خرید فالوور اینستاگرام خرید لایک اینستاگرام
خانه / عکس / زندگی با زباله ها

زندگی با زباله ها

در حالی که پنج سال از زلزله مهیب در هائیتی می گذرد زخم‌های ناشی از این بلای طبیعی نه تنها التیام نیافته که رو به وخامت گذاشته و این کشور فقیر را بیش از پیش در فقر و گرسنگی فروبرده است.

پیشنهاد تبلیغاتی ویژه

سایت کاندوم

تازه‌ترین گزارش های سازمان ملل متحد درباره افزایش فقر و نابرابری در هائیتی حاکی از آن است که پس از گذشت ۵ سال از زمین لرزه مهیب هائیتی که ۲۰۰ هزار کشته بر جا گذاشت حدود ۳ میلیون شهروند هائیتی اکنون از شدت فقر حتی از وعده غذایی بعدی خود بی اطلاعند. بر اساس این گزارش مقامات هائیتی به منظور تامین مواد غذایی ضروری برای شهروندان خود در سال ۲۰۱۵ به بودجه ۲۸ میلیون دلاری نیاز دارند.
نابرابری و فقر مزمن، بی توجهی به موضوعات زیست محیطی و ادامه ناآرامی های سیاسی دستاوردهای پنج ساله این کشور را با تهدید و چالش روبرو کرده است.
در همین رابطه “گیلس کلارک” عکاس گتی ایمیج یکی از نمودهای فقر و گرسنگی در هائیتی را در گزارشی مصور به تصویر کشیده است؛ یکی از محل‌های تخلیه زباله در ۵ کیلومتری “پرتو پرنس” پایتخت این کشور.
در این محل که نزدیک به ۵هزار تن زباله در آن تخلیه و رهاشده است تعداد زیادی از بازماندگان فقیر زلزله سال ۲۰۱۰ از جمع آوری و فروش زباله‌های قابل بازیافت زندگی خود را می گذرانند. گرچه مقامات محلی نسبت به آلودگی زباله‌های بیمارستانی و شیمیایی در اینجا هشدار می دهند اما کسانی که زندگی خود را از این زباله‌ها تامین می‌کنند حاضر نیستند از درآمد روزنامه ۱۲ تا ۱۵ دلاری خود چشم پوشی کنند.

 

این را هم بخوان :  آگهی ترحیم مه آفرید امیر خسروی

درباره علیرضا (مدیر سایت)

علیرضا هستم، مدیر سایت شادابتور. علاقه مند به اینترنت و اهل مطالعه و البته کمی هم شوخ طبع ! موضوعات سلامتی و کمی طنز از زمینه های مورد علاقه من هست !

این را هم بخوان

عکس پروفایل خاص

کانال خاص ترین عکس های پروفایل کجاست ؟

این روزها و با اهمیتی که شبکه های اجتماعی پیدا کرده است، خیلی ها به …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *