صدی سه یعنی چه ؟

صدی سه یعنی چه ؟

احتمالاً شما هم با اصطلاح «صدی سه» روبرو شده اید، مثلاً می گویند «۱۰۰ میلیون تومان قرض می دهم و صدی سه می گیرم» ! حالا سوال اینجاست که صدی سه یعنی چه ؟ در ادامه این مطلب از شادابتور با اصطلاح صدی سه آشنا می شویم.

صدی سه به زبان ساده

به صورت سنتی به سه درصد، می گویند صدی سه ! در واقع منظورشان این است که ماهی سه درصد سود می گیرند. در واقع نوعی اسکونت پول است که در بازار سنتی به این شکل محاسبه می کنند.

مثلاً اگر شما ۱۰۰ میلیون تومان دریافت کنید، و صدی سه قرار باشد سود بدهید، باید ماهی سه میلیون تومان به او پرداخت کنید و هر زمان که اصل پول یعنی ۱۰۰ میلیون تومان را پس دهد، دیگر لازم نیست صدی سه را پرداخت کنید.

این را هم بخوان :  نکات رابطه جنسی برای تازه عروس ها

پیشنهاد تبلیغاتی ویژه

سایت کاندوم

حرام یا حلال !

اگر بخواهیم این را نوعی مضاربه بدانیم خب حلال است، ولی واقعیت این است که آن چه رایج است، این است که پول را قرض می دهند و اصطلاحاً صدی سه دریافت می کنند و این قطعاً مصداق ربا است و از نظر شرع اسلام حرام است.

صدی سه یعنی چه ؟

اسکونت چیست ؟

اصطلاح اسکونت پول ! اصطلاح رایجی در ایران است که از واژه فرانسوی Escompter گرفته شده است. حالا این که چرا سنتی های ایران از اصطلاح فرانسوی استفاده می کنند احتمالاً به تاریخ حضور فرانسوی ها در ایران برمیگردد که موضوع این مطلب ما نیست. اما نهایتا اینکه صدی سه میگیرم، یعنی ۳% سود می گیرم و طبق توضیح بالا در اکثر مواقع حرام است مگر این که مضاربه باشد.

You have probably encountered the term “one hundred and three”, for example, they say “I will lend 100 million tomans and I will get one hundred and three”! Now the question is, what does three hundred mean? In the continuation of this article, we will get acquainted with the term hundred percent from Shadabtor.

خلاصه
صدی سه یعنی چه ؟
عنوان نوشته
صدی سه یعنی چه ؟
توضیحات
صدی سه یعنی چه ؟ این اصطلاح بسیار رایج در بازار سنتی است که می گویند صدی سه میگیرم، این اصطلاح به معنای دریافت سود پول است، یعنی 3 درصد می گیرم.
نویسنده
منتشرکننده
Shadabtor
لوگو

درباره علیرضا (مدیر سایت)

علیرضا هستم، مدیر سایت شادابتور. علاقه مند به اینترنت و اهل مطالعه و البته کمی هم شوخ طبع ! موضوعات سلامتی و کمی طنز از زمینه های مورد علاقه من هست !

این را هم بخوان

ارتباط رابطه جنسی و چاقی

آیا رابطه جنسی باعث چاقی می شود ؟

این سوال بسیار پرتکراری هست که آیا رابطه جنسی باعث چاقی می شود ؟ و حتی بر شکلهای مختلف این رابطه جنسی و اثرش بر وزن هم تاکید دارند. اما واقعیت چیست ؟ اثر دارد ؟ یا ندارد ؟ این مطب کوتاه از شادابتور را بخوانید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *