خرید فالوور اینستاگرام خرید لایک اینستاگرام
خانه / خواندنی ها / رمضان در سوئد

رمضان در سوئد

رمضان در سوئد، بدون طلوع و غروب

در شهرهای شمالی سوئد، به سبب مکان جغرافیایی خاص، خورشید در طول تابستان هیچ‌گاه غروب نمی‌کند، شب و روز معنا ندارد؛ رمضان برای مسلمانان به معنای حتی تا ۲۳ ساعت روزه‌داری است.
 

به گزارش الجزیره، شهر کرونا در ۱۲۴۰ کیلومتری شمال استکهلم از شهرهایی است که مسلمانان آن برای روزه‌داری کار دشواری دارند.

حدود ۷۰۰ مسلمان در این شهر زندگی می‌کنند که اکثر آنها پناه‌جویانی هستند که از سوی دولت سوئد به این منطقه فرستاده شده‌اند تا نتیجه پرونده آنها مشخص شود.

در این شهر، خورشید همه ساله از ۷ خرداد تا ۲۵ تیر در آسمان باقی می‌ماند و غروب نمی‌کند؛ به عبارتی تقریبا نیمی از ماه رمضان امسال در این بازه زمانی قرار گرفته است.

درباره نحوه روزه‌داری در این گونه مناطق، اهل سنت فتوای قطعی و تعیین‌کننده‌ای ندارند به همین دلیل، برخی مسلمانان اهل سنت مقیم کرونا اوقات سحر و افطار خود را بر اساس اوقات شرعی مکه تعیین می‌کنند، برخی نیز بر مبنای اوقات شرعی استکهلم پایتخت سوئد تعیین می‌کنند.

البته بعضی از مسلمانان هم از اوقات شرعی فرضی کرونا پیروی می‌کنند که سبب می‌شود آنها برخی روزها تا ۲۳ ساعت روزه بگیرند و فاصله افطار و سحر آنها فقط یک ساعت شود. دمای هوا در این شهر در این فصل از سال حدودا ۲۵ درجه سانتیگراد است.

فروشگاه کاندوم

درباره علیرضا (مدیر سایت)

علیرضا هستم، مدیر سایت شادابتور. علاقه مند به اینترنت و اهل مطالعه و البته کمی هم شوخ طبع ! موضوعات سلامتی و کمی طنز از زمینه های مورد علاقه من هست !

این را هم بخوان

نحوه ورود به سامانه ضمن خدمت فرهنگیان

نحوه ورود به سامانه ضمن خدمت فرهنگیان

ورود به سامانه ضمن خدمت فرهنگیان از این جهت که معلم ها و مستخدمین وزارت …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *