خرید فالوور اینستاگرام خرید لایک اینستاگرام
خانه / مطالب خواندنی / مارپیچ مرمـوز مصر چیسـت؟
مارپیچ مرمـوز مصر

مارپیچ مرمـوز مصر چیسـت؟

گوگل‌مپ و تصاویر ماهواره‌ای‌اش از گوشه‌و‌کنار جهان همواره شگفتی‌ساز بوده‌است و این‌بار این شگفتی را در نقطه‌ای دورافتاده در کشور مصر به تصویر کشیده‌است.


براساس گزارش همشهری به نقل از فاکس‌نیوز، برخی از کاربران این منطقه را محل فرود بیگانگان فضایی تفسیر کرده‌اند، و برخی آن را دروازه‌ای به سوی جهان موازی می‌دانند، اما مارپیچ مرموزی که که در منطقه‌ای دورافتاده از بیابان مصر در نزدیکی دریای سرخ قرار گفته و گوگل‌ آن را به تصویر کشیده‌است، درحقیقت اثری هنری محیطی است که در سال ۱۹۹۷ ساخته شده و از آن زمان تاکنون توریست‌ها و مسافران را گمراه ساخته‌است.

مارپیچ مرمـوز مصر

این اثر هنری با وسعت ۹۲ هزار و ۹۰۳ متر مربع ساخته دست سه هنرمند بوده و نسیم بیابان نام دارد. این اثر اترکیبی از دو مارپیچ است که یکی از آنها از مخروط‌هایی عمودی و دیگری از فرورفتگی‌های مخروطی‌مانند برخوردارند. در نقشه اصلی اثر قرار بود دریاچه‌ای در مرکز این مارپیچ قرار داشته‌باشد اما تصاویر گوگل نشان می‌دهند این دریاچه درحال حاضر خالی است.

با این همه این اثر هنری دراثر وزش باد به تدریج درحال تجزیه شدن است و به ابزاری برای نمایش دادن گذر زمان تبدیل شده‌است. این اولین‌باری نیست که تصاویر گوگل‌مپ در فضای مجازی جنجال‌برانگیز شده‌است و تصاویر منتشر شده در این برنامه بارها به موضاعاتی داغ برای انتشار شایعات اینترنتی تبدیل شده‌اند.

 

فروشگاه کاندوم

درباره علیرضا (مدیر سایت)

علیرضا هستم، مدیر سایت شادابتور. علاقه مند به اینترنت و اهل مطالعه و البته کمی هم شوخ طبع ! موضوعات سلامتی و کمی طنز از زمینه های مورد علاقه من هست !

این را هم بخوان

کلاس دیجیتال مارکتینگ

یازدهمین دوره دیجیتال مارکتینگ

 مرکز بازاریابی دیجیتال (Irmarketing) که از سال ۱۳۹۵ به طور رسمی فعالیت خود را آغاز …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *