خرید فالوور اینستاگرام خرید لایک اینستاگرام
خانه / عکس / اینجا, آخر دنیا است

اینجا, آخر دنیا است

نوریلسک در سیبری، شمالی ترین شهر دنیا می باشد که بیش از صد هزار جمعیت دارد. این شهر صنعتی واقع در روسیه، نه تنها یکی از سردترین شهرهای جهان است، بلکه یکی از آلوده ترین شهرهای جهان نیز محسوب می شود. گداخته های سنگ معدن نیکل چشم انداز این شهر را به یکی از ده مکان آلوده روی زمین تبدیل کرده است.

متوسط دمای ماهانه در این شهر درمحدوده -۲۷°C و ۱۴°C می باشد، ولی این مقدار به -۵۳٫۱°C نیز رسیده است. این شهر در طول سال به میزان ۲۷۰ روز پوشیده از برف می باشد که ساکنان آن بیشتر مواقع درگیر طوفان های برفی هستند. در طول تابستان، خورشید به مدت بیش از شش هفته در آسمان دیده نمی شود و شب قطبی نیز به مدت شش هفته طول می کشد.

اولین خانه های این شهر در اوایل دهه ۱۹۲۰ ساخته شده است اما تاریخ رسمی تأسیس آن ۱۹۳۵ می باشد. در حال حاضر بیشتر ساکنان آن کارگران کارخانه ها و معادن سنگی این شهر هستند. بزرگترین ذخایر نیکل، مس و پالادیوم در این شهر یافت می شود.

خالی از لطف نیست اگر به این نکته نیز اشاره کنیم که تنها راه ارتباطی مردم این شهر با خارج از آن یک ریل آهن به سمت بندر دودینکا و از آنجا راه خروجی ۲۰۰۰ کیلومتری درون رودخانه ینیسی ادامه خواهد داشت. پروازهای هوایی نیز در این شهر به دلیل شرایط آب و هوایی ممکن است تا هفته ها به تأخیر بیافتد.

بیشتر ساکنان آن دارای امراض پوستی، سرطانی و یا خونی هستند و فقط ۴ درصد بزرگسالان سالم هستند. این شهر یکی از کسل کننده ترین و افسرده کننده ترین شهرهای دنیا محسوب می شود. به عبارتی دیگر، این جا آخر دنیا است.

فروشگاه کاندوم

درباره مرجان

مرجان هستم، نویسنده شادابتور. علاقه مندان به طراحی سایت و اینترنت و خصوصاً وبگردی. نظراتتون را در مورد نوشته های من ارسال کنید.

این را هم بخوان

ظاهر متفاوت و جنجالی مهناز افشار پشت فرمان خودرو

ظاهر متفاوت و جنجالی مهناز افشار پشت فرمان خودرو

ظاهر متفاوت و جنجالی مهناز افشار پشت فرمان خودرو ، مهناز افشار بازیگر و ستاره …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *