خرید فالوور اینستاگرام خرید لایک اینستاگرام
خانه / عکس / گران ترین عکس های دنیا

گران ترین عکس های دنیا

تصاویر تاریخی دارای ارزش بسیاری هستند به طوری که بسیاری سال ها به دنبال یک عکس می گردند و آن را با قیمت زیاد خریداری می کنند.

به طور عادی عکس باید ارزشی نهایتا چندصد هزار تومان داشته باشد اما تصاویری در دنیا وجود دارد که شاید ارزش آن ها از خانه و ماشین هم بیشتر باشد. در ادامه به سراغ عکس هایی خواهیم رفت که در بازارهای مختلف با قیمت های هنگفت حتی یک عکس به قیمت بیش از ۱۲ میلیارد تومان به فروش رسیده اند.

Rhein II

در مقام اول تصویری وجود دارد که شاید تنها به درد یک پس زمینه رایانه بخورد اما این عکس گران ترین تصویری است که تا به حال گرفته شده است. “آندرس گورسکی” این تصویر را توانسته است با قیمت ۴٫۳ میلیون دلار به فروش برساند که این مبلغ معادل با ۱۲ میلیارد و ۹۰۰ میلیون تومان است.

Untitled #96

“سیندی شرمن” از جمله عکسانی است که تصاویر خود را با قیمت های بسیار زیاد می فروشد. این عکاس تصویر بسیار ساده ای را از پسر بچه ای که خوابیده  به آسمان نگاه میکند با قیمت ۳٫۸۹ میلیون دلار به فروش رساند تا رکورد عجیبی را در سال ۲۰۱۲ به ثبت برساند. قیمت اینعکس برابر با ۱۱ میلیارد و ۶۷۰ میلیون تومان است.

Majesty

در سال ۱۹۷۳ عکسای به نام مستعار”گیلبرت و گریگور” تصویری بسیار عجیب ثبت کرد و البته با کولاژ کردن این تصاویر در کنار یکدیگر اثری جالب را خلق کرد و نام آن را “Majesty” یا بزرگواری قرار داد. این تصویر که سال ها در عکاسی های مختلف خاک می خورد نهایتا در یک حراجی با قیت عجیب ۳٫۷ میلیون دلار به فروش رسید. این میزان برابر با ۱۱ میلیارد و ۱۰۰ میلیون تومان است.

گفتمان مردگان

سال ۱۹۸۶ و زمانی که جنگ هایی میان نیروی های روسیه و افغانستان وجود داشت تصاویر مختلفی وارد دفترچه خاطرات این جنگ شد. یکی از این تصاویر مربوط به تعدادی از کشته شدگان ارتش سرخ روسیه است که پشت خاکریزی روی هم ریخته شده اند. در این عکس به نظر همه افراد در حال صحبت کردن با یکدیگر هستند. این تصویر که عکاس آن نیز ناشناس است در سال ۲۰۱۲ با قیمت ۳٫۶۶ میلیون دلار به فروش رسید. این میزان برابر با ۱۰ میلیارد و ۹۸۰ میلیون تومان است.

Cent II99

باز هم یکی دیگر از تصاویر بسیار عجیب “آندرس گورسکی” که در سال ۲۰۰۱ گرفته شده است. این تصویر مربوط به یک فروشگاه است که تمام قیمت های موجود در آن ۹۹ سنت هستند. این تصویر برای اولین بار در سال ۱۹۹۹ گرفته شده و کپی دوم آن در سال ۲۰۰۱ برداشته شده است. این تصویر در یک گالری در سال ۲۰۰۶ با قیمت ۳٫۳۴ میلیون دلار معادل با ۱۰ میلیارد  ۲۰ میلیون تومان به فروش رسید.

فروشگاه کاندوم

درباره مرجان

مرجان هستم، نویسنده شادابتور. علاقه مندان به طراحی سایت و اینترنت و خصوصاً وبگردی. نظراتتون را در مورد نوشته های من ارسال کنید.

این را هم بخوان

ظاهر متفاوت و جنجالی مهناز افشار پشت فرمان خودرو

ظاهر متفاوت و جنجالی مهناز افشار پشت فرمان خودرو

ظاهر متفاوت و جنجالی مهناز افشار پشت فرمان خودرو ، مهناز افشار بازیگر و ستاره …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *