خیلی مسخرست
  یکی میگه اونجا اتاقی بوده که قرار بوده بعدا مطب بشه و برای طراحی دکوراسیون ریحانه اونجا بوده
  یکی میگه خونه بوده و سجاده داشته و این حرفا
  یکی میگه رفته اونجا برای طراحی دکوراسیون
  یکی میگه رفته اونجا برای اعمال نا مشروع و قبلشم کاندوم خریده بودن
  نه من نه هیچ کدوم از شما و نه حتی اون مراجع قضایی اونجا نبودن که بدونن واقعا داستان چی بوده
  بخصوص اینکه یکی از طرفین هم به قتل رسیده و ما اظهارات اون رو نشنیدیم
  خانواده مقتول هم مثل ما فقط خواستار فهمیدن حقیقت هستن
  و از طرفیم چون مقتول وجود نداره تا اظهاراتش شنیده بشه ما شاید هیچ وقت حقیقت واقعی رو نفهمیم
  به خبر گزاری هاهم نمیشه اعتماد کرد
  هرکدوم یه چیزی میگن
  یکی به طرفداری از ریحانه بلند میشن و یکی ریحانه رو مقصر میدونن.
  میدونم شاید سخت باشه…ینی شاید که نه…حتما برای خانواده مقتول سخته ریحانه رو ببخشن..چون از حقیقت خبر ندارن…نمیدونن واقعا این ماجرای تجاوز درسته یا نه…ولی اگه یکم فکر بکنن میبینن حتی اگه ریحانه اعدامم بشه چیزی درست نمیشه
  حتی بعد از اعدام ریحانه تنفر ازهان عمومی نسبت به مقتول بیشتر میشه..چون خیلیا داستان تجاوز رو پذیرفتن برای خودشون.
  در کل فقط باید امیدوار باشیم خانواده مقتول رضایت بدن.واینم در نظر بگیرن که با اعدام ریحانه نه تنها مشکلی حل نمیشه و مقتول زنده نمیشه بلکه یه خانواده دیگه هم مث خودشون داغدار میشن.درضمن اینکه از اندوه و داغ خودشونم چیزی کم نمیشه.

 179. پویا عزیزی | روانشناس جنایی

  با سلام . دوستای عزیزم. پرونده خیلی پیچیدس . و حل کردن این مورد پیشتر به پای خود ریحانس.
  تمامی شواهد ها و تصمیمات و کار های صورت گرفته علیه ریحانس
  اون قاضیی که خودش حکم رو داده با کلی بررسی این کارو کرده
  مورادی که باعث شده این پرونده پیچیده بشه
  ۱ : خرید کاندوم بوده
  ۲: فرد ناشناسی که فقط اسمش هست ولی خودش نیست
  که من بدون شک میگم اون طرف الان خودشو پنهان کرده از ترس چون میگه شاید مشکلی برای من پیش بیاد
  تو این پرونده ها بنده زیاد بودم و از تجربیاتم بخوام بگم حکم دیگه عوض نمیشه و این حرفا بی فایدس

  بازم میگم همه چی علیه ریحانس
  پزشگ قانونی گفته سر نماز این قتل صورت گرفته . و این علیه ریحانس
  به این مورد دو طرفه نگاه کنید و همه چی رو بزراید دست خدا
  یا حق

 180. به نظر من البته شاید اشتباه کنم ولی چرا اون لحظه ریحانه فریاد نزده واز همسایه ها کمک نخواسته

 181. لذتی که تو بخشش هست تو انتقام نیست

 182. به نظر من اعدام درست نیست اما توجیهی برای کار این خانوم به اصطلاح باکره ۱۹ ساله که تو اون سن و سال با یه مرد ۴۷ ساله خواسته دوست بشه وجود نداره . توجیهی هم واسه رفتن تنها تو خونه براش وجود نداره.حالا این که پرونده چقدر پیچیدست مهم نیست.اما این خانوم از نظر تربیت خانوادگی مشکل دارن که واسه جامعه میتونه خطرناک باشه

 183. راجع به این موضوع توی نت زیاد گشتم و نظر وکلای دو طرف، بازپرس پرونده و نظر پسر وقتول و قاضی پرونده (آقای تردست) را خواندم
  به نظرم کاملترین و بی طرف ترین نظر را قاضی پرونده دادند که با توجه به اون حقیقت بهتر آشکار میشه
  از دوستان خواهش میکنم نظر قاضی را مطالعه کنند

 184. وحشتناکه….تا الان بیشتر از ۴۰۰ نفر اعدام شدن!!! اینجا دیگه کجاست خدایااا به دادمون برس

 185. با عرض سلام خدمت خانواده مرحوم سربندی و ریحانه و خانواده شون
  ما هیچکدوم نمیتونیم قضاوت کنیم که چی اتفاق افتاده
  اما شما خانواده دکتر ، در موقعیت حساسی هستید. ما امیدواریم هر آنچه درست هست و موجب پشیمانی شما هم نشه اتفاق بیافته…
  اما خیلی سخته جون یک جووون رو گرفتن، درسته که همین عمل ریحانه باعث این اتفاق برای عزیز شما شده ولی باز سخته ببینی و شاهد بریدن نفس یک جوووون باشی.
  ریحانه ، شما هم برای آروم شدن این خانواده حقیقت رو به خودشون بگو…
  اینهمه رسانه و حرف تو دهن مردم انداختن به چه قیمتی؟؟؟ چی رو میخوای ثابت کنی عزیزم؟؟
  منصف باش، هیچ چیز بهتر از صداقت نیست
  به امید اینکه همه مردم این مرز و بوم جز راستی نگویند و جز نیکی نبینند.
  تقاضا میکنم از همه مردم، دنبال پیدا کردن عیب های خودمون باشم…
  چرا که اگه ما خوب بودیم ، اینجا سرزمین بهتری برای ما بود، بیاید از خودمون شروع کنیم، از قضاوت کردن بپرهیزیم
  به امید اینکه شب وقت خواب سرتون رو راحت رو بالشت بذارید و احساس گناه از شما دور باشه

 186. ریحانه خودش با میل خودش رفته تو مکانی که میدونسته با یک مرد۴۷ ساله تنها هست احتمالا طرف وضع مالی بدی هم نداشته هم پزشک بوده و هم کارمند سابق یک وزارتخونه ،ریحانه هم احتمالا با توجه به رابطه قبلی که با این آقا داشته از وضعیت مالی این آقا اطلاع پیدا کرده پیشنهاد رابطه جنسی از طرف اون آقا داده شده ریحانه هم در ازای گرفتن مبلغی پول پذیرفته ،ریحانه فقط قصد گرفتن پول رو داشته و قصد برقراری رابطه جنسی نداشته واسه همین یک چاقو با خودش می بره که اگه گیر افتاد طرف رو بزنه ! شایدم قصد کشتن نداشته فقط دنبال پول بوده قبل از برقراری رابطه درخواست پول میکنه شایدم مبلغ زیاد ولی مرد مخالفت میکنه و میگه بعد از برقراری رابطه پول رو می ده ریحانه هم می بینه گیر افتاده طرف رو باچاقو میزنه وفرار میکنه اصل ماجرا همینه و ریحانه از ترس آبروش نمیتونه راستشو بگه!

 187. سلام.تا امشب اصلا از این جریان مطلع نبودم.امشب خیلی اتفاقی این صفحه را باز کردم و تقریبا همه نظرها را خواندم.
  به والله بیاناتی در این بین بود که اگر من عضوی از خانواده مقتول بودم.قصاص را جایز میدانستم.اگر خانم ه ریحانه بی گناه هستند.اگر خانواده محترم قصد رضایت دادن هم داشتند.با نوع بیان عده ای به احتمال منصرف شدن.دیگر بس است!کافی هست یک طرفه به قاضی رفتن عده ای که حتی اطلاعاتی که دارند هم از بین نظر دهنده ها مطالعه کرده اند و یک نظری هم داده اند….در منزل نشستن و حکم دادن کار دشواری نیست…اما اینکه بیان و نگاه شما به این مساله چه تاثیری در روحیه این خانواده میگذارد مهم هست و تک تک شما در دادگاه اخرت باید جواب گوی همین دلسوزی ها باشید…
  امشب در نظر ها دیدم فردی را که نوشته بودند علی معل الحق و حق معل علی(علی با حق است و حق با علی)….حقیقتا دلم گرفت که چقدر جای مولام امیرالمومنین حالا خالی هست…

  روی صحبت من با خانواده محترم جناب دکتر هست….
  متوجه شدم امروز صبح روز اعدام هست.در مورد نظر شخصی خودام هم فعلا حرفی نمیزنم….در حال حاضر گمان را بر این میگذارم که خانم ریحانه مقصر هستند و خانواده شما بر حق.قصاص بر شما حلال هست و کاملا حق بر قصاص دارید.احدی هم حق ندارد شما را سرزنش کند چون حق قانونی و شرعی شما قصاص هست…
  مسلما خانواده محترم و با آبرویی هستید.و نوع نگرش اطرافیان هم نسبت به این مساله ی بسیار حیاتی یعنی آبروی پدر مرحوم.برای شما مهم هست.احتمال میدهم اگر یک درصدهم احتمال ه تصمیم به حلالیت گرفتید.شاید بخاطر آبروی پدر بزرگوارتان پشیمان شدین….حق هم دارید…

  اما این را میخواهم عرض کنم خدمتتون.برای راحت تر شدن این ماجرا.و برای تصمیم گیری…….مولام امیرالمومنین را مد نظر قرار بدهید.آقا جانم مهدی عج را.خانم فاطمه الزهرا (سلام الله علیها)را…اگر این عزیزان در لحظه اجرای حکم حضور داشتند از کدام تصمیم شما بزرگواران خوشحال میشدند؟قصاص یا بخشش؟ایشون را در لحظه احساس کنید.تصمیم گیری به یقین آسان تر میشود.
  درست است.شما عزیزان حق دارید.اما خانم ریحانه نسبت به حال بچه سال بودند.اشتباه کردند.بچگی کردند.اما به هر حال باید تاوان بدهند.و به یقین این تاوان را در این ۷ سال داده اند.هر لحظه به انتظار مرگ بودن بسیار بسیار سخت تر از یک بار اعدام هست.و به نظرم حال. ایشون شبیه به مرده متحرک باشند.که بارها حتی در خواب و خیال خود صحنه امروز صبح و لحظه اعدام را دیده اند.عذابی کشیدند که حتی تصوراش برای من و دیگر عزیزان خیلی سخت هست…..
  به نظرم شما بزرگ منشی خانواده خودتان را نشان دهید و ثواب رضایت را هدیه کنید به روح پدر مرحوم تان.حالا هم با حکم قصاص بر همه ثابت شده که خانم ریحانه مقصر هستند.پس رضایت شما هم موجب بی حرمتی نسبت به پدر مرحوم تان نمیشود….
  در آخر عرض کنم تصمیمی بگیرید که صاحب تان از آن تصمیم رضایت کامل داشته باشند…..

  یا علی مدد

 188. واقعا تو این مملکت آدم حتی جرات نمیکنه از خودش دفاع کنه بلاخره خانم ها در برابر تجاوز مردها چه کار کنند زنها قوت مردان را ندارند تا بتونند ضربه فنیشون کنند

 189. خیلی جالبه همه شدن یا قاضی یا وکیل مدافعه
  آقایون و خانم ها خیلی راحت دارید قضاوت می کنید
  چطور می توانید جای قاضی قضاوت کنید مگه پرونده را دیده اید یا بازپرس پرونده بوده اید
  شما اه فقط شنیده اید و از روی احساسات قضاوت می کنید و نظر می دید
  اولا از کجا و با چه دلیلی نظر می دید
  دوما شما که می گید تهمت به خانم جباری نزنید ، چطور به دادگاه و قاضی پرونده تهمت می زنید با چه سند و مدرکی
  سوما وکیل مدافع که پرونده را دیده و دفاع کرده اصلا این حرفای شما را نزده است
  چهارما به این راحتی حکم دادن راحت نیست که هر حرفی به ملت خواستی می زنی
  اصلا ربطی به دولت نداره ، قوه قضاییه مستقل از دولت هست
  په این حرفای خانم رجبی درست باشه و چه خانواده مقتول خلاصه اینکه برای قاضی و دیوان دلایل کافی وجود داشته که حکم به اعدام داده اند
  چرا وکیل خانم جباری به رضایت طرف مقتول قانع شده و اسرار دارد
  به مجرد قبول اینکه از خانواده طرف رضایت بگیریم یعنی جرم را قبول کرده ایم
  بعدشم اینکه شخص در گذشته تخلفی نداشته دلیل بر این نیست که قاضی قبول کند که در حال و آینده جرمی ندارد و انجام نمی دهد
  آنچه که برای یک قاضی حجت هست دلایل و شواهد و اقرارات مجرم و شاکی می باشد نه حرف و قول مردم
  بابا با انصاف قضاوت کنید و از خودتون و احساسات نظر ندید
  اگر شما واردتر هستید چرا نرفتید قاضی نشدید
  خیلی جالبه همه یه پا همه کاره هستند: هم قاضی هم مدافع هم کارشناس و هم وکیل و هم قاتل و هم مقتول و هم خاناده طرفین

  من طرفدار شخص خاصی نیستم ولی همین را می دانم که بین حق و باطل به فاصله چهار انگشت می باشد پس شنیدن کی بود مانند دیدن
  اونی که شواهد و دلایل و اقرارات و غیره را شنیده و دیده و قانع شده قاضی پرونده و کارشناسان و وکلا بوده اند

  این همه خانم نظر می دهند ، بدانند بی خود نیست که خانم ها قاضی نمیشند چون هم فقط احساسی قضاوت می کنند و هم عجله دارند
  صبر کنید همه چی معلوم میشه
  از شما خواهش شده که حرفی نزنید که موجب ناراحتی و تشدید عصبانیت خانواده طرفین بشه همین
  دیگه نه اینکه قاضی و کارشناس و مجری اجرای حکم بشید

  التماس دعا

 190. بعدشم فرقی نمی کنه که این دلایل که برای قاضی آورده شده است دروغ باشه یا حقیقت داشته باشد
  مهم اینکه برای قاضی حجت باشه و حقیقت و ببیند چه دلایلی دارد که اگر مورد قبول بود حکم صادر می کند اونم نه همینجوری بلکه با کارشناسی و نظرات دیوان و …
  پس اگر می خواهید کمک کنید لازم نیست نادیده و نشنیده قاضی بشوید
  لطف کنید دعا کنید و یا از خانواده مقتول بخواهید که رضایت بدهند اگر امکان دارد و …

 191. مگه نمى گه کاندوم خریده تو راه؟همون موقع از ماشین پیاده مى شد احساساتى نباشید منطقى باشید اون دکتر اگه گولم زده باشه دختره خودش خواسته بره بعدشم همه چی واضح نیس الکى دفاع از ناموس نکنید من دختر ۲۳سالم تو عمرم کاندوم ندیدم چه شکلیه بعدش اون چه جورى فهمیده یارو کاندوم خریده

  • دختره نگفته که کاندوم خریده، در صحنه پیداش کردن، در ضمن دختره رو به عنوان طراح دکوراسیون به منظور طراحی داشته میبرده خونه، و قطعا دختره هیچوقت فکر نمیکرده شخصی که دارای موقعیت اجتماعی خوبی هست (دکتر) و نیز هم سن باباش هست خیال تجاوز داشته باشه. شاید همه اینها نقشه هست. شاید قتل توسط دختر انجام نشده، شاید کسی دیگه قتل انجام داده و انداخته گردن دختره. فقط خدا میدونه. شما هم دروغ نگو که تا حالا کاندوم ندیدی، اگه تحصیل کرده باشی حتما در کتاب های درسی دانشگاه دیدی و در داروخانه ها پشت ویترین دیدی.

 192. واقعا اگر ادام بشه ………….اینم خیلی فهمیدنش سخته بابا دفاع بوده خودتون بزارید جاشششششششششششششش بزارید دیگه بخدا اگه بزارید

 193. قضیه واقعا پیچیده اس … پیچیده و پر از تناقض
  قضاوت حق هم با خداست …
  ولی چیزی که مشخص و بی برو برگرد حتمیه (باتوجه به اظهارات هردو طرف) اینه که مقتول به هیچ وجه معصوم نبوده چه قتل عمدی باشه وچه غیرعمدی (چون با وجود همسر و۳ فرزند با یه دختر۲۸ سال از خودش کوچیکتر وارد رابطه نامشروع میشه)

  از خانواده ی مقتول خواهشمندم رضایت بدن چون اگرم که قتل عمدی بوده این دختر ۷سال از بهترین سالای عمرشو با وحشت و ترس از مرگ گذرونده و تقاص داده و با مرگ ریحانه شما به ارامش نخواهید رسید…
  اینم در نظر بگیرید که اگرهم که این قتل غیرعمدی باشه و قضیه تجاوز واقعیت داشته باشه قاتل و بی وجدان واقعی شما هستید… چون فقط یه دختر ۱۹ ساله مثل من میتونه اضطراب و وحشت بی حدو اندازه تجاوز وننگ ومهر هرزگی رو درک کنه!

  • هیچ پیچیدگی نداره مرد ۴۷ ساله یک دختر ۲۰ ساله رو برده خونه خالی که چی بشه؟ نماز بخونه عجیب نیست
   بعد دختره به دلایل نامعلوم کشتش. این دختر چه پدرکشتگی داشته با این مرد. آدم بیطرفانه که نگاه کنه چیزی جز دفاع از ناموس نمیبینه. این آقا خودش رفته دنبال دختر. خودش اونو برده خونه خالی. آخه اگه اینقدر نمازخون بود و با خدا با دختر جوان تو خونه خالی چه میکرد؟
   کاملا مشخصه دفاع از ناموس بوده اما چون مقتول نفوذ داشته ماجرا برای من و شما به گونه ای تعریف شد که ابهاماتی داشته باشه تا این گندکاری ماست مالی بشه. حالا هم که دخترک رو اعدام کردند

 194. سلام دوستان- واقعا کار قضاوت سخته هر دو چه مقتول خدابیامرز چه خانم مضنون به قتل قابل احترام هستن خدا میدونه کی گناهکاره کی بی گناه .. تو فضای مجازی ماجرای یکطرفه س حتی عکس اعدام خانم جباری رو گذاشتن راسته اعدامش کردن؟ من که شنیدم اعدام نشده . یعنی عکس ها ساختگیه؟

 195. این قضیه سوژه ی خارجیها هم شده و هرجور بشه حرف در میارن- دادگاه به اونا اهمیت نمیده نظر قاضی برای ما محترمه ایشالا که درست تصمیم بگیرن و اگه قتل عمد بوده خدانکرده, خانواده مقتول رضایت به اعدام نده ..

 196. ریحانه جباری بهترین دوران زندگیش را در زندان سپری کرد چه بمیرد چه زنده بماند چه حق چه ناحق ابرویش رفت و اما سربندی که دیگر مرده است اگر ریحانه به ناحق اعدام شود در حق روح سربندی ظلم بزرگی می کنید بهتر است از اعدام ریحانه بی خیال شوید و بخدا واگذار کنید

 197. سلام به دوستان

  هرچند با نوشته های وکیل و شما دوستان نمیشه به نتیجه رسید که واقعا کی مقصر بوده .
  اگر برای دفاع از ناموسش بوده خداوند مهربون ما خودش کمکش میکنه و مطمئن باشید نجات پیدا میکنه .
  اما اگر با قصد قبلی بوده باشه که بازم کارش با کرام الکاتبینه که چرا دست به قتل زده .
  اما دوستان دقت کنید که زن چقدر میتونه بدبخت باشه : اگر بهش تجاوز بشه نمیتونه از خودش دفاع کنه من یک زنم و زورم به ۱ پسر بچه ی ۱۰ ساله ی خودم نمیرسه چه برسه به ۱ مرد ۴۰ ساله اگر به زنی تجاوز بشه بدبخت رسوای عالمم میشه .
  دوما : اگر هم از خودش دفاع کنه و کسی بمیره بازم به جرم قتل کشته میشه .
  حالا شما بگید تکلیف یک زن چیه ؟
  تجاوز بهش کنن ؟ قاتل بشه ؟ یا ………

 198. با سلام به همه . اگه مقتول قصد تجاوز داشته یا نداشته هم مقتول و هم قاتل هر دو گناهکار هستند . چه بهتر که هردو بمیرند. این تنها عدالتیست که باید اجرا شود. همون بهتر که مرد و بهتر که ایشون هم بمیرد. اگه هم قصد تجاوز داشت ایشون اونجا چه میکردند. یک دختر ۱۹ ساله یکماهیست که با فردی ۵۰ ساله ارتباط دارد در ضمن باکره هم نبودند . پس چه بهتر زودتراز اینها اعدام گردند.

 199. خطاب به خانواده مرحوم مرتضی سربندی:
  شما که شرط آزادی مرحومه ریحانه جباری را گفتن حقیقت از طرف ایشان عنوان کرده بودید , به نظر شما با کشته شدن ایشان به نتیجه دلخواه خود رسیده اید؟ اگر شما منطقی فکر کرده بودید و اجازه بازگشتن ایشان به زندگی را می دادید این احتمال وجود داشت که به علت تغییر شرایط زندگی و از زندان آزاد شدن ایشان کم کم ترس مورد نظر از نفر سوم پرونده (شیخی) در ایشان از بین رفته و حقیقت موضوع بازگو شود.
  شما که خود به این موضوع اذعان کرده بودید که حتی ممکن است ریحانه قاتل نباشد چه اصراری بر کشتن ایشان داشتید و با این کار نه تنها , تنها روزنه ایی که با آن می توانستید به حقیقت موضوع پی ببرید را از بین برده اید ,در ضمن آسایش خاطر وجدان خویش را نیز دچار تزلزل کرده اید.
  شما که به این موضوع واقف بوده اید که این تراژدی دارای شبهات زیادی است و نفر سوم نقش تعیین کننده ایی در آن داشته است آیا فکر نمی کردید اگر صبر می کردید می توانستید با بازگو شدن مسائل در طول زمان به حقیقت پی ببرید.
  در نهایت با کشته شدن ریحانه آرزوی شما نیز برای یافتن حقیقت کشته شد.

 200. با سلام و اظهار همدردی با خانواده ریحانه و با توجه به گزارش فوق چنین بنظر میرسد که در ابتدا آقای سربندی در ابتدا باب مراوده و صحبت را با ریحانه باز نموده و شیطنت را آغاز نموده است و چون درجه دکتری پزشکی داشته ، سخنانش مورد توجه ریحانه قرار میگیرد و به او اعتماد میکند و سوار اتومبیل او میشود و اگر به نفع ریحانه بخواهیم صحبت کنیم سربندی آن کاندوم را خریده بوده که اگر به ریحانه تجاوز نمود حامله نشود و شما قضاوت کنید ریحانه در آن موقع فقط بیست سال داشته و هنوز انسان در آن سال در عنفوان جوانی و بی تجربگی است و بیشتر بنظر میرسد که سربندی قصد هم خوابی با ریحانه را داشته است و بی تقصیر نبوده است و اگر ریحانه را اعدام کرده باشند یک ملت را داغدار کرده اند و خداوند عقل بیشتری به بعضی ها بدهد با تشکر .

 201. من تقریبا تمام سایها دراین مورد روبررسی کردم درهیچکدوم ازاین سایت هابه این نکته ذکرنشده که ایا مقتول متاهل بوده یاخیر.باتوجه به این نکته کهزنای محصنه باعث محدور دم بودن شخص میشود ایا نمیشدباتوجه به این نکته درمجازات اعمال تخفیف ومجازات استفاده کرد

 202. خطاب به خانواده مقتول مرتضی سربندی:
  شما که شرط آزادی مرحومه ریحانه جباری را گفتن حقیقت از طرف ایشان عنوان کرده بودید و واقعیات موجود را حقیقت نمی دانستید (کما اینکه ریحانه تمام آنها را حقیقت می دانست), به نظر شما با کشته شدن ایشان به نتیجه دلخواه خود رسیده اید؟ اگر شما منطقی فکر کرده بودید و اجازه بازگشتن ایشان به زندگی را می دادید این احتمال وجود داشت که به علت تغییر شرایط زندگی و از زندان آزاد شدن ایشان کم کم ترس مورد ادعای شما از نفر سوم پرونده در ایشان از بین رفته و شاید حقیقت مد نظر شما بازگو شود.
  شما که خود به این موضوع اذعان کرده بودید و بر این باور بوده اید که حتی ممکن است ریحانه قاتل نباشد چه اصراری بر کشتن ایشان داشتید و با این کار نه تنها , تنها روزنه ایی که با آن می توانستید شاید به حقیقت موضوع پی ببرید را از بین بردید, در ضمن آسایش خاطر وجدان خویش را نیز دچار تزلزل کردید.
  شما که به این موضوع واقف بوده اید که این تراژدی در کل دارای شبهات زیادی است و نفر سوم نقش تعیین کننده ایی در آن داشته است آیا فکر نمی کردید اگر صبر می کردید ممکن بود می توانستید با بازگو شدن مسائل در طول زمان به حقیقت پی ببرید.
  در نهایت با کشتن ریحانه به ناحق در حقیقت آرزوی شما برای یافتن حقیقت کشته شد.

 203. بی گناه اعدام شد. فقط همین

 204. ریحانه ها تو این مملکت کم نیست!
  چقدر دختر که بهشون تجاوز میشه و …

  و همچنین امثال سربندی نامرد

 205. اجوابم پپوزخنده که اگر نمی کشت فاحشه بود وحالا که کشته اعدام شده خوش بحالش که پاک مرد داستان ریحانه داستان منم بود من ادم نکشتم اما توی دام شیطانی قرار گرفتم که خداروشکر از مهلکه گریختم و از صمیم قلب میگم تف توی ذات ادمای هرزه

 206. خیلی ضد نقیض هس.پرونده یا مشکل دلره یا نخاستن موضوع اصلی مطرح کنن اما نمصانه نبود پایانش…….

 207. ریحانه در اخرین نامه اش و در بخشی از نامه اش چنین نوشته :
  ” پس برای آخرین بار میگم : قسم میخورم که خودم اینکارو کردم . قسم میخورم که اون قصد تجاوز داشت . ما با هم درگیر شدیم و اون انقدر قوی بود که اگر من نمیزدم اون گردن منو له میکرد . قسم میخورم که هیچ برنامه ای از قبل نداشتم . قسم میخورم که هیچکس منو تهدید یا تطمیع نکرده . قسم میخورم که چاقو مال من نبود و من از همونجا برش داشتم . پس خیالم راحته و خیالتون راحت باشه . اگر تمام کره زمین جمع بشن و بگن تو عمدا اینکارو کردی یا انگیزه ی دیگری به جز دفاع داشتی باکی ندارم. چون وجدانم آسوده است . لااقل خودم میدونم که فقط و فقط دفاع کردم و همین کافیه.

 208. بنظر من اعدامش کار خوبی بود باید اعدام میشد و شد من به قوه قضاییه کشورمون افتخار میکنم همچین قاتلانی را باید جدا از همه چیز اعدام کنن مرسی

  • خطاب به خانواده مقتول مرتضی سربندی:
   شما که شرط آزادی مرحومه ریحانه جباری را گفتن حقیقت از طرف ایشان عنوان کرده بودید و واقعیات موجود را حقیقت نمی دانستید (کما اینکه ریحانه تمام آنها را حقیقت می دانست), به نظر شما با کشته شدن ایشان به نتیجه دلخواه خود رسیده اید؟ اگر شما منطقی فکر کرده بودید و اجازه بازگشتن ایشان به زندگی را می دادید این احتمال وجود داشت که به علت تغییر شرایط زندگی و از زندان آزاد شدن ایشان کم کم ترس مورد ادعای شما از نفر سوم پرونده در ایشان از بین رفته و شاید حقیقت مد نظر شما بازگو شود.
   شما که خود به این موضوع اذعان کرده بودید و بر این باور بوده اید که حتی ممکن است ریحانه قاتل نباشد چه اصراری بر کشتن ایشان داشتید و با این کار نه تنها , تنها روزنه ایی که با آن می توانستید شاید به حقیقت موضوع پی ببرید را از بین بردید, در ضمن آسایش خاطر وجدان خویش را نیز دچار تزلزل کردید.
   شما که به این موضوع واقف بوده اید که این تراژدی در کل دارای شبهات زیادی است و نفر سوم نقش تعیین کننده ایی در آن داشته است و علاوه بر اثر برخورد چاقو با کتف راست مقتول(ادعای ریحانه) , آثار ضرب و جرح در سراسر بدن مقتول وجود داشته است(ادعای پزشکی قانونی) و اثر تیر در بدن مقتول بوده است (بنا به نظر برادر مقتول) آیا فکر نمی کردید اگر صبر می کردید ممکن بود می توانستید با بازگو شدن مسائل در طول زمان به حقیقت پی ببرید.
   در نهایت با کشتن ریحانه به ناحق در حقیقت آرزوی شما برای یافتن حقیقت کشته شد.

 209. من فقط میتونم بگم ای کاش همیشه عدالت باشه

 210. دوستان بهتره سایت های دیگه رو هم بخونید و کامل بفهمید موضوع از چه قراره طبق گفته پزشکی قانونی اصلا مایع بیهوشی درکار نبود و توی یکی از لیوان ها مایع روان کننده بوده برا یبوست..این خانم ریحانه وحتی همه تعیید کردند که این خانوم قبلا با ریس شرکتش رابطه جنسی غیرشرعی داشته پس حالا چه جور میشه که اینجا میخواسته از خودشدفاع کنه؟باز هم خدابه همه چیز اگاهه و امیدواریم که این خانوم بیگناه اعدام نشده باشه که از اون دنیا دین سنگینی به گردن اقایون میمونه

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *


Code Center